A Vasas is a nyolc közé jutott a Magyar Kupában

Teljes a női Magyar Kupa negyeddöntőjének névsora, miután az idegenbeli 3:1-es siker után a Vasas Óbuda hazai pályán is négyjátszmás sikert aratott a Hungast Haladás ellen. Igaz, az első játszma csak komoly izgalmak után dőlt el 32:30-ra a piros-kékek javára, a második szett megnyerésével már bebiztosították a továbbjutást a fővárosiak. Ezt követően gyakorlatilag sort cseréltek a hazaiak, amit a szombathelyiek ki is használtak, de a negyedik félvonásban a Vasas – amelynek ellenfele a következő körben az MTK lesz – lezárta a találkozót.

Női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, visszavágó:

Vasas Óbuda – Haladás 3:1 (30, 15, –16, 21)

Folyondár utca. V: Tillmann, Barabás.

Vasas: Ana Tiemi 2, Kostelanská 18, Kalicsanyin 8, Kjelstrup 6, Török 12 Gyimes 3. Csere: Juhár, Mihály (liberók), Bleicher R. 4, Dékány 7, Villám L. 5, Ambrosio 5. Vezetőedző: Jakub Głuszak

Haladás: Csóka 1, Császár 16, Lescay, Wallner 9, Miranda 25, Vacsi 10. Csere: Lojen (liberó), Pickering 8, Osbáth. Vezetőedző: Leiszt Máté

Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:8, 13:16, 19:21. II. játszma: 8:6, 16:10, 21:12. III. játszma: 4:8, 8:16, 14:21. IV. játszma: 5:8, 16:12, 21:19.

Továbbjutott a Vasas kettős győzelemmel, 6:2-es szettaránnyal.

A negyeddöntő párosítása ágrajz szerint, nők:
MTK – Vasas Óbuda
UTE – Békéscsaba
Szent Benedek – Jászberény
1. MCM Diamant Kaposvár – Fatum-Nyíregyháza

November 13., szerda
17:00 Tokat (török) – Vegyész RC Kazincbarcika (férfi Challenge Kupa-selejtező, 1. mérkőzés)
19:15 DEAC – Kecskeméti RC (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)