Visszavágtunk a szlovákoknak Nyitrán

Szombaton újabb edzőmérkőzést játszott az augusztus 23-án kezdődő, budapesti Európa-bajnokságra készülő női válogatottunk Nyitrán, a házigazda szlovák csapat ellen. A mieink visszavágtak a pénteki 3:1-es vereségért.

SZLOVÁKIA – MAGYARORSZÁG 2:3 (18, 23, –23, –15, –11)

SZLOVÁKIA: Hudecová 14, Pencová 9, Kijaková 12, Fricová 17, Szaboová 9, Ovecková 5. Csere: Jancová (liberó). Szövetségi kapitány: Marco Fenoglio.

MAGYARORSZÁG: Török 5, Bodovics 8, Miklai 12, Dékány 19, Gyimes 12, Bleicher 6. Csere: Tóth F. (liberó), Tálas, Németh A. 12, Bokorné Liliom 6. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:7, 16:12, 21:14. II. játszma: 8:7, 16:14, 21:19. III. játszma: 8:6, 12:16, 20:21. IV. játszma: 5:8, 8:16, 13:21. V. játszma: 1:5, 8:10, 9:12.

Bár a mieink kezdőcsapata teljesen más volt, mint egy nappal korábban, ahhoz a meccshez hasonlóan ezúttal sem kezdtek jól a mieink, bár a második játszmában már szorongatták a hazaiakat, a harmadikban pedig már győzniük is sikerült. A forgatókönyv ezt követően változott a péntekihez képest, mert a negyedik felvonást már simán nyerték a mieink, és az ötödikben is sikerült diadalmaskodniuk. A csapat legeredményesebb játékosa a 19 pontig jutó Dékány Bernadett volt.

Jan De Brandt: – Szoros, kemény meccseket játszottunk. Az ellenfél játékosai nagyot ugranak, technikásan kellett röplabdázni ellenük. Szerettem volna, ha másodjára azok játszanak többet, akik az első mérkőzésen kevesebb lehetőséget kaptak, illetve arra is figyeltem, hogy a teljes meccsen játsszanak, ne csak két szettet.

Válogatottunk Szombathelyen folytatja a felkészülést, ahol szombattól a Savaria Kupán vesz részt a csapat.