Női döntő: öt szett, de Vasas előny

A női éremcsaták első mérkőzéseit rendezték meg húsvét hétfőn. A fináléban csak az ötödik játszma döntött a Vasas Óbuda javára a vendég Fatum-Nyíregyháza ellen, míg a bronzmérkőzésen a Swietelsky-Békéscsaba három játszmában verte az UTE-t. A férfiaknál az 5–8. helyért lejátszott meccsen a DEAC döntő szettben győzte le a vendég MÁV Előrét.

Női Extraliga, döntő, 1. mérkőzés:

Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza 3:2 (23, –21, –19, 19, 11)

Folyondár utca, 600 néző. V: Tillmann, Vári.

VASAS: Török 16, Lopes Da Silva 8, Kostelanská 14, Dékány 21, Abdulazimova 8, Tiemi 4. Csere: Bozicevic (liberó), Mihály, Ambrosio 1. Vezetőedző Jakub Gluszak.

NYÍREGYHÁZA: White 12, G. Francesco, Matics 9, Kalicsanyin 8, Varga E. 25, Brisebois 25. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L., Lászlop, Mayfield 1. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:2, 6:7, 9:12, 12:13, 14:14, 16:18, 20:19, 23:20, 24:22. II. játszma: 3:2, 4:7, 10:10, 11:15, 16:15, 19:21, 21:24. III. játszma: 2:4, 4:8, 7:9, 11:15, 15:17, 17:21, 19:24. IV. játszma: 3:2, 4:6, 8:6, 8:9, 12:9, 13:14, 17:15, 17:17, 23:18, 24:19. V. játszma: 2:0, 3:3, 5:6, 9:7, 9:9, 14:9.

Egy gombostűt sem lehetett leejteni a női bajnoki döntő első meccsén, még a lépcsőkön is ültek az érdeklődők. Ahogyan azt várni lehetett, a pályán nagy csata alakult ki, s felváltva vezettek a csapatok. 12:9-nél lépett meg a vendégcsapat hárommal, de csak egy labdamenet erejéig, mert rövidesen megint egyenlő volt az állás. A piros-kékek 19:19 után vették át a vezetést, viszont kisvártatva hárommal is mentek, és hiába hárítottak egy szettlabdát a vendégek, a másodikat Mária Kostelanská kíméletlenül beütötte (25:23).

A második szett közepén már négy ponttal is vezetett a Nyíregyháza, de erre sorozatban öttel válaszoltak a hazaiak. Nem vezettek azonban sokáig, rövidesen megint a vendégcsapatnál volt az előny, amely aztán három szettlabdához jutott, s Danielle Brisebois révén már az elsőt sikerült kiharcolniuk (21:25).

Lendületben maradtak a nyíregyháziak, akik villámgyorsan megléptek négy ponttal a harmadik szett elején. A Vasas innentől kezdve futott az eredmény után, időnként feljöttek két pontra, de tartósan nem sikerült visszazárkózniuk, s a végén ezúttal öt szettlabdája volt a vendégeknek, s Brisebois ezúttal egy jó blokkal értékesítette azt egyből (19:25).

A negyedik játszmában aztán óriási hullámvasutazás kezdődött, hol az egyik csapat vezetett kettővel, hol a másik. Ebből azonban ezúttal a Vasas jött ki jobban, amely 17:17 után öt ponttal is meglépett, elsősorban Dékány Bernadett bombáinak köszönhetően. A végén aztán Török Kata pontjával egyenlítette ki a szettarányt a Vasas (25:19).

A döntő játszmát a Vasas kezdte jobban, s bár a vendégek rendre egyenlítettek, sőt egyszer a vezetést is átvették, többségében mindig nekik kellett az eredmény után rohanniuk. 9:9 után pedig Dékány szerváiból sorozatban öt pontot szereztek a piros-kékek, s bár két meccslabdát is hárítottak a nyíregyháziak, egy időkérést követően, Ayshan Abdulazimova blokkoutja a hazaiaknak hozta meg a győzelmet (15:11). A találkozót követően még Hollósy László kapott sárga-piros lapot reklamálásért.

