Férfi NB I: feljött a második helyre a Pénzügyőr

Egy mérkőzést játszottak le szombaton a férfi Extraligában, kettőt pedig az NB I-ben. A Pénzügyőr győzött Debrecenben, így egy ponttal megelőzte a Kecskemétet, amely vasárnap a középszakaszt megnyerő Kazincbarcika otthonában lép pályára. Az NB I-ben a Pécs 0:2-ről fordított a Szolnok ellen, a Dunaferr viszont magabiztosan nyert a Győr ellen.

Férfi Extraliga:

DEAC–LV Sport Pénzügyőr SE 0:3 (–17, –17, –21)

Debrecen, 50 néző. V: Árpás, Jámbor.

DEAC: Remete 1, Magyar 4, Tóth A. 2, Budai 11, Kiss I. 5, Hubicska 13. Csere: Mészáros, Barna (liberók), Ádám 1. Vezetőedző: Fodor Antal.

PSE: Flachner D. 4, Magyar 3, Kiss D. 15, Kovács S. 6, Kovács Z. 11, Vityuk 5. Csere: Bán V. (liberó), Szalai 6, Bokor 3, Kecskeméti 3, Takács G. 3. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 4:8, 9:16, 15:21. II. játszma: 5:8, 9:16, 13:21. III. játszma: 8:7, 16:12, 20:21.

Fodor Antal: – Szerettük volna megnehezíteni a Pénzügyőr dolgát, ami egy rövid ideig sikerült is. Megérdemelten nyertek a fővárosiak, mi annak is örülünk, hogy komolyabb erőfeszítésre volt szükségük a győzelemhez.

Jókay Zoltán: – Hoztuk a kötelező győzelmet, kíváncsian várjuk a holnapi mérkőzést.

Férfi NB I:

Pécsi TE-PEAC–Szolnoki RK 3:2 (–20, –21, 14, 21, 10)

Pécs, 50 néző. V: Sík, Vigh.

PÉCS: Dolgos, Szabó G. 2, Kiss N. 8, Pordán 12, Horváth B. 19, Soós 5. Csere: Kaszás (liberó), Portik 1, Fodor 4. Vezetőedző: Storcz Tamás.

SZOLNOK: Soyvural 1, Szabó P. 7, Gazsi 3, Boa 24, Tamasi 11, Csendes 6. Csere: Farkas R. (liberó), Tímár, Oláh 7. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 13:16, 19:21. II. játszma: 8:4, 13:16, 17:21. III. játszma: 8:4, 16:9, 21:12. IV. játszma: 8:3, 16:8, 21:11. V. játszma: 5:2, 10:4, 12:8.

Dunaferr SE–SZESE Győr 3:0 (19, 23, 12)

Dunaújváros, 150 néző. V: Szarka, Varjasi.

DUNAFERR: Móró 1, Csizmadia 1, Hatvany 16, Tomanóczy B. 7, Matyiák 13, Laczi 15. Csere: Sárközi (liberó), Iván G., Iván B., Tajti. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

GYŐR: Bíró 3, Földes 1, Horváth B. 10, Leiner 4, Szántósi 5, Falvay 6. Csere: Lengyel (liberó), Mészáros B. 1, Mészáros Á., Apáti, Flachner K. 2, Csank 1. Vezetőedző: Fehér Tibor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:15, 21:16. II. játszma: 8:7, 16:14, 21:20. III. játszma: 8:6, 16:9, 21:11.

Tomanóczy Tibor: – Nagyon örülök, hogy az idényben először sikerült 3:0-ra győznünk. De ezzel le is zártuk a mai meccset, mert a rájátszásban ismét a győriekkel találkozunk és erre folytatjuk a felkészülést.

Fehér Tibor: – A jól felkészült Dunaferrt nem sikerült feltörnünk. Az első két játszmában egyenlő ellenfelek voltunk, de a végjáték nem sikerült A harmadik játszmára elfáradtunk. Várjuk a következő ellenfelet, amely ismét a Dunaferr lesz.