Női NB I: a Jászberény nyerte a rangadót

Teljes fordulót játszottak vasárnap a női Extraliga-kvalifikációs bajnokságban és az NB I-ben. A két Extraligából érkező csapat rangadóját a Jászberény nyerte, a Kaposvár Balatonfüreden nyert, míg az MTK 0:2-ről fordított Budaörsön. Az NB I-ben a hazai csapatok győztek 3:2-re.

Női Extraliga-kvalifikáció:

Jászberény – Hungast-Haladás 3:0 (24, 18, 18)

Jászberény, 250 néző. V: Ujházi, Mezei.

JÁSZBERÉNY: Maliseva 1, Jakovcsuk 9, Devaney 8, Petőváry 10, Szavovics 12, Pintér A. 11. Csere: Lékó (liberó), Bulajics 7, Petrenkó. Vezetőedző: Deme Gábor.

HALADÁS: Cicic 4, Miranda 12, Huff 3, Kalman 5, Takács 6, Kinser 8. Csere: Lojen (liberó), Reljics 1, Bokor 2, Kolada. Vezetőedző: Mucsi Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 14:16, 18:21. II. játszma: 8:4, 16:11, 21:13. III. játszma: 8:7, 16:13, 21:17.

Deme Gábor: – Több mint furcsa volt ez a sorsolás azáltal, hogy rögtön az első fordulóban a papíron legerősebb ellenfelünk otthonában kezdtünk, majd a második legerősebb riválisunkat fogadtuk. Ráadásul elmaradt a kaposváriak által beharangozott csarnokavató. A szombathelyiek nagyon motiváltak voltak és jól játszottak. Az első szett végén fordult át a mérkőzés a mi javunkra és onnantól kezdve már jól teljesítettünk. Most először nem volt sérült játékosom és ez volt az első alkalom, amikor ez a keret ebben az összeállításban játszhatott. Nekünk csak egy célunk lehet: a hátralévő mérkőzéseink mindegyikét meg kell nyernünk.

Dr. Mucsi Péter: – Örülök neki, hogy az első szettben taktikailag megvalósítottuk, amit előzetesen elterveztünk. Ebben a periódusban a végjátékig mi domináltunk, ám a végjátékban olyan egyéni hibákat követtünk el, amelyek nem fértek bele. Sajnálom, mert ha a nyitó játszmát megnyerjük, ebben a meccsben sokkal, de sokkal több lehetett volna benne. Nem változott a célunk, szeretnénk az első két csapat között végezni az Extraliga kvalifikáló körének mezőnyében.

Budaörs – MTK 2:3 (22, 23, –20, –11, –11)

Budaörs, 50 néző. V: Bibók, Soltész.

BUDAÖRS: Radomszki 11, Kilyénfalvi 15, Juraszik 3, Tóth E. 5, Ostorházi 13, Bleicher N. 10. Csere: Maurer (liberó), Pisák 3, Deli, Molnár A., Szabó K. 2. Vezetőedző: Fekete Krisztina.

MTK: Godó 13, Kis R. 18, Vezsenyi 15, Takács D. 26, Borsos 10, Kotormán 5. Csere: Nagy F. (liberó), Kiss G. 4, Lesi. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 16:14, 21:16. II. játszma: 7:8, 12:16, 19:21. III. játszma: 6:8, 12:16, 15:21. IV. játszma: 5:8, 8:16, 9:21. V. játszma: 3:5, 5:10, 5:12.

Fekete Krisztina:A mérkőzés elején megleptük az ellenfelünket a kemény szerváinkkal, a köztes játékokból is többször jöttünk ki győztesen, mint eddig. Tóth Eszter sajnálatos sérülése rányomta a bélyegét a továbbiakra, nem találtam meg helyére a megfelelő embert, aki átlenditette volna a csapatot a hullámvölgyeken. Ez az eredményben is megmutatkozott.

Tóth Gábor: – A sírból hoztuk vissza a mérkőzést. Az első két szettben nagyon jól szervált ellenfelünk, kizökkentünk, de utána megtaláltuk a saját játékunkat. Fontos két pontot szereztünk, ami lendületet adhat a folytatáshoz. Nagy tanulság, hogy senkit sem szabad fél vállról venni a rájátszásban.

