Horvát siker a románok ellen, most már rajtunk a sor

Az azeriek elleni vereséget követően sokismeretlenes egyenlet volt a mieink számára a csoportból való továbbjutás. Az egyik legfontosabb tényező a képletben azonban a kedd esti horvát–román meccs volt – a biztos pont pedig az, hogy csapatunknak le kell győznie szerdán déli szomszédjainkat –, nem csoda, hogy a találkozót válogatottunk is a helyszínen tekintette meg.

A lányok azt látták, hogy bár a románok tartani tudták a lépést a horvátokkal, a végjátékban utóbbiak végül mégis viszonylag simán hozták a végjátékot (25:21). A második viszont a románok számára indult jobban, el is húztak 13:6-ra, azonban egy időkérést követően a horvátok ki tudtak egyenlíteni, sőt a vezetést is átvették. 23:23 után azonban a románok szerezték a következő két pontot, ezzel kiegyenlítették a szettarányt (23:25). A harmadik játszmát is ők kezdték jobban, de 6:2-nél elfogyott a tudományuk, s 8:6-ra már a horvátok vezettek, akik ezt követően magabiztosan nyerték a szettet is (25:18). A negyedik felvonásban azonban megint igazi ki-ki meccs alakult ki, a románok négy ponttal is vezettek, de a végjátékra megint elfogyott az előny és végül a horvátok 3:1-re nyerték a találkozót (25:22).

A sikerrel ők gyakorlatilag továbbjutottak, hiszen az észtek már sehogyan, a mieink pedig úgy tudnák megelőzni őket, ha nyerünk ellenük és a hollandok ellen is. A mieink így a románokat előzhetik meg akkor, ha szerdán 3:0-ra vagy 3:1-re legyőzik a horvátokat, s csütörtökön legalább ugyanazt az eredményt érik el a hollandok ellen, amit a románok Azerbajdzsánnal szemben (elméletileg persze az azerieket is megelőzhetjük, amennyiben az észtektől és a románoktól is kikapnak, de azért a realitások talaján maradva ezzel a lehetőséggel nem számolunk).

Az első lépés azonban a horvátok elleni siker…

A C-csoport keddi eredményei:
Hollandia–Észtország 3:0 (18, 12, 10)
Horvátország–Románia 3:1 (21, -23, 18, 22)

A csoport állása: 1. Hollandia 4 győzelem/12 pont (12:0 szettarány, 4 mérkőzés), 2. Horvátország 2/7 (8:8, 3), 3. Románia 2/6 (7:8, 4), 4. Azerbajdzsán 2/5 (6:5, 3), 5. Magyarország 1/3 (4:6, 3), 6. Észtország 0/0 (2:12, 4)