Női EL: jól küzdöttek a lányok, de horvát siker lett a vége

Horvátországban játszotta második mérkőzését női válogatottunk, az Európa Ligában. Bár a mieink elvesztették az első játszmát, a másodikban egyenlítettek. Két szett után – ahogyan Nyíregyházán is – Jan De Brandt sort cserélt, s bár ebben a felállásban is megvillantották a mieink oroszlánkörmüket, végül 3:1-es vereség lett a vége.

Női Európa Liga, 1. forduló:

HORVÁTORSZÁG – MAGYARORSZÁG 3:1 (21, –22, 17, 21)

Varasd, 500 néző. V: Taran (moldáv), Ivkovic (horvát)

HORVÁTORSZÁG: Mlinar 18, Butigan 4, Fabris 18, Klaric 8, Dumancic 13, Deak 1. Csere: Sain (liberó), Stanovic, Strunjak 7. Szövetségi kapitány: Daniele Santarelli

MAGYARORSZÁG: Tálas 1, Sándor 8, Pekárik 4, Németh A. 13, Szakmáry 6, Pintér 5. Csere: Molcsányi, Tóth F. (liberó), Bleicher 2, Bokorné Liliom 5, Dékány 1, Török 9, Nagy E. 2, Takács D. 2. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt

Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:2, 7:4, 8:7, 9:9, 14:9, 16:14, 21:16, 22:21, 24:21. II. játszma: 6:4, 6:8, 10:9, 13:11, 14:14, 15:17, 16:20, 21:21, 21:24. III. játszma: 3:1, 7:4, 8:8, 11:9, 12:12, 18:12, 18:15, 24:17. IV. játszma: 5:1, 7:2, 8:5, 12:7, 14:11, 18:18, 21:19, 24:20.

Nem igazán kezdte jól a meccset a csapat, sokkal idegesebbnek tűntek játékosaink, mint a szombati nyíregyházi találkozón. El is léptek hárommal a házigazdák, de 9:9-nél sikerült utolérni őket. Ezt követően viszont sorozatban öt horvát pont következett, s bár Sándor Reni és Németh Anett vezérletével sikerült még visszazárkózni két pontra, a végjátékban pedig egyre, ennél közelebb már nem jutottak a mieink, s három szettlabdájukból már az elsőt értékesítették a hazaiak (25:21).

A második felvonásban már jobban csipkedték magukat a lányok, nem engedték meglépni a hazaiakat, sőt egyes időszakokban a vezetést is sikerült átvenni, ehhez persze az is kellett, hogy ütőink közül Szakmáry Gréti is elkapja a fonalat. A végjátékhoz érve néggyel is vezettek a mieink, de ekkor többször is hibáztak és 21-nél kiegyenlítettek a horvátok. Szerencsére ekkor sorozatban három pontot is szereztek a mieink, s a második játszmalabdát értékesítve kiegyenlítették a szettarányt (22:25).

Ahogyan Nyíregyházán, úgy ezúttal is sort cserélt Jan De Brandt és a harmadik játszmában Török Kata, Takács Doroti, Nagy Eszter és Tóth Fruzsina is kezdőként lépett pályára, a korábban már becserélt Liliom és Bleicher mellett. A szett közepéig így is jól tartották magukat a mieink, de sajnos ekkor elkezdett nyílni az olló, és meg sem álltak a hazaiak hat pontos különbségig. Sikerült ugyan még visszajönni háromra, de ezzel gyakorlatilag el is lőtte a csapat a puskaporát, így megint a horvátoknál volt az előny (25:17).

Maradt a kezdőcsapat a negyedik játszmára is, amelynek elején úgy tűnt, simán nyernek a horvátok, hiszen 7:2-re is vezettek. Azonban a szett közepén felnőttek a feladathoz és visszahozták döntetlenre az állást. Sajnos a végén megint a horvátok akarata érvényesült, és végül 25:21-re nyerték ezt a felvonást és 3:1-re a meccset.

Jan De Brandt: – Az Európa-liga egy tanulási folyamat, ahol a csapat egyszer fent, egyszer pedig lent van. A mai mérkőzés volt a lent. Minden játékosomnak lehetőséget tudtam adni, megfeleltünk annak a gyakorlási folyamatnak, amit elképzeltem, sajnos a játék erre az eredményre volt elég.