Női Extraliga: Két nap alatt másodszor meccselt, de nyert a Jászberény

Egy női Extraliga-mérkőzéssel kezdődött meg a bajnoki forduló. A csütörtökön még Nyíregyházán Magyar Kupa-elődöntőt játszó Jászberény egy nappal később az MTK-t fogadta, s győzte le 3:1-re.

NŐI EXTRALIGA:

JÁSZBERÉNY – MTK BUDAPEST 3:1 (16, 26, 20, 21)

Jászberény, 350 néző. V: Halász, Tillmann

JÁSZBERÉNY: Szerényi 3, Alishanova 5, Szilcsenkova 15, BULAJICS 10, VENTURA 21, TÓTH E. 19. Csere: Radomszki (liberó), Borsos 1, Mészáros Zs. Edző: Makai Péter

MTK: Durst 2, Takács D. 14, Devaney 9, PETŐVÁRY 17, Kiss G. 4, Zólyomi 10. Csere: Nagy F., Szalai (liberók), Godó 4, Király 1, Vezsenyi. Edző: Tóth Gábor

Az eredmény alakulása: 1. játszma: 3:2, 6:4, 9:6, 13:7, 14:11, 18:12, 21:14. 2. játszma: 2:3, 5:5, 9:6, 11:9, 13:12, 15:15, 16:19, 19:21, 23:23 3. játszma: 3:2, 6:4, 8:7, 10:10, 12:13, 13:17, 17:18, 18:23. 4. játszma: 3:2, 6:4, 9:6, 12:8, 14:11, 18:12, 20:15, 23:17, 24:21

Makai Péter – Mindkét csapatnak elismerésem! Megérte a rengeteg álmatlan éjszaka: kidolgoztuk a taktikát, a lányok pedig azt betartották. Jó úton járunk és nem akarunk róla lelépni. A második játszmát, illetve a mérkőzést annak köszönhetően nyertük meg, hogy helyén volt a szívünk és maximálisan koncentráltunk. Örülök, hogy a negyedik játszmában lezártuk a mérkőzést, mert a döntő szettben bármi előfordulhatott volna, hiszen az MTK-nak nagyobb a rotációs lehetősége. Méltatlan helyzetbe kerültünk azzal, hogy a Magyar Kupa elődöntőjének csütörtöki visszavágója miatt két napon keresztül magas szintű mérkőzést kellett játszanunk. Sajnálom, de számunkra fontosabb volt az MTK elleni meccs.

Tóth Gábor: – Egy megnyert játszmát engedtünk ki a kezünkből a második szettben. Ez sorozatosan megtörténik velünk és nem akarok azzal takarózni, hogy csak egy légiósunk van, vagy azzal, hogy mennyire fiatal a csapatunk, vagy mennyire nem. Ha feleannyi belső motivációnk lett volna, mint a Jászberénynek, akkor biztos, hogy nem így alakul az eredmény. Ez reális lehetett volna Jászberényben. Ha mi is mindent kiadtunk volna magunkból, akkor elfogadhatónak tartanám, de nem így történt.