Szent Benedek-Balatonfüred – 1. MCM-Diamant Kaposvár 0:3 (–16, –14, –22)

Balatonfüred, 100 néző. V: Bátkai-Katona, Sík.

BALATONFÜRED: Yslany Kelly 2, Sours 10, Vasvári E. 4, M. Szkorics 10, N. Szkorics 6, Jezerniczky 7. Csere: Fáth (liberó). Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

DIAMANT: Szűcs 7, Vacsi 7, Cseszljar 4, Iricsanyin 21, Vacsi 7, Miklai 14. Csere: Héri (liberó), Harmath 2, Horváth A. Vezetőedző: Szasa Nedeljkoivics.

Andrea Milodanovics: – Nagyon erős Kaposvár ellen játszottunk, amely véleményem szerint már készen áll az Extraliga-szereplésre. Nem volt rossz meccs, szép, hosszú labdameneteket, nagy küzdelmet láthattak a nézők. A harmadik szettben sokáig vezettünk is. Nekünk fontos volt, hogy minél jobban teljesítsünk, mert a következő mérkőzésünkön, a Haladás ellen eredményesen szeretnénk majd szerepelni. Gratulálok a Kaposvárnak a győzelemhez!

Szasa Nedeljkovics: – Az első és a második játszmában magabiztosan, hibátlanul játszottunk. A harmadik szettben egy egészen más Balatonfüred jött fel a pályára, és 20:20-ig együtt haladtunk velük. A hajrában aztán sikerült megtörni őket. Örülök annak, hogy jól kezdtük a rájátszást, a következő két mérkőzésünk, az MTK és a Haladás elleni találkozó nagyon fontos lesz, készülünk tovább a ránk váró feladatok sikeres megoldására.

Női NB I:

Gödöllő – DVTK Fux 3:2 (13, 19, –25, –20, 13)

Gödöllő, 50 néző. V: Nagy L., Farkas L.

GÖDÖLLŐ: Nagy K. 3, Ludmán 9, Hackl 12, Dégi 19, Körtvélyessy 8, Bálintné Széles 11. Csere: Kovács A., Rausch (liberók), Halla G. 4, Király A. 6, Barta 1, Albert, Ratkai 6, Tettamanti. Vezetőedző: Szabados István.

DVTK: Kundrák 15, Kiss E. 9, Sitku 1, Kovács E. 25, Szajkó 3, Sitkey 8. Csere: Nagy Zs., Dömsödi (liberók), Bertók 6, Egri 3, Kiss V. Vezetőedző: Toma Sándor.

Szabados István: – Örülök, hogy úgy is sikerült kiharcolnunk a győzelmet, hogy minden játékosomnak tudtam játéklehetőséget adni. Készülünk a további megmérettetésekre, a hátralévő felnőtt és junior bajnokikra.

Toma Sándor: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, de a harmadik játszmára sikerült megtalálnunk azt a felállást, amelyikkel egy pontot el tudtunk hozni és úgy érzem, ki tudtuk szolgálni a minket elkísérő szurkolóinkat is.

(Fotó: Fedor Gábor/Gödöllői Hírek)

TFSE – Palota 3:2 (16, 24, –19, –16, 12)

Győri út, 75 néző. V: Horváth M., Gyulai.

TFSE: Németh J. 1, Araujo 27, Czakó 3, Zgyerka-Édes 6, Poór 13, Villám Cs. 12. Csere: Boller, Dobrovits (liberók), Szabó Á., Veres, Oláh, Horváth Z. 4. Vezetőedző: Molnár István.

PALOTA: Misinszki 8, Széles-Neizer 5, Halla P. 12, Király D. 10, Imreh 8, Mester 14. Csere: Antal, Durst H. (liberók), Mészáros Zs., Benedek 5, Magyar. Vezetőedző: Neizer Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:13, 21:19. II. játszma: 1:8, 9:16, 11:21. III. játszma: 8:5, 16:13, 21:16. IV. játszma: 3:8, 8:16, 8:21. V. játszma: 5:3, 8:7, 10:8, 12:9, 12:12.