Jakub Gluszak: – Tudtuk, mennyire nehéz mérkőzés lesz. Jól kezdtünk, s bár a második játszmában közel jártunk a szett megnyeréséhez, sok könnyű hibát követtünk el. A harmadik felvonásban egyáltalán nem azt játszottuk, amit tudunk, de aztán a negyedik felétől megint megtaláltuk a ritmust, és megállítottuk a támadást a négyes pozícióból. Változtattunk a blokkban és védekezésben, ezért is javultunk fel.

Hollósy László: – Nagyon büszke vagyok a csapatra, hiszen szépen felkészültünk, és látszott, hogy működött a kitalált taktika. Sajnálom, hogy a negyedik szettben nem játszottunk elég bátran ahhoz, hogy befejezzük, de a meccs biztató a folytatásra nézve, hogy igenis, partiban vagyunk a Vasassal. Ritmusból jövünk, jó formában vannak a csajok fizikailag és mentálisan is. Az ötödik játszma lutri.

Az egyik csapat három győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Vasas Óbuda javára.

A 3. helyért, 1. mérkőzés:

Swietelsky-Békéscsaba – UTE 3:0 (13, 22, 22)

Békéscsaba, 1000 néző. V: Horváth M., Szabó P.

BRSE: Bodovics 4, Perovics 26, Mlinar 9, Bodnár 9, Tálas 8, Ivanovics 6. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Glemboczki, Medics 2. Vezetőedző: Bogdan Paul.

UTE: Fortuna 6, Carabali, Váldez 6, Bokorné Liliom 3, Paradzik 6, Bagyinka. Csere: Hoque, Koszjak (liberók), Bleicher R., Crittenden 4, Nagy V. 2. Vezetőedző: Kántor Sándor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:3, 16:9, 21:10. II. játszma: 8:4, 16:10, 21:16. III. játszma: 8:7, 16:14, 20:21.

Csak a játékrész első harmadának végéig volt szoros a szett, onnantól kezdve a kék-fehérek fokozatosan növelték az előnyt és a végéhez közeledve már tekintélyes tíz pont fölötti volt a különbség (25:13).

A második felvonás is hasonlóképpen alakult, ám a játszma derekán hullámvölgybe került a Békéscsaba, több se kellett a fővárosiaknak, fokozatosan felzárkóztak, majd 21-nél beérték vendéglátóikat. Tálasék azonban nem hagyták elúszni a játszmát, a végén csak sikerült azt behúzni (25:22).

A folytatásban az újpestiek mindent megtettek azért, hogy ne 3:0-s vereséggel zárjanak. Hiába kezdett jól a BRSE, az ötpontos előnyük hamar elolvadt, Kántor Sándor együttese átvette a vezetést és majdnem a játszma végéig őrizte is 3-4 pontos előnyét. Perovicsék aztán a hajrában ismét összeszedték magukat és megfordítva az állást a mérkőzést is megnyerték (25:22).

Bogdan Paul: – A nyíregyháziaktól elszenvedett verség után nagyon készült egész héten a csapat, már csak az Újpestre koncentrált. Értelemszerűen csakis a bronzérem lehet most már számunkra az elfogadható, amiért sokat tett a gárda hétfőn. Az a célunk, hogy lehetőleg három mérkőzés alatt megszerezzük a harmadik helyet.

Kántor Sándor: – Az első szettet nagyon elengedtük. A Békéscsaba hazai pályán erőröplabdát játszott, négyes ütőik remekeltek. Nálunk főleg a nyitásfogadások voltak gyengék, de ezzel még korántsem zárult le a bronzéremért folyó csata.

Az egyik csapat három győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Békéscsaba javára.

