Négy szettben nyert a Békéscsaba Jászberényben

Három mérkőzést játszottak kedden este a női röplabda NB I-ben. A bajnoki címvédő Békéscsaba Jászberényben vendégszerepelt, és a házigazda, amíg bírta, jól helytállt a listavezető ellen. A JBRK a harmadik szettet még megnyerte, a negyedikben azonban már csak nyolc pontra futotta az erejéből. Az MTK fontos győzelmet aratott Gödöllőn, az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttese pedig 93 perces küzdelem végén múlta felül a TFSE gárdáját a fővárosban.

Jászberényi RK – Linamar-Békéscsabai RSE 1:3 (-20, -18, 24, -8)
Jászberény, 300 néző. V.: dr. Árpás, Halász E.
JBRK: Fernandez Conde, Takács B., Gardovic, Slijepcevic, Pintér A., Bleicher R. Csere: Ivkovic (libero), Fábián, Harmath, Bleicher N., Lékó. Vezetőedző: Branislav Franic.
BRSE: Szakmáry, Clement, Tálas, Bodnár, Matics, Szmirnova. Csere: Szpin (libero), Molcsányi (libero), Nazarenko, Soós N., Petrenkó, Ludmán. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:8, 10:11, 12:17, 20:24. II. játszma: 7:7, 12:17, 15:22. III. játszma: 5:4, 11:7, 16:15, 24:21. IV. játszma: 8-1, 16:5, 23:7.

MESTERMÉRLEG
Branislav Franic: Amíg bírtuk, tisztességgel helytálltunk a remek Békéscsaba ellen.
Szasa Nedeljkovics: Komoly terhelést kaptak a lányok az elmúlt napokban, ennek ellenére szépen hozták az első két szettet. A harmadik játszmában a hullámvölgyünket kihasználta a Jászberény, de tudtunk váltani, és végül magabiztos győzelmet arattunk.

4_szett_brse_1

Penta Gödöllői RC – MTK Budapest 0:3 (–20, –24, –22)
Gödöllő, 150 néző. V: Bátkai-Katona, Ujházi.
Gödöllő: Kötél Zs. 2, Széles 7, Radomszki 9, Szabó A. 9, Nagy A. 3, Takács D. 12. Csere: Maurer (libero), Kovács A. (libero), Czina 4, Nagy K. 1. Vezetőedző: Borkovits Zoltán.

MTK: Lutter L. 2, Hackl 6, Szűcs K. 12, Petőváry 10, Pap O. 15, Lakatos 5. Csere: Nagy F. (liberó), Tímár. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:4, 7:8, 10:13, 14:14, 14:16, 15:19, 18:24. II. játszma: 2:6, 6:8, 8:12, 10:16, 16:17, 17:22, 21:22, 21:24. III. játszma: 3:1, 8:6, 11:13, 16:15, 19:20, 21:24.

Borkovits Zoltán: – Gratulálok az MTK-nak a győzelemhez.
Alberto Salomoni: – Nagyon fontos három pont volt, mert nagyon nehéz Gödöllőn győzni. Azért kellett nagyon a mostani siker, mert az első négyben akarunk végezni az alapszakaszban, és gratulálok a lányoknak, mert az utolsó pillanatig küzdöttek, végig koncentráltak a találkozón, és akkor sem estek kétségbe, amikor a Gödöllő vezetett

TFSE – 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 1:3 (-21, -20, 24, -18)
Budapest, Győri út, 100 néző. V.: Pőcze, Nagy L.
TFSE: Szalma 6, Molnár A. 7, Neizer 1, Tóth E. 18, Ostorházi 8, Benkó 6. Csere: Dobrovis (libero), Hegedűs 3, Németh N. Vezetőedző: Németh Lajos.
Kaposvár: Kanizsai 12, Sitkey 12, Bagyinka 10, Araujo 24, Szívós 6, Horváth A. 10. Csere: Csitári (libero), Rák 2, Kocsi, Mészáros. Vezetőedző: Zarka Péter.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 14:16, 17:21. II. játszma: 6:8, 12:16, 16:21. III. játszma: 7:8, 16:13, 19:21. IV. játszma: 3:8, 11:16, 15:21.

Németh Lajos: – Az a csapat nyert, amelyik kevesebbet hibázott.
Zarka Péter: – Örülünk a győzelemnek, fontos sikert arattunk. Hullámzóan teljesítettünk, de határozottabban játszottunk, mint ellenfelünk.