Győzelemmel búcsúzott a Békéscsaba a Challenge Kupától

A továbbjutást ugyan nem sikerült kiharcolni, de a győzelmet megszerezték a békéscsabai lányok az Olimpiakosz Pireusz elleni Challenge Kupa-negyeddöntő visszavágóján. A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy a házigazdák 2:0-ra is vezettek már, amivel eldőlt a továbbjutás sorsa, s ezt követően edzőjük már elsősorban a cserejátékosoknak adott lehetőséget, amit azonban a csabaiak kíméletlenül kihasználtak, megfordították és megnyerték a mérkőzést.

CHALLENGE-KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ:

OLIMPIAKOSZ PIREUSZ (görög) – SWIETELSKY-BRSE 2:3 (17, 17, –20, –21, –9)

Pireusz, 300 néző. V: Grellier (svájci), Hagström (svéd).

OLIMPIAKOSZ: Zsivojinovics 11, Lampruszi 8, Hrisztodulu 2, Scott 14, Zakhaiu 9, Hippe 14. Csere: Kakuratu, Konomi (liberók), Kszantopulu, Tocidu 13, Giota 2, Konsztantinidu 1, Kalantaridu 6, Milentigievic. Edző: Branko Kovacsevics.

BÉKÉSCSABA: Collar 21, Jerkov 15, Pekárik 12, Gbrics 3, Klaric 18, Bodovics 6. Csere: Molcsányi (liberó), Fábián, Szedmák R. Edző: Vasja Samec Lipicer.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:1, 11:3, 15:7, 22:12, 24:14. II. játszma: 1:4, 10:9, 14:9, 18:12, 24:16. III. játszma: 4:2, 6:10, 9:15, 15:20, 18:24. IV. játszma: 4:3, 8:9, 11:14, 16:21, 21:24. V. játszma: 1:3, 4:9, 7:12, 9:14.

Továbbjutott az Olimpiakosz 4–2-es összesítéssel, 5:4-es szettaránnyal.

Messze nem az a félelmetes atmoszféra fogadta a békéscsabai együttest Pireuszban, amire korábban számítani lehetett, alig néhány száz néző tapsolt csak a lelátón jól kezdő görög csapatnak. Vasja Samec Lipicer 5:1-nél, majd percekkel később 11:3-nál is adhatott instrukciókat tanítványainak. A csabaiak meglehetősen kiismerhetően játszott, a hazaiak eredményesen támadtak és remekül sáncoltak. Rendre szétszedték a blokkot a pireusziak, és tökéletesen uralták a játékot, nagyon könnyem és gyorsan jutottak el a szettlabdáig. Az utolsó szakaszban valamennyire felzárkózott a BRSE, de Collar elemi erejű, de hosszú nyitása pontot tett a játék végére (25:17).

Amilyen jól kezdték a 2. szettet a békéscsabaiak, olyan rosszul folytatták, mert buta hibák sorozatát követték el, még a máskor oly magabiztos Molcsányi Rita is feltűnően sok labdát „nézett be”, s a gyorsabb, fejben frissebb hazaiak egy 8:0-s rohammal ismét páholyban érezhették magukat. Fábián Fanny váltotta Tanja Grbicset a feladó posztján, a vendégcsapat ezután tudott felzárkózni 4 pontra. Rosszul fogadott a BRSE és 8 szettlabdához jutott az Olimpiakosz. Egyet hárított ugyan a Csaba és egy outra pattant sánc után eldőlt a továbbjutás kérdése is (25:17).

A Csaba a 3. szettben kezdett el felszabadultan játszani a szinte teljes cseresorát szerepeltető Pireusz ellen. Klarics remek nyitásait követően, a feljavuló Collar pontjaival elhúzott 6 ponttal, ami majdnem meg is maradt a játszma végére, szépített a Csaba (20:25). A 4. játszma szorosan alakult, de jobbára a BRSE vezetett, olykor 5 ponttal is. Három játszmalabdája is volt BRSE-nek, Collar szépen befejezte, jöhetett a döntő játszma (21:25).

Innentől kezdve a csabaiak már szerettek volna győzelemmel elköszönni a Challenge-kupától. Nekik is állt a zászló, és nem is engedték már ki a győzelmet, Collar bombájával véget ért a találkozó és a csabai kupakaland is (9:15).

Vasja Samec Lipicer:Ugyan győzelemmel búcsúztunk, az első két szettben nem voltunk az Olimpiakosz szintjén. Gyengén fogadtunk, a hazaiak pedig remekül támadtak. A hazai mérkőzésen reális esélyünk volt ötödik szettet játszani és akár nyerni, ám akkor nem sikerült. A Nyíregyházán aratott bajnoki siker után bíztam a jobb produkcióban, de megmutatkozott az általános problémánk: ha jól kezd az ellenfelünk, mentálisan visszaesünk. Kár érte, a folytatásban a bajnokságra koncentrálunk.