Női döntő: Egy lépésre a bajnoki címtől a Vasas

A második mérkőzéseket játszották le a női bajnokság éremcsatáiban. Mindkét párharcban vendégsiker született: a Vasas óriási csatában, drámai mérkőzésen megint 3:2-re győzött, ezúttal Nyíregyházán, az Újpestnek viszont csak egy szettre futotta hazai pályán a Békéscsaba ellen. A Vasas és a Békéscsaba is pénteken, hazai pályán tehet pontot a párharc végére.

NŐI EXTRALIGA, DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS:

FATUM-NYÍREGYHÁZA – VASAS ÓBUDA 2:3 (21, –19, 17, –22, –14)

Nyíregyháza, 1500 néző. V: Bátkai-Katona, Jámbor.

FATUM: White 12, G. Francesco 3, Matics 3, Kalicsanyin 13, Varga E. 23, Brisebois 26. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L., Mayfield 5. Megbízott vezetőedző: Toma Sándor.

VASAS: Dékány 16, Abdulazimova 15, Ana Tiemi 4, Török 10, da Silva 8, Kostelanská 20. Csere: Bozicevic (liberó), Mihály 1. Vezetőedző: Jakub Głuszak

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:15, 21:20. II. játszma: 7:8, 14:16, 16:21. III. játszma: 8:5, 16:11, 21:15. IV. játszma: 5:8, 12:16, 17:21. V. játszma: 4:5, 6:10, 10:12.

A bajnoki döntő második meccsén a hazaiak kispadján nem ülhetett ott az első összecsapás után kiállított Hollósy László, és mivel a másodedző Horváth Andrásnak nincs megfelelő engedélye ahhoz, hogy az Extraligában vezetőedző legyen, így a nyírségieket papíron az NB I-es DVTK-nál edzősködő Toma Sándor irányította.

Mindkét együttes változatlan felállással kezdte a mérkőzést, az első labdameneteket követően pedig Vasas-vezetést konstatálhatott a szép számú publikum. A Fatum – bár játékosai sokat rontottak – hamarosan fordított, de Dékány Bernadett blokkoutjával egalizált a vendégcsapat. A hazaiak egymás után többször is jól használták centereiket, míg a Vasas ezúttal is elsősorban a szélső ütőik révén voltak eredményesek. Amikor Mária Kostelanskát betakarták, Jakub Głuszak elérkezettnek látta az időt, hogy szóljon tanítványaihoz. Dékány egyenlített ismét, a vezetést is magukhoz ragadták, de leszakítani nem tudták riválisunkat. A végjáték egyenlőről indult, de Danielle Brisebois hatodik pontja után Głuszak megint időt kért, de ez sem segített mert Fatum megnyerte az első szettet (25:21).

A második szett három Vasas-ponttal kezdődött, de két perc múlva már a Vasas vezetett, majd egy elképesztően hosszú labdamenet után Toma Sándor időt kért. Ayshan Abdulazimova addig pörölt Bátkai-Katona Ágnessel, amíg a játékvezető piros lappal jutalmazta az azeri válogatott centert. Nagy csata volt a pályán, de ezekben a percekben szinte minden helyzetből a vendégek jöttek ki jól. A hajrá nem tartogatott már nagyon sok izgalmat a csereként beállt Mihály Dorka ászának is köszönhetően, így 50 perc után egyenlő volt a játszmaarány (19:25).

A harmadik felvonás első része is szoros küzdelmet hozott, emitt Abdulazimova, odaát Brisebois és Varga Eliza tolta csapata szekerét, A szett közepén meglépet a Fatum, ráadásul Brisebois két és fél szett után már 19 pontnál tartott. A vendégek támadásban nem találták az irányokat, így ismét a nyírségiek szerezték meg a vezetést (25:17).

A negyedik játszma kezdetén ismét a Vasas dominált, mezőnyben többször is megfogták Varga bombáit, és ezúttal a hálónál is hatékonyabban dolgoztak. Kostelanská ütéseivel tartották előnyünket a fővárosiak, majd egy vitatott bírói ítélet tüzelte fel a kedélyeket. Húsznál is néggyel vezettek a vendégek, Dékány megint elemében volt, de a Fatum az utolsó szalmaszálba belekapaszkodva szorosabbá tette az állást. A következő két pontot is a hazaiak szerezték, de Gluszak második időkérése után Abdulazimova támadásával szettlabdához jutott a Vasas, amit Kostelanská értékesített (22:25).

Ismét következett az ötödik szett, ami váltott pontszerzéssel indult, hatalmas volt a feszültség a pályán. A térfélcserénél a Vasas vezetett kettővel, amit Abdulazimova sáncával tovább növeltek, majd az azeri légiós támadásból is eredményes volt. Ezután viszont Varga pontjaival egyenlített a Fatum. A végén fej fej mellett haladtak a csapatok, de a vendégek jutottak két meccslabdához. Ezeket még hárították a hazaiak, de 14:15 után Abdulazimova nem hibázott (14:16).

(vasasvolleyball.hu)

Az egyik csapat három győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Vasas Óbuda javára.

