Az MTK csípte el az éjféli expresszt – túlóráznak a címvédők az U19-es döntőn

Rekord hosszúságú napon vannak túl a Torma Ágnes leány U19-es döntő résztvevői, hiszen délelőtt 10 órától egészen éjfélig pattogott a labda a Békéscsabai Röplabda Akadémián. A fiúk valamivel gyorsabban megúszták a dr. Tarnawa Ferdinánd fiú döntőben, Székesfehérváron, de fordulatokban ott sem volt hiány.

Vasasos házirangadóval indult a nap és a két piros-kék csapat végül az ötödik szettre hagyta a döntést. A majdnem két és félórás találkozón végül a Halász Márta irányította „igazi” ificsapat győzött a két hete a serdülő Ob-n ezüstérmes Kőnig-gárda ellen.

Utóbbiak ráadásul a Szeged ellen is a végletekig húzták a találkozót, s végül itt is csak az ötödik játszma döntött, ezúttal azonban a Vasas serdülői örülhettek. Ehhez képest a másik Vasas a nap legrövidebb meccsén nyert a szegediek ellen és vívta ki a csoportgyőzelmet, azonban már este fél 10 felé járt az idő, mire a csapatok levonultak a pályáról.

A B-csoportban a tavalyi finálé visszavágóját játszotta le a BRSE és az UTE. A címvédő és házigazda csabaiak a szoros első játszma után már magabiztosan nyerték a másodikat és a harmadikat, azaz a liláknak nem sikerült revansot venniük a tavalyi vereségért. A lilák ezután egy ötjátszmás meccsbe futottak bele az MTK ellen is – ez már a harmadik 3:2 volt ezen a napon –, s mivel ezen is vereséget szenvedtek, az már ekkor eldőlt, hogy ők végeztek a hármas utolsó helyén. A csoportgyőzelemért viszont az MTK a házigazdákkal csaptak össze – este 10 órai kezdéssel. Az első játszmát a végjátékban eléggé könnyedén nyerték a hazaiak, ám a második szettben megsérült feladójuk, Feld Bettina, aki ugyan a harmadikban visszaállt, ám messze nem volt százszázalékos. Az MTK pedig élt a lehetőséggel két szoros játszmában fordított és akkor sem adta fel, amikor a negyedik felvonást 5:0-val kezdte a BRSE. a szett közepén egyenlítettek és végül a győzelmet is ünnepelhették…

De ekkor már éjfélt ütött az óra, s még a szövetség legtapasztaltabb munkatársai sem emlékeztek arra, hogy volt valaha ilyen maratoni rekordhosszúságú döntő, hiszen végül 14 óra kellett a hat mérkőzés lejátszásához.

Torma Ágnes (U19) OIB I. osztály, LEÁNY DÖNTŐ – Békéscsaba
A-csoport:
Vasas SC ‘A’ – Vasas SC ‘C’3:2 (–23, 28, –21, 22, 13)
Vasas SC ‘C’ – Szegedi RSE 3:2 (16, –23, 20, –17, 5)
Vasas SC ‘A’ – Szegedi RSE 3:0 (11, 23, 14)
A csoport végeredménye: 1. Vasas SC A 4 pont (6:2), 2. Vasas SC C 3 (5:5), Szegedi RSE 2 (2:6)

B-csoport:
Békéscsabai RSE – UTE U19 A 3:0 (23, 16, 17)
MTK Budapest – UTE U19 A 3:2 (26, –21, 10, –22, 8)
MTK Budapest – Békéscsabai RSE 3:1 (–17, 24, 23, 21)
A csoport végeredménye: 1. MTK 4 pont (6:3), 2. BRSE 3 (4:3), 3. UTE 2 (2:6)

A szombati program:
10:00 Vasas SC C – UTE U19 A (keresztjáték)
12:00 Békéscsabai RSE – Szegedi RSE (keresztjáték)
17:00 MTK Budapest – Vasas SC C/UTE (elődöntő)
19:00 Vasas SC A – BRSE/Szeged (elődöntő)

Május 29. (vasárnap)
11:00 5. helyért (keresztjáték vesztesei)
13:00 3. helyért (elődöntő vesztesei)
15:00 1. helyért (elődöntő győztesei)

