Nem borult a papírforma a szabolcsi megyeszékhelyen

A házigazda esélyesként várta a találkozót, a szombathelyiek azonban lelkes játékkal megnehezítették a csapat dolgát. Az első szettben sokáig szoros volt az állás, a hajrában viszont jobban koncentrált a Fatum, és nyerte a játékrészt. A második felvonás is hasonlóan alakult, ekkor már több poszton is cserélt Németh Szabolcs. Végig irányította a szettet a Nyíregyháza, és nyerte is a játszmát. A harmadik játékrészben úgy tűnt, sima lesz a vége, ám 20-16 után fordított a Haladás, de még mielőtt a hazai nézők örülhettek volna, a Fatum pontos támadásokkal visszavette az előnyt, és megnyerte a találkozót – írta a nyiregyhaza.hu

Fatum Nyíregyháza – Haladás 3-0 (20, 18, 22)
Nyíregyháza, 300 néző. V.: Horváth M., Jámbor.
Nyíregyháza: G. Francesco 1, Vasileva 2, Varga 7, Pintér 11, Lymareva 12, Lohman 1 Csere: Tóth F. (liberó), Tóth D., Bacciottini, Szabó L. 2, Pilar 12, Lászlop. Vezetőedző: Németh Szabolcs.
Szombathely: Császár 11, Lescay 6, Péteri 6, Wallner 4, Vacsi 10, Cicic 6. Csere: Lojen (liberó), Szendrődi. Vezetőedző: Leiszt Máté.

Németh Szabolcs: Gratulálok a lányoknak! Nagyon örülök, hogy mindenkinek sikerült lehetőséget adnom, holnaptól készülünk az MTK ellen.

Leiszt Máté: Gratulálok a Nyíregyházának, de gratulálok a saját csapatomnak is, ugyanis egyre jobb játékot mutatunk. A szettek végjátékáig magas szintű röplabdát láthattott a publikum, a játszmák végén viszont nem bírtuk a hazai csapat nyomását. Jó úton haladunk, ezt kell folytatnunk tovább.

Női NB I:

Szent Benedek RA – TFSE 3:0 (22, 22, 21)

Milodanovics Andrea: – Megint hoztunk egy kötelező győzelmet és igazából ez volt a legfontosabb. Dolgozunk tovább és készülünk a következő meccsre, hogy ott is nyerjünk.

Leonidasz Gaitanakisz: – Gratulálok a Balatonfürednek!