Női NB I: vendégsikerek jászberényi vezéráldozattal

Két-két mérkőzést játszottak le a női Extraliga-osztályozóján és az NB I-ben. A Haladás Balatonfüreden, a Jászberény Budaörsön tudott győzni, de megsérült egyik legjobbjuk, Petőváry Panni. A nap meglepetését a sereghajtó TFSE okozta, amely Miskolcon nyert, s így egy ponttal megelőzte a Gödöllőtől vereséget szenvedő Palotát, amelynek edzőjét kétszer is kiállították a játékvezetők.

Női Extraliga-kvalifikáció:

Budaörsi DSE–Jászberény 0:3 (–20, –20, –11)

Budaörs, 50 néző. V: Farkas L., Éri.

Budaörsi DSE: Radomszki 10, Kilyénfalvi 5, Juraszik, Bleicher N. 9, Ostorházi 3, Molnár A. 2. Csere: Maurer (liberó), Pisák 3. Vezetőedző: Fekete Krisztina.

Jászberény: Szavovics, Devaney 6, Bulajics 11, Jakovcsuk 10, Pintér 10, Petrenkó 2. Csere: Lékó (liberó), Cveticsanyin 9, Petőváry, Maliseva, Riczkó 1. Vezetőedző: Deme Gábor.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 8:7, 15:16, 17:21. II. játszma: 7:8, 13:16, 17:21. III. játszma: 1:8, 7:16, 11:21.

Fekete Krisztina: – Az első két szettben jól tartottuk magunkat, keményen meghúztuk a szervákat a jó Jászberénnyel szemben. A különbség azonban kiütközött a harmadik játszmában. Az egész csapat nevében jobbulást kívánok Petőváry Panninak!

Deme Gábor: Köszönjük szépen a Budaörs rendkívül korrekt vendéglátását!

(Fotó: jbrk.hu)

Szent Benedek-Balatonfüred–Hungast-Haladás 1:3 (13, –15, –19, –20)

Balatonfüred, 100 néző. V: Kiss Z., Szabó Zs.

BALATONFÜRED: Yslany Kelly 6, Sours 17, Vasvári E. 6, M. Szkorics 16, N. Szkorics 5, Jezerniczky 9. Csere: Fáth (liberó), Dordzsceren. Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

HALADÁS: Cicic 3, Miranda 22, Huff 11, Kalman 1, Bokor 1, Kinser 8. Csere: Lojen (liberó), Takács B. 12, Kolada, Wallner 7, Aszcserics 2. Vezetőedző: Mucsi Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:10, 21:12. II. játszma: 5:8, 12:16, 14:21. III. játszma: 4:8, 14:16, 18:21. III. játszma: 7:8, 14:16, 15:21.

Női NB I:

Palota RSC–Gödöllői RC 0:3 (–26, –24, –20)

Sződliget utca, 50 néző. V: Suba, Halász T.

PALOTA: Széles-Neizer 4, Halla P. 9, Király D. 3, Imreh 1, Mester 8, Misinszki 6. Csere: Durst H., Antal (liberók), Rácz 5, Benedek 1, Mészáros Zs. 4. Vezetőedző: Neizer Zoltán.

GÖDÖLLŐ: Nagy K., Bálintné Széles 3, Király A. 6, Dégi 3, Ludmán 1, Hackl 12. Csere: Kovács A. (liberó), Halla G. 2, Tóth Bagi 1, Körtvélyessy 4, Tettamanti 5, Ratkai 9. Vezetőedző: Szabados István.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:12, 19:21. II. játszma: 8:7, 14:16, 19:21. III. játszma: 6:8, 9:16, 17:21.

Neizer Zoltán: – Elnézést kérek a viselkedésemért, kissé túllőttem a célon. Sajnos engem is megviselnek a sorozatos vereségek. Egyelőre csak rövid ideig tud a csapat megfelelően koncentrálni, a döntő pillanatokban elkövetett hibáinkkal pedig megnyerjük az ellenfeleknek a mérkőzéseket.

Szabados István: – Örülök, hogy a második és a harmadik játszmában az U19-es csapat is szépen helyt állt. Köszönöm mindenkinek a munkát.

Diósgyőri VTK-FUX–TFSE 1:3 (–15, –10, 19, –14)

Miskolc, 200 néző. V: Soltész, Bátkai-Katona.

Toma Sándor: – Az első két szettben Kiss Viviennel kezdtünk feladó poszton, sajnos akkor nem volt koncepció a játékunkban. A harmadik játszmában Sitkey Marcsi kicsit felpezsdítette játékával a csapatot, de aztán a negyedik szett elején megnyitottak minket és azzal el is ment a hajó. Néhány játékosomnak el kell azon is gondolkodnia, hogy ilyen hozzáállással játszott. Ez – főleg hazai közönség előtt – megengedhetetlen.

Molnár István: – Nagyon összeszedetten, fegyelmezetten és taktikusan játszottunk már az első ponttól kezdve, így hamar stabil előnyt tudtunk szerezni és azt tartani is tudtuk. A harmadikban lankadt a figyelem, elsősorban a nyitásfogadásban, és ezt ki is használták a hazaiak, de a negyedikben sikerült rendezni a sorokat és megnyerni a mérkőzést.