Ötszettes csatában lett a Vasas a kupadöntős

dav

Ahogyan az várható is volt, óriási izgalmak közepette dőlt el, hogy melyik csapat jut először a Magyar Kupa döntőjébe. Az UTE szoros játszmában szerzett vezetést, majd simán egyenlített a Vasas, azonban 2:1-re megint a lilák vezettek, akik ekkor egy nyert szettre voltak a kupadöntőtől. Azonban megint döntetlen lett és ekkor már az újpestiek voltak nyerési kényszerben. Az ötödik szettben megint a piros-kékek domináltak és végül két 3:2-es győzelemmel jutottak a február 13-i fináléba.

Női Magyar Kupa elődöntő, visszavágó:
UTE – Vasas Óbuda 2:3 (23, –20, 19, –18, –10)
Szilágyi utca, 400 néző. V: Ujházi, Tillmann.
UTE: Rivera 14, Carabali 12, Lacombe 17, Kojdová 13, Nikic 13, Bagyinka 2. Csere: Yurtsever, Maurer (liberók), Boros, Manninger. Vezetőedző: Kántor Sándor

Vasas: Török 18, Gyimes 4, Ana Tiemi 6, Kostelanská 11, Kalicsanyin 9, Kjelstrup 11. Csere: Juhár, Mihály (liberók), Dékány 12, Abdulazimova 5, Bleicher. Vezetőedző: Jakub Gluszak

Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:4, 8:5, 10:10, 12:14, 16:14, 16:17, 20:22, 24:23. II. játszma: 3:6, 5:9, 8:10, 9:15, 11:19, 20:22. III. játszma: 3:0, 8:3, 10:4, 12:9, 16:9, 17:15, 22:16, 24:18. IV. játszma: 1:4, 4:4, 13, 6:16, 11:17, 17:20, 18:24. V. játszma: 1:4,5:4, 7:8, 10:14.

Továbbjutott a Vasas kettős győzelemmel.

Kántor Sándor: – Gratulálok a Vasasnak! Ők, amikor keleltt, tudtak frissíteni és ez nagyot lendített a szekerükön. Mi sajnos nem tudtuk ugyanazt megvalósítani, amit a bajnoki mérkőzésen.

Jakub Gluszak: – Mindkét csapatnak nagyon nehéz volt a meccs. Az első szettet is meg kellett volna nyernünk, de a végén sok volt a rontás. Ettől függetlenül elégedett vagyok, mert kétszer is hátrányból sikerült felállnunk ezen a kemény meccsen és természetesen nagyon boldog vagyok, hogy sikerült kiharcolni a döntőbe kerülést.

Január 30., csütörtök
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Jászberény (női Magyar Kupa-elődöntő, visszavágó); Tv: youtube
18:30 Kecskemét – Fino Kaposvár (férfi Magyar Kupa-elődöntő, visszavágó); Tv: M4 Sport