Nagyszerű mérkőzéseket láthattak Székesfehérváron a dr. Tarnawa Ferdinánd fiú U19 országos ifjúsági bajnokság döntőjén. Rögtön az A csoport első mérkőzésén lépett pályára a MÁV Előre Akadémia és nagy csatában legyűrte a Pénzügyőr SE ‘A’ együttesét. A csoport második találkozóján a PSE a dunaújvárosi DSE Röplabda Akadémiával találkozott és az első szettet el is vitte, de nagyobb rutinjának köszönhetően a DSE behúzta ezt a mérkőzést. Következhetett a csoport döntője a DSE és hazai MÁV Előre között: két szett után úgy tűnt, hogy az esélyesebb DSE hozza a mérkőzést, ám a székesfehérvári fiatalok nem így gondolták és harcos játékukkal megzavarták a Dunaújvárost. Hamar ki is egyenlítették a különbséget és jöhetett a döntő szett. Lendületben maradtak az ötödik játszmára is, sőt öt meccslabdájuk is volt. De a DSE nem adta fel, 14:14-ig felzárkózott, de innen tudott újítani a MÁV Előre és 16:14-re megnyerte ezt a fantasztikus izgalmakkal teli játszmát. Ezzel a győzelemmel ők végeztek a csoport élén a DSE a második, a PSE pedig harmadik lett.

A másik csoport küzdelmei egy hamisítatlan RÖAK Kaposvár FINOKESI rangadóval indultak: a mérkőzés kiegyenlített küzdelmet hozott, hol a kecskemétiek, hol a kaposváriak voltak előnyben. A szettek végén a KESI-nek jött ki jobban a lépés, aminek köszönhetően 3:0-ra megnyerte a mérkőzést. A kaposváriak a címvédő Szolnoki SPC ellen javíthattak, ám a találkozót a sokkal pontosabban játszó szolnokiak kezdték jobban és nyerték meg az első játszmát. A RÖAK azonban magára talált és magabiztos játékkal 3:1-re nyerte a találkozót. A csoportgyőzelemről a KESI és a Szolnok találkozója döntött: nagyon magabiztosan indított a kecskeméti csapat, a Szolnoknak pedig semmi nem jött össze, így az első szett simán a KESI-é lett. Felszívta magát a Szolnok, de ez nem volt elég ahhoz, hogy játszmát raboljanak a KESI-től, amely végül 3:0-val biztosította be a csoportelsőséget és várhatja a holnapi elődöntőt.

Tarnawa Ferdinánd fiú U19 OIB I. Osztály DÖNTŐ
Eredmények:
A csoport:
Pénzügyőr SE ‘A’ – MÁV Előre Akadémia 1:3 (-28. -17, 21, -21)
DSE Röplabda Akadémia – Pénzügyőr SE ‘A’ 3:1 (-23, 22, 19, 21)
MÁV Előre Akadémia – DSE Röplabda Akadémia 3:2 (-22, -24, 21, 26, 14)
A csoport végeredménye: 1. MÁV Előre Akadémia 4 pont (6:3) 2. DSE Röplabda Akadémia 3 pont (5:4) 3. Pénzügyőr SE ‘A’ 2 pont (2:6)

B csoport:
RÖAK Kaposvár FINO – KESI 0:3 (-23, -24, -27)
Szolnoki SPC – RÖAK Kaposvár FINO 1:3 (20, -19, -20, -20)
KESI – Szolnoki SPC 3:0 (14, 21, 15)
A csoport végeredménye: 1. KESI 4 pont (6:0) 2. RÖAK Kaposvár FINO 3 pont (3:4) 3. Szolnoki SPC 2 pont (1:6)

10:00 DSE Röplabda Akadémia – Szolnoki SPC (keresztjáték)
12:00 RÖAK Kaposvár FINO – Pénzügyőr SE ‘A’ (keresztjáték)
17:00 KESI – DSE Röplabda Akadémia/Szolnoki SPC (elődöntő)
19:00 MÁV Előre Akadémia – RÖAK Kaposvár FINO/Pénzügyőr SE ‘A’ (elődöntő)