Visszavágott a Haladás a Jászberénynek

Egy mérkőzést játszottak le csütörtökön a női Extraliga kvalifikációjából, amelyen a Hungast Haladás három játszmában legyőzte a Jászberényt.

Női Extraliga-kvalifikáció:

Hungast-Haladás – Jászberény 3:0 (20, 24, 16)

Szombathely, 150 néző. V: Horváth M., Bibók.

HALADÁS: Wallner 2, Kinser 7, Cicic 1, Miranda 4, Huff 8, Takács B. 16. Csere: Lojen (liberó), Aszcserics 5, Kolada 2, Kalman 4, Reljic 3, Bokor. Vezetőedző: dr. Mucsi Péter.

JÁSZBERÉNY: Jakovcsuk 6, Devaney 9, Riczkó 4, Szavovics 5, Pintér 5, Maliseva. Csere: Lékó (liberó), Cveticsanyin 5, Petrenkó 2, Bulajics 4. Vezetőedző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 16:13, 21:15. II. játszma: 8:6, 14:16, 14:21. III. játszma: 8:5, 16:9, 21:14.

Dr. Mucsi Péter: – Nagyon motivált volt ezen az estén a csapatom és hazai pályán győzelemmel szerettük volna zárni a szezont. Jól kezdtük a mérkőzést, az első szettben szépen játszottunk. A második játszmában hullámvölgybe kerültünk, ám ekkor a cseresorból érkező röplabdázóink nagyot lendítettek a játékunkon. Ezt a lendületet tudtuk tovább vinni a harmadik szettben. Mi bátrabban vállaltuk fel a játékunkat és az volt az érzésem, mintha motiváltabbak lettünk volna.

Deme Gábor: – Nagyon megviselt ez az év. Ez a meccs teljes lenyomata volt az egész évi teljesítményünknek. A játékosok az edzéseken jól dolgoztak, valószínűleg a mérkőzéseken miattam kaptak ki.

Április 26., péntek
15:00 Magyarország – Szlovákia (fiú U17-es Eb-selejtező, Anapa)
16:30 Magyarország – Ciprus (leány U16-os Eb-selejtező, Ub)
17:30 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, döntő, 3. mérkőzés)
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – UTE (női Extraliga, a 3. helyért, 3. mérkőzés)
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Szent Benedek-Balatonfüred (női Extraliga-kvalifikáció)
18:00 DEAC – MÁV Előre (férfi NB I, 5-8. helyért, 3. mérkőzés)
19:00 Sümeg – MAFC-BME (férfi NB I, 5-8. helyért, 2. mérkőzés)
Április 27., szombat
15:00 Magyarország – Hollandia (fiú U17-es Eb-selejtező, Anapa)
18:00 HÉP-Kecskemét – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, a 3. helyért, 3. mérkőzés)
19:00 Vegyész RC-Kazincbarcika – LV Sport Pénzügyőr (férfi Extraliga, döntő, 3. mérkőzés)
19:00 Szerbia – Magyarország (leány U16-os Eb-selejtező, Ub)
Április 28., vasárnap
17:00 MTK Budapest – Budaörs (női Extraliga-kvalifikáció)
17:00 SZESE Győr – PTE PEAC (férfi NB I, 9. helyért, 2. mérkőzés)
17:30 Fatum-Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női Extraliga, döntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges; Tv: Duna World
18:00 UTE – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, a 3. helyért, 4. mérkőzés) – ha szükséges
19:00 MÁV Előre – DEAC (férfi NB I, 5-8. helyért, 4. mérkőzés)
19:00 MAFC-BME – Sümeg (férfi NB I, 5-8. helyért, 3. mérkőzés)