Harmadszor is 3:0 – bajnoki döntős a Fino

Egymás után harmadszor is legyőzte a Fino Kaposvár együttese az Openhouse Szolnok csapatát a férfi röplabda-bajnokság elődöntőjében, így 3-0-s összesítéssel jutott be a döntőbe. A párharc harmadik, 78 perces mérkőzésén a második és a harmadik játszma szoros, izgalmas küzdelmet hozott, végül felülkerekedett a címvédő.

Férfi röplabda-bajnokság, elődöntő, 3. mérkőzés
Fino Kaposvár SE – Openhouse Szolnoki RKSI 3:0 (17, 25, 23)
Kaposvár, 400 néző. V.: Ujházi, Bátkai-Katona,
Kaposvár: Bozóki 14, Nagy J. 7, Keen 4, Dávid Z. 13, Vajda 4, Kalmár 6. Csere: Deák (liberó), Bögöly 5. Vezetőedző: Demeter György.
Szolnok: Rása 7, Török R. 1, Hummes Specht 16, Varga Z. 3, Gönczi 13, Tóth G. 4. Csere: Bene (libero), Fülöp. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:0, 8:2, 14:8, 16:11, 16:14, 18:14, 24:16. II. játszma: 1:3, 3.6, 6:8, 8:11, 13:13, 15:16, 16:19, 19:19, 22:22, 22:24, 25:24, 26:25. III. játszma: 4:6, 5:8, 9:9, 13:13, 14:16, 15:18, 19:19, 22:21, 23:22, 24:23.

A bajnoki elődöntő első két mérkőzésén még szettet sem nyertek a szolnokiak, akik így igazán nehéz helyzetben várták a harmadik felvonást: a rekordbajnok kaposváriak otthonában nem ők számítottak esélyesnek. A Fino címvédőhöz méltóan kezdett: Bozóki Bence remek nyitásai adták meg az alaphangot, a társak pedig egymás után fejezték be sikerrel a támadásokat. A vendégek 6:0 után szereztek először pontot, Rása nagy ütésével pedig 8:4-re zárkóztak. A második technikai szünetben, Dávid Zoltán megmozdulása után már 16:11 állt a táblán. A Tisza-partiak egyszer még feljöttek két pontra, de aztán újra beindult a somogyi gépezet, és Nagy József két szépségdíjas blokkjával egészen a játszmalabdáig jutott a társaság. Az utolsó támadást Bozóki fejezte be pontosan (25:17).

Fantasztikus, több mint egyperces labdamenetet láthatott a közönség a második szett elején, aztán a hazai feladó, Keen Cameron blokkja ragadtatta tapsra a sportbarátokat. 4:7 után a Nagy, Bozóki sánc hozta közelebb ellenfeléhez a Finót, és továbbra is látványos, férfias csata folyt a pályán. Vajda Tamás 13:13-nál egyenlített, majd Kalmár is jeleskedett a háló előtt. 15:16-ról indult a szett harmadik harmada, és a jól mezőnyöző vendégek ügyesen őrizték kis előnyüket. Vajda ejtése után két hazai hiba következett, de a házigazda még 22:24-ről is egyenlíteni tudott Bozóki és Nagy révén. A Fino a lehető legjobbkor vette át a vezetést, de még nem ért véget az idegek harca. Deák parádés mentése után Bögöly szerzett igen fontos pontot, egy elütött labda pedig megpecsételte a vendégek sorsát (27:25).

A térfélcsere után is a Szolnok járt előrébb egy-két ponttal, Bozóki 9:9-nél, egy foghatatlan szervával egyenlített. Ezután újra a Tisza-partiak kerültek lépéselőnybe, a brazil Hummes Specht szorgalmasan termelte a pontokat csapatának. 15:18 után Bögöly és Nagy járt sikerrel, de a Szolnok továbbra is szívósan küzdött a szépítésért. Nagy József ász-nyitása alakította 19:19-re az állást, de Hummes Specht sokadszor is válaszolni tudott. A Fino Dávid Zoltán kemény ütésével vette át a vezetést (22:21), a vendég időkérés után pedig felváltva estek a pontok. Néhány pillanattal később, Dávid megmozdulása meccslabdát ért, Bögöly Gábor ravasz nyitása pedig véget vetett a párharcnak (25:23).

Demeter György legénysége, ahogy 2005 óta minden évben, ezúttal is bejutott a döntőbe, ahol a Kazincbarcika – Pénzügyőr párharc győztesével játszhat majd az aranyéremért.

Demeter György: – Felforgatott csapattal kezdtek a vendégek, de az első játszma magabiztos megnyerése után sok hibával játszottunk a folytatásban. Örülök a továbbjutásnak, jöhet a döntő!
Gulyás Ferenc: – Az első és a második mérkőzés eredménye után próbáltunk változtatni a játékunkon. Ez a találkozó volt a legszorosabb, és sajnálom, hogy a második és a harmadik szettben, döntő helyzetben elhibáztuk a lehetőségeket. Ezt a hozzáállást várom a fiúktól a bronzmérkőzéseken, és akkor megszerezhetjük a klub történetének első bajnoki dobogós helyezését.