Férfi NB I, 5-8. helyért, 1. mérkőzés

DEAC – MÁV Előre 3:2 (–14, 26, –20, 13, 7)

Debrecen, 50 néző. V: Soltész, Bibók.

DEAC: Ádám 3, Remete 11, Tóth A. 2, Budai 5, Kiss I. 8, Hubicska 23. Csere: Mészáros Z., Barna (liberók), Magyar 7, Veres 2. Vezetőedző: Fodor Antal.

MÁV: Stefanovics 6, Guzmics 2, Kaposi 14, Kholman 14, Salazar 17, Németh Zs. 5. Csere: Takács M., Nagy Á. (liberók), Szőke 1, Damsits, Náhol, Sziládi 1. Vezetőedző: Németh Ödön.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 11:16, 13:21. II. játszma: 5:8, 16:15, 21:20. III. játszma: 5:8, 11:16, 15:21. IV. játszma: 8:2, 16:8, 21:10. V. játszma: 5:4, 10:5, 12:6.

Az egyik csapat három győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a DEAC javára.

Április 23., kedd
18:00 HÉP-Kecskemét – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, a 3. helyért, 1. mérkőzés)
19:00 Vegyész RC-Kazincbarcika – LV Sport Pénzügyőr (férfi Extraliga, döntő, 1. mérkőzés)
Április 24., szerda
18:00 UTE – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, a 3. helyért, 2. mérkőzés)
18:30 MÁV Előre – DEAC (férfi NB I, 5-8. helyért, 2. mérkőzés)
19:00 Fatum-Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női Extraliga, döntő, 2. mérkőzés)
20:00 MAFC-BME – Sümeg (férfi NB I, 5-8. helyért, 1. mérkőzés)
Április 25., csütörtök
15:00 Oroszország – Magyarország (fiú U17-es Eb-selejtező, Anapa)
16:30 Magyarország – Görögország (leány U16-os Eb-selejtező, Ub)
18:00 Fino Kaposvár – HÉP-Kecskemét (férfi Extraliga, a 3. helyért, 2. mérkőzés)
19:00 LV Sport Pénzügyőr – Vegyész RC-Kazincbarcika (férfi Extraliga, döntő, 2. mérkőzés)
19:00 Hungast-Haladás – Jászberény (női Extraliga-kvalifikáció)
20:00 PTE-PEAC – SZESE Győr (férfi NB I, 9-10. helyért)
Április 26., péntek
15:00 Magyarország – Szlovákia (fiú U17-es Eb-selejtező, Anapa)
16:30 Magyarország – Ciprus (leány U16-os Eb-selejtező, Ub)
17:30 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, döntő, 3. mérkőzés); Tv: Duna World
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – UTE (női Extraliga, a 3. helyért, 3. mérkőzés)
18:00 1. MCM-Diamant Kaposvár – Szent Benedek-Balatonfüred (női Extraliga-kvalifikáció)
18:00 DEAC – MÁV Előre (férfi NB I, 5-8. helyért, 3. mérkőzés)
19:00 Sümeg – MAFC-BME (férfi NB I, 5-8. helyért, 2. mérkőzés)
Április 27., szombat
15:00 Magyarország – Hollandia (fiú U17-es Eb-selejtező, Anapa)
19:00 Szerbia – Magyarország (leány U16-os Eb-selejtező, Ub)
Április 28., vasárnap
17:00 MTK Budapest – Budaörs (női Extraliga-kvalifikáció)
17:30 Fatum-Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női Extraliga, döntő, 4. mérkőzés) – ha szükséges; Tv: Duna World
18:00 UTE – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, a 3. helyért, 4. mérkőzés) – ha szükséges
19:00 MÁV Előre – DEAC (férfi NB I, 5-8. helyért, 4. mérkőzés) – ha szükséges
19:00 MAFC-BME – Sümeg (férfi NB I, 5-8. helyért, 3. mérkőzés)