Toma Sándor: – Jóformán csak belecsöppentem a döntőbe, a kialakult helyzetben próbáltam segíteni a csapatnak. A végjátékban egy-két ponton múlt a győzelem, sajnálom, hogy kikaptunk. Le a kalappal a lányok előtt, de ilyen a bajnoki döntő, néhány hiba is dönthet. A küldetésem erre a meccsre szólt, de érzésem szerint ez a párharc még nincs lefutva.

Jakub Gluszak: – Az elsőhöz hasonló mérkőzés volt, rengeteg hullámzással és fordulattal. A negyedik játszmára sikerült megtalálnunk a játékunkat, feljavult a védekezésünk és a sáncmunkánk.

A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS:

ÚJPESTI TE – SWIETELSKY-BÉKÉSCSABAI RSE 1:3 (–18, –14, 23, –19)

Tungsram-csarnok, 300 néző. V: Mezőffy, Halász E.

UTE: Fortuna 4, Paradzik 1, Bagyinka 2, Váldez 4, Kovács L. 3, Crittenden 10. Csere: Koszjak, Hoque (liberó), Bokorné Liliom 7, Kiss A., Bleicher R. 3, Nagy V. 3, Carabali 10. Vezetőedző: Kántor Sándor.

BRSE: Medics 3, Perovics 20, Bokan 14, Bodnár 11, Tálas 4, Ivanovics 8. Csere: Molcsányi (liberó), Mlinar 5, Gommans 1, Fábián, Bodovics 3. Vezetőedző: Bogdan Paul.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 7:3, 9:8, 12:9, 13:15, 16:15, 16:22, 18:24. II. játszma: 1:5, 5:7, 5:10, 9:10, 10:16, 12:20, 14:24. III. játszma: 3:1, 4:6, 10:7, 13:9, 13:12, 17:13, 18:19, 19:22, 24:23. IV. játszma: 3:4, 6:6, 7:9, 10:10, 10:12, 13:12, 14:18, 16:19, 17:22, 18:24

Kettőből két nyert mérkőzésnél tart a Békéscsaba az UTE elleni bronzpárharcban. A lilák mindössze egy szett erejéig tudtak komolyabb ellenállást kifejteni a sokkal tudatosabban és összeszedetten játszó, CEV-kupában elődöntős, de az Extraligában is csak a harmadik helyért küzdő, amúgy címvédő csabaiak ellen.

Kántor Sándor: – Amíg nyitásban tudtunk tartani magunkat, addig tudunk partiban lenni egy ilyen szintű ellenféllel szemben, mert kontrajátékban sajnos felettünk állnak.

Bogdan Paul: – Időről időre a saját dolgunkat nehezítjük meg. Sajnos többször is csökkent a koncentrációnk, s ez sok ajándékpontot, jelen esetben pedig egy ajándékszettet is hozott az ellenfélnek. Ezen kell javítanunk a következő mérkőzésig, ahol szeretnénk majd pontot tenni a párharc végére.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Békéscsaba javára.

Április 25., csütörtök
15:00 Oroszország – Magyarország (fiú U17-es Eb-selejtező, Anapa)
16:30 Magyarország – Görögország (leány U16-os Eb-selejtező, Ub)
18:00 Fino Kaposvár – HÉP-Kecskemét (férfi Extraliga, a 3. helyért, 2. mérkőzés)
19:00 LV Sport Pénzügyőr – Vegyész RC-Kazincbarcika (férfi Extraliga, döntő, 2. mérkőzés)
19:00 Hungast-Haladás – Jászberény (női Extraliga-kvalifikáció)
20:00 PTE-PEAC – SZESE Győr (férfi NB I, 9-10. helyért)
Április 26., péntek
15:00 Magyarország – Szlovákia (fiú U17-es Eb-selejtező, Anapa)
16:30 Magyarország – Ciprus (leány U16-os Eb-selejtező, Ub)
17:30 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, döntő, 3. mérkőzés); Tv: Duna World
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – UTE (női Extraliga, a 3. helyért, 3. mérkőzés)
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Szent Benedek-Balatonfüred (női Extraliga-kvalifikáció)
18:00 DEAC – MÁV Előre (férfi NB I, 5-8. helyért, 3. mérkőzés)
19:00 Sümeg – MAFC-BME (férfi NB I, 5-8. helyért, 2. mérkőzés)
Április 27., szombat
15:00 Magyarország – Hollandia (fiú U17-es Eb-selejtező, Anapa)
18:00 HÉP-Kecskemét – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, a 3. helyért, 3. mérkőzés)
19:00 Vegyész RC-Kazincbarcika – LV Sport Pénzügyőr (férfi Extraliga, döntő, 3. mérkőzés)
19:00 Szerbia – Magyarország (leány U16-os Eb-selejtező, Ub)
Április 28., vasárnap
17:00 MTK Budapest – Budaörs (női Extraliga-kvalifikáció)
17:30 Fatum-Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női Extraliga, döntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges; Tv: Duna World
18:00 UTE – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, a 3. helyért, 4. mérkőzés) – ha szükséges
19:00 MÁV Előre – DEAC (férfi NB I, 5-8. helyért, 4. mérkőzés)
19:00 MAFC-BME – Sümeg (férfi NB I, 5-8. helyért, 3. mérkőzés)