Hétvégi felkészülési tornák Jászberényben és Szombathelyen

Gőzerővel készülnek a csapatok az egy hónap múlva esedékes bajnoki rajtra, ezen a hétvégén több Extraligás női csapat is rangos felkészülési tornán vesz részt.

 

Arról már beszámoltunk honlapunkon, hogy szeptember 14-én szombaton, Szombathelyen három csapat – a házigazdák mellett az osztrák UVC Holding Graz, illetve az NB I-es Balatonfüred – vesz részt a Haladás 100 éves jubileumi rendezvénysorozatához kapcsolódó nemzetközi felkészülési tornán, melynek helyszíne a Rohonci úti sportkomplexum lesz.

15.30: Szent Benedek Balatonfüred-Hungast-Haladás
17:30: UVC Holding Graz-Szent Bendek Balatonfüerd
19.30: Hungast-Haladás-UVC Holding Graz

Jászberényben három Extraligás csapat is részt vesz a három napos, hagyományos Szeles Péter Emléktornán. A házigazda Jászberény mellett az MTK, az UTE, valamint a szlovák VK Slávia EU Bratislava, illetve a kolozsvári U NTT Data Cluj lesznek a résztvevők.

Szeptember 13. (péntek)
19:00 Jászberény VT–U NTT Data (Bercsényi Miklós Ált. Isk.)
Szeptember 14. (szombat)
10:00 U NTT Data–MTK Budapest (Nagyboldogasszony iskola)
11:00 Jászberény VT–UTE (Bercsényi Miklós Ált. Isk.)
13:30 MTK Budapest–Slávia EU Bratislava (Bercsényi Miklós Ált. Isk.)
19:00 Jászberény VT–Slávia EU Bratislava (Bercsényi Miklós Ált. Isk.)
19:00 U NTT Data–UTE (Nagyboldogasszony iskola)
Szeptember 15. (vasárnap)
10:00 UTE–MTK Budapest (Nagyboldogasszony iskola)
10:00 U NTT Data–Slávia EU Bratislava (Bercsényi Miklós Ált. Isk.)
17:00 Jászberény VT–MTK Budapest (Bercsényi Miklós Ált. Isk.)
17:00 UTE–Slávia EU Bratislava7 (Nagyboldogasszony iskola)

A kupagyőztes Fatum-Nyíregyháza viszont külföldre látogat, ők a csehországi Olomoucban vesznek részt egy négy csapatos tornán, ahol szlovén, cseh és lengyel együttesekkel mérik össze erejüket.

A bajnoki címvédő és BL-selejtezőre készülő Vasas Óbuda Szlovákiában, Nyitrán vesz részt egy tornán, még pedig a házigazda UKF Nitra, az ugyancsak szlovák Bilíková Prezniok és a cseh Sokol Frydek Místek társaságában.

Szeptember 13. (péntek)
16:00 Nitra–Bilíková Prezniok
18:00 Vasas Óbuda–Sokol Frydek Místek
Szeptember 14. (szombat)
10:00 Sokol Frydek Místek–Nitra
12:00 Vasas Óbuda–Bilíková Prezniok
16:00 Nitra–Vasas Óbuda
18:00 Bilíková Prezniok–Sokol Frydek Místek