Magyar Kupa: öt szett kellett a címvédőnek Kecskeméten

Lejátszották a férfi Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzését, amelyen a Kecskemét a címvédő Pénzügyőrt fogadta. A házigazdák alaposan meglepték a vendégcsapatot, kétszer is vezetéshez jutottak, de aztán a negyedik szettől kezdve a fővárosiak magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak és végül a döntő játszmában megszerezték a győzelmet is. A visszavágót február 8-án játsszák le, a másik ágon a Fino Kaposvár és a GreenPlan-VRCK mérkőzik meg egymással.

Férfi Magyar Kupa-elődöntő, 1. mérkőzés:
Kecskeméti RC – Pénzügyőr SE 2:3 (21, –22, 14, –14, –4)
Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 105 néző. V: Horváth M., Mezőffy.
KECSKEMÉT: Baserio 11, Keen 7, Fundora 13, Boldizsár 7, Argilagos 22, Farkas P. 8. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Kecskeméti, Kiss B., Balla, Varga P. Vezetőedző: Nagy József.
PÉNZÜGYŐR: Rása 7, Magyar 4, Kiss D. 4, Tomanóczy 5, Kovács Z. 27, Dávid Cs. 11. Csere: Feliciano (liberó), Tordai 1, Nascimento 9, Majoros, Tamási. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Nagy József:
– Úgy gondolom, hogy ma este gyönyörű játékot láthattunk mind a két csapattól! A srácok fantasztikus formát hoztak az első három szettben szinte megállíthatatlanok voltak! A negyedik szettben rengeteg blokkot kaptunk így érezhetően visszaesett a fiúk teljesítménye! Az ötödik szettben a ellenfél csapata mentális fölénybe került. Az eredménytől függetlenül had mondjam el nagyon elégedett vagyok a fiúk ma esti teljesítményével!
Jókay Zoltán: – Nagyon sokkoló volt a mérkőzés eleje, mert egyrészt sokat hibáztunk és adtunk direkt pontokat az ellenfélnek, másrészt mert nem azt játszottuk, amit kellett volna. Aztán ahogy ezek a dolgok kisimultak, onnan a játékunk is beindult és érdekes módon a Kecskemét kezdett többet hibázni.

Január 26., csütörtök
18:00 Branik Maribor (szlovén) – Swietelsky-Békéscsaba (női MEVZA-kupa)

Január 27., péntek
18:00 Kaposvári NRC – Vasas Óbuda (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:30 Vidux-Szegedi RSE – Dunaújvárosi KSE (férfi NB I, felsőház)
19:00 SZBRA – Jászberény VT (női NB I)

Január 28., szombat
10:00 Beach Balls Aréna Kupa, A-kategóriás strandröplabda-verseny (Soroksári út 90-92.)
17:00 Szent Benedek RA – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
18:30 MÁV Előre-ST. Solar – MTK Budapest (női Extraliga)
19:00 Pénzügyőr SE – MÁV Előre-Foxconn (férfi Extraliga. felsőház); Tv: Hunvolley Tv

Január 29., vasárnap
14:00 Szolnoki RK – TFSE (férfi NB I, alsóház)
17:00 Dág KSE – MEAFC-Miskolc (férfi NB I, felsőház)
18:00 Debreceni EAC – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, felsőház)
18:00 Kecskeméti RC – MAFC-BME (férfi Extraliga, alsóház)
18:30 Fino Kaposvár – Kistext JP Auto Mercedes (férfi Extraliga, alsóház); Tv: Hunvolley Tv