A Vasas örülhetett az ötszettes krimi végén

Ahogyan az várható is volt, a végletekig kiélezett mérkőzést hozott a Vasas Óbuda és a Fatum Nyíregyháza elődöntője. A házigazdák igencsak álmoskásan kezdték az első szettet, ezt kihasználva a vendégek szereztek vezetést, de a második játszma közepétől magukhoz tértek a piros-kékek, s megfordították a meccset. A negyedik játszmában azonban ismét a nyírségiek akarata érvényesült, így következett a mindent eldöntő ötödik felvonás. Az „orosz rulettben” a hazaiak akarata érvényesült, így egyelőre tartják pályaelőnyüket.
NŐI RÖPLABDA NB I, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Vasas Óbuda – Fatum Nyíregyháza 3:2 (–19, 24, 15, –22, 12)
Budapest, Folyondár utca, 300 néző. V: Ujházi, Dr. Árpás.
Vasas: Kontura 5, Sklar 15, Hardy 15, Németh A. 16, Rountree 15, Pekárik 8. Csere: Lévai (liberó), Török 3, Durst A., Kiss G. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
Nyíregyháza: Vacsi 7, G. Franchesco 5, Valdez 13, Kalotai 8, Villám 24, Szombathelyi 11. Csere: Tóth F. (liberók), Fernandez 3, Leidgeb, Sitku, Andrejkovics. Vezetőedző: Horváth András.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 6:8, 7:12. 14:16, 17:22, 18:24. II. játszma: 3:8, 11:12, 11:16, 18:18, 23:20, 24:23. III. játszma: 1:5, 7:8, 10:9, 16:12, 19:13, 24:15. IV. játszma: 7:8, 10:13, 13:16, 17:19, 19:24. V. játszma: 3:3, 5:8, 10:9, 14:10,
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Vasas javáraMESTERMÉRLEG:
Jókay Zoltán: – Nagyon dühös voltam a meccs elején, mert nem láttam a megfelelő adrenalint a játékosaimban. Szerencsére aztán belejöttünk, de egy simán megnyert játszma után megint gödörbe kerültünk, s csak az ötödik szett térfél cseréje után került minden megint a helyére. A továbbiakban azonban ennél majd több kell a döntőbe kerüléshez.

Horváth András: – A második játszmában elkövetett hibáink némileg megpecsételték a sorsunkat. De nincs semmi veszve, ez még csak az első meccs volt, a továbbiakban a hátralévőkre kell majd koncentrálnunk.

Április 5., szerda
18:00 UTE – 1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem (női NB I, 5-8. helyért, 1. mérkőzés)
18:30 Jászberényi RK – Linamar-BRSE (női NB I elődöntő, 2. mérkőzés)
Április 7., péntek
16:30 Fatum Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női NB I elődöntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport
18:30 TFSE – Budaörs (női NB I, alsóház)
Április 8., szombat
14:00 1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem – UTE (női NB I, 5-8. helyért, 2. mérkőzés)
17:00 MTK Budapest – Penta Gödöllői RC (női NB I, 5-8. helyért, 1. mérkőzés)
17:00 Budaörs – Palota RSC (női NB I, alsóház); Budapest, Győri út