Idegenben is legyőzték a lányok a franciákat

Nyolc napon belül másodszor győzte le Franciaországot a magyar női röplabda-válogatott. Jól kezdtek a mieink, 2-0-s vezetés után azonban visszaesett a csapat teljesítménye, és szépítettek a franciák. A negyedik szett második felében azonban Dékány és Török vezetésével magára talált a csapat, és 3-1-re megnyerte a találkozót.

Női Európa Liga, 3. forduló:

FRANCIAORSZÁG – MAGYARORSZÁG 1:3 (19, 23, –19, 21)

Harnes, 1200 néző. V: Maia (portugál), Baklouti (francia)

Franciaország: Steux-Caleyron 2, Fidon Lebleu, Mayer 4, Orle 17, Cazaute 16, Olinga-Andela 7 . Csere: Bernard, Gelin (liberók), Davidovic 1, Oliveira-Souza 10, Stojiljkovic 3. Szövetségi kapitány: Emile Rousseaux.

Magyarország: Sándor 8, Nagy E. 5, Bokorné Liliom 11, Szakmáry 10, Pintér 3, Tálas 4. Csere: Molcsányi, Tóth F. (liberók), Bleicher 1, Németh A. 14, Dékány 4, Török 5, Bodovics 3. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:4, 9:7, 12:13, 17:15, 17:19, 18:22, 19:24. II. játszma: 3:0, 5:2, 6:6, 7:9, 11:15, 14:17, 20:23. III. játszma: 6:3, 8:4, 12:9, 14:10, 19:14, 24:20. IV. játszma: 3:3, 5:3, 8:6, 10:11, 17:15, 19:16, 19:21.

A mérkőzés kezdetén gyorsan elhúztak a mieink 5-3-ra. Liliom Rita egy lábról felugorva fejezett be egy szép akciót, míg Sándor Renáta két remek blokkot mutatott be. A magyar és a francia oldalon is rengeteget hibáztak a játékosok, sok volt a rossz nyitás és az elpattanó labda. Egyik csapat sem tudott jelentős előnyt kialakítani, 17-15-ös francia vezetésnél kért időt Jan De Brandt abban a reményben, hogy sikerül megnyugtatnia a kapkodó csapatát. A kapitány terve bevált, hét magyar pont következett zsinórban, és 22-17-re már a mieink vezettek. Az előnyt sikerült megtartani, és a magyar válogatott 1-0-s előnybe került (19:25).

A folytatásban jobban kezdett a hazai csapat. 3-0-s francia vezetésnél kért időt a magyar kapitány, abban a reményben, hogy ismét fel tudja pörgetni a csapatát. 5-5-nél sikerült utolérni a franciákat, Nagy és Liliom volt az, akik a főszerepet játszották a felzárkózásban. Szakmáryék játéka jelentősen feljavult, viszont a franciák ugyanúgy rengeteg hibával játszottak, mint az első szettben. 13-8-as magyar vezetésnél kért időt a hazaiak kapitánya, de nem tudta a magyar lendületet megtörni. 17-16-ra zárkózott fel Franciaország, de Szakmáry és Liliom remek megoldásokkal újra három pontra növelték a magyar vezetést. Végül egy szép Tálas-ütéssel nyerte meg a második szettet Jan De Brandt csapata (23:25).

A harmadik szett elején egy gyorsan összeszedett hátrányból kellett a magyar válogatottnak visszakapaszkodnia. 11-6-os francia vezetésnél magyar időkérés következett, de nem sikerült kizökkenteni a hazaiakat, és 14-11-nél is még náluk volt az előny. Hiába volt Némethnek és Töröknek is néhány szép megmozdulása, 19-16-os francia vezetéssel fordultak a csapatok a hajrára. Az etap végén sem sikerült csökkenteni a hátrányunkat, szépített Franciaország (25:23).

A negyedik játszma szorosan indult, de 3-3 után ellépett Franciaország. Bleicher pontos feladásainak köszönhetően 12-10-re már a mieink vezettek. Dékány és Török is magára talált, 21-19-es magyar vezetésénél kértek a franciák időt. Egy Németh-ejtés és egy francia hiba után, rögtön az első meccslabdáját kihasználta a magyar válogatott, és 3-1-re megnyerte a mérkőzést (21:25).

Folytatás jövő szombaton Kaposváron Horvátország ellen.

Jan De Brandt: – Megvagyok elégedve a csapattal, a harmadik szettben történt hullámvölgytől eltekintve jól játszottunk. Továbbra is a fő cél az Európa-bajnokság, a mai mérkőzés tökéletesen szolgálta a felkészülésünket. A győzelemnek külön örülök.