Remek siker: legyőzte Dániát a magyar “B” csapat!

Nagyszerű magyar győzelemmel indult a dunaújvárosi felkészülési torna utolsó játéknapja. A magyar “B” válogatott 3:2-re legyőzte Dániát.

Magyarország “B” – Dánia 3:2 (22, -20, 18, -17, 16)

Dunaújváros, 100 néző. Vezette: Mezőffy, Horváth M.

Magyarország: Banai 9, Bózoki 8, Juhász 9, Bohnicsek 20, Gebhardt N. 20, Török R. 2. Csere: Gebhardt Á., Bene R. (liberók), Kecskeméti. Szövetségi kapitány: Juan Manuel Barrial

Dánia: Bitsch 17, Sorensen 22, Mollgaard 10, Mads J. 8, Andersen 8, Nielsen. Csere: Hjorth (liberó). Szövetségi kapitány: Mikael Trolle

Álmoskás kezdés után hamar magára talált a magyar csapat, s már az első, majd a második technikai szünetnél is vezetett egy ponttal. A folytatásban Gebhardt Norbert jó nyitásaival, Bohnicsek és Bózoki pontjaival pedig 21:17 volt az állás a mieink javára. Barrial szövestégi  kapitány 22:20-nál a legjobb ütemben kért időt, ezután ugyanis nyitást hibáztak a dánok, a véghajrában pedig Gebhardt Norbert és Bohnicsek ütése a játszma megnyerését eredményezte (1:0).

Bár az első technikai szünetben 8:6-ra vezetett a magyar csapat, ezután a balkezes dán szélső ütővel, Simon Bitch-csel és 203 centi magas centerrel, Mads Jensennel rendre meggyűlt a mieink baja a második játszmában, 9:8-nál már a vendégeknél volt az előny, majd 13:10-nél már időt is kellett kérnie Barrialnak. A három pontos különbség a második technikainál is megmaradt, sőt 19:13-nál már hatra nőtt a dánok előnye. A hajrában a magyar csapat elérte a 20-as határt, de nem tudta megszorítani ellenfelét, 20:25 (1:1).

A harmadik játszmában ismét remekül mezőnyözött a magyar “B” válogatott. Nem volt elveszett labda a fiúk számára, amit jól jelzett az, hogy a második technikai szünetre öt pontos előnyt harcolt ki az együttes. Juhász blokkja után 19:14-nél újra öt egység volt a két csapat között. A magyar csapat kiváló, koncentrált játéka a játszma végéig kitartott, s végül magabiztosan 25:18-ra nyert az együttes. Az utolsó pontot a hazai közönség nagy örömére Gebhardt Norbert szerezte (2:1).

5:1-es rohanással kezdték a negyedik játszmát a dánok, a Gebhardt N., Bozóki, Banai, Juhász négyesnek köszönhetően viszont 8:7-nél már a magyar csapat vezetett. Ezután Bohnicsek is hozzászólt egy remek ütéssel a jobb szélről, ám 11:11 után ismét a dánok percei következtek. Barrial hiába kért időt 13:11-es vendég előnynél, 16:12-nél már néggyel mentek a dánok. Lendületük a hajrára is megmaradt, s végül 25:17-re nyerték a szettet (2:2).

Bohnicsek pontjaival 2:2-nél, majd 4:4-nél és 6:6-nál is utolérte ellenfelét a magyar csapat, fej-fej mellett haladt a két együttes ezután is, de a vezetést nem sikerült megszerezni 8:8, 9:9 és 10:10 után sem. 12:10-es dán előnynél időt kért Juan Manuel Barrial, majd hihetetlen izgalmak közepette Gebhardt Norbert egyenlített, 12:12 után viszont újabb dán pont következett, 14:13-nál meccslabdát hárított a magyar csapat, 15:14-nél pedig először vezetett a játszmában, felváltva estek a pontok, s végül 18:16-nál a Bozóki-Bohnicsek kettős remek sáncmunkája a győzelmet eredményezte a mieink számára (3:2).

A mérkőzés alakulása: 1. játszma: 1:4, 8:7, 16:15, 19:16, 22:20. 2. játszma: 8:6, 10:13, 13:19, 15:20, 20:24. 3. játszma: 8:7, 15:11, 19:14, 23:17. 4. játszma 1:5, 8:7, 11:13, 13:17, 16:22. 5. játszma: 4:5, 8:9, 10:12, 12:12, 13:14, 16:15.

Juan Manuel Barrial (szövetségi kapitány, Magyarország): Volt tartása a csapatnak, amelyhez jó egyéni teljesítmények is párosultak. Jó érzés, hogy győzelemmel tudta zárni a „B”-jelű együttes a dunaújvárosi tornát.