Savaria Kupa: micsoda fordítás a döntő szettben

dav

Szombaton két találkozóval kezdődött az augusztus 23-án rajtoló Európa-bajnokság főpróbája Szombathelyen. A Savaria Kupa első napján Franciaország 3:0-ra legyőzte Szlovéniát, míg a mieink már 2:0-ra vezettek a görögök ellen, de végül a döntő játszmában kellett kicsikarniuk a győzelmet.

Savaria Kupa

MAGYARORSZÁG – GÖRÖGORSZÁG 3:2 (26, 12, –19, –19, 11)

Szombathely, 300 néző. V: Ujházi, Halász T.

MAGYARORSZÁG: Tálas, Török 6, Pekárik 11, Németh 18, Szakmáry 23, Nagy E. 5. Csere: Molcsányi, Tóth F. (liberó), Bokorné Liliom 6, Dékány, Gyimes 5, Szerencsés Miklai 4, Bleicher 1. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

GÖRÖGORSZÁG: Merteki 4, Emmanulidu 6, Vaszilantonaki 27, Sztrancali 13, Lampruszi 14, Hrisztodulu 3. Csere: Artakianu, Komomo (liberó), Oikonomidu 1, Papafotiu 2, Tocidu 3, Vlahaki 8. Szövetségi kapitány: Guillermo Naranjo Herna.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 2:1, 4:6, 8:7, 9:11, 12:12, 12:14, 15:15, 16:19, 21:21, 24:23, 24:25. II. játszma: 2:1, 3:4, 7:5, 11:10, 20:10, 24:12. III. játszma: 1:3, 5:4, 8:6, 11:8, 11:11, 14:16, 18:23. IV. játszma: 2:7, 6:7, 7:15, 13:16, 21. V. játszma: 3:7, 5:8, 12:8, 12:10, 14:10.

Bár az első játszmában még rendre a mieink futottak az eredmény után, a végjátékhoz érkezve összeállt a csapat játéka és végül 28:26-ra nyerték a mieink a játszmát. A másodikban gyakorlatilag már csak egy csapat volt a pályán, ekkor szinte kiütötték a lányok a görögöket. A harmadik játszmában Jan De Brandt több poszton is változtatott a csapaton és ettől döcögni kezdett a játék, a görögök pedig kiegyenlítették a játszmaarányt. A döntő szettben is vezettek 7:3-ra, de a térfélcsere után parádés blokkmunkát mutatott be csapatunk, ezzel fordítottak a lányok és meg is nyerték a meccset.

Jan De Brandt: – Összességében elégedett vagyok a teljesítménnyel, jó meccset játszottunk. Az első játszma elején kicsit szenvedtünk fogadásban, aztán stabilizáltuk, remekül támadtunk és második szettben Anettnek is jó sorozata volt nyitásban. A harmadik játszmában előre tervezetten cseréltem, és tudtam, lesznek gondok, de aztán megoldottuk őket. Az ötödik felvonásban jó pillanataink voltak, sokat fejlődtünk az elmúlt időszakban, ez meglátszott a pályán is.

Guillermo Naranjo: – A második játszmában remekül játszottak a magyarok. Cserélgettem, próbáltam pihentetni, hosszú hét vár ránk sok mérkőzéssel, az utolsó szettben viszont jobb volt az ellenfelünk. A meccs jól szolgálta az Európa-bajnoki felkészülésünket.

A másik mérkőzésen: Franciaország–Szlovénia 3:0 (20, 19, 18)

Az állás: 1. Franciaország 3 pont (3:0), 2. Magyarország 2 (3:2), 3. Görögország 1 (2:3), 4. Spanyolország 0 (0:0), 5. Szlovénia 0 (0:3)