Női Extraliga: 0:2-ről fordított Óbudán a Fatum

A forduló mindhárom női Extraliga mérkőzését és két NB I-es találkozót rendeztek szombaton. A rangadón a Fatum Nyíregyháza 0:2-ről nyert mérkőzést az éllovas Vasas Óbuda otthonában, a Békéscsaba négy szettben győzött a Jászberény ellen, csakúgy, mint az UTE Szombathelyen. Az NB I-ben meglepetésre a Balatonfüred legyőzte az MTK-t, a Gödöllő viszont a TFSE otthonában nyert.

Női Extraliga:

Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza 2:3 (22, 21, –20, –18, –10)

Folyondár utca, 250 néző. V: Tillmann, Halász T.

VASAS: Török 20, Abdulazimova 12, Ana Tiemi 5, Kostelanská 10, Lopes Da Silva 6, Villám 12. Csere: Bozicevic (liberó), Mihály, Ambrosio, Dékány. Vezetőedző: Jakub Gluszak.

FATUM: Matics 16, Kalicsanyin 9, Varga E. 25, Brisebois 2, White 12, G. Francesco 5. Csere: Tóth F. (liberó), Lászlop, Mayfield 11. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:14, 21:18. II. játszma: 8:5, 15:16, 21:19. III. játszma: 8:5, 15:16, 18:21. IV. játszma: 7:8, 12:16, 16:21. V. játszma: 2:5, 5:10, 5:12.

Jakub Gluszak: – A Nyíregyháza sok hibával kezdett, mi pedig jól indítottuk a meccset. A harmadik szett közepéig remekül játszottunk, ekkor viszont megváltozott a játék képe. A támadásaink közel sem voltak olyan élesek és erőteljesek, mint addig. A folytatásban a védekezésünk nem volt annyira hatékony, hogy abból vissza tudtunk volna támadni.

Hollósy László: – Ez óriási mérkőzés volt, remek Vasast győztünk le. Bebizonyították a hazaiak, hogy nem véletlenül listavezetők, de nulla kettő után kitettük a szívünket a pályára, s megmutattuk, hogy nagyon tudunk küzdeni. Stabilizáltuk a fogadásunkat, a nyitásainkkal pedig sikerült megtörnünk az ellenfelet, emellett pedig többet blokkoltunk, és megtaláltuk az ellenfelünk ütőirányait.

Swietelsky-BRSE – Jászberény 3:1 (17, –22, 17, 18)

Békéscsaba, 1000 néző. V: Szabó P., Horváth M.

BRSE: Sz. Medics 6, Szedmák 6, Mlinar 16, Bodnár 10, Fábián 1, Glemboczki 5. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Perovics 15, Tálas 3, Bodovics 5, Ivanovic 6. Vezetőedző: Bogdan Paul.

JÁSZBERÉNY: Petőváry 13, Maliseva 2, Jakovcsuk 12, Bulajics 6, Riczkó 4, Cveticsanyin 4. Csere: Lékó (liberó), Szavovics 2. Vezetőedző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:9, 21:16. II. játszma: 4:8, 16:14, 20:21. III. játszma: 4:8, 16:14, 21:15. IV. játszma: 8:7, 16:11, 21:14.

Bogdan Paul: – Nagyon nehéz volt a hétközi, nemzetközi kupameccs után játszani, ilyenkor érthetően csökken a koncentráció. A fiatalok jól kezdték a mérkőzést, de meg kell érteniük, hogy még nagyon sokat kell dolgozniuk, különösen, ha kezdőként szeretnének többet játszani.

Deme Gábor: – Bár ezer sebből vérzik csapatunk, így is büszke vagyok a lányok teljesítményére, nagyszerűen küzdöttek.

Hungast-Haladás – UTE 1:3 (–21, –16, 19, –13)

Szombathely, 250 néző. V: Szabó Zs., Kiss Z.

HALADÁS: Cicic 4, Miranda 12, Kinser 4, Wallner 12, Takács B. 11, Aszcserics 7. Csere: Lojen (liberó), Kalman 1, Bokor, Huff, Reljics. Vezetőedző: Mucsi Péter.

UTE: Bleicher R. 3, Fortuna 4, Carabali 15, Valdez 13, Bokorné Liliom 16, Paradzik 13. Csere: Koszjak (liberó), Bagyinka, Crittenden 10. Vezetőedző: Kántor Sándor.

Mucsi Péter: – Örülünk a szettgyőzelemnek, a mérkőzés végeredményének viszont annál kevésbé. Még szoknunk kell az Extraliga sebességét, jó útra léptünk, ám van hova javulnunk. A vereségek persze nem tesznek jót az önbizalmunknak.

Kántor Sándor: – Az elején úgy játszottunk, ahogyan kell, csapatként, aztán kipróbáltunk egyet s mást, utána viszont ismét irányítottuk a mérkőzést. Amikor tudatosan játszunk, gyönyörűen röplabdázunk, de még hiányzik a rutin, hogy folyamatossá tegyük.

Női NB I:

Szent Benedek Balatonfüred – MTK 3:1 (–7, 22, 18, 22)

Balatonfüred, 100 néző. V: Mezőffy, Mezei.

SZBBRA: Yslany Kelly 5, Sours 22, Vasvári E. 6, M. Szkorics 18, N. Szkorics 8, Jezerniczki 8. Csere: Fáth (liberó). Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

MTK: Kotormán 3, Godó 18, Kis R. 8, Vezsenyi 21, Takács D. 14, Borsos 7. Csere: Nagy F. (liberó), Lesi 1, Kiss G. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Tóth Gábor: – Nagyon nehéz ezt belülről megélni, hogy pontosan tudod, mi kell ahhoz, hogy megnyerd a meccset, felkészült vagy, minden megtettél, és mégsem sikerül semmi. Nem vagyunk még az a csapat, amely meg tudna felelni a folyamatos győzelmi kényszernek, ráadásul az ellenfelünk számára létfontosságú volt a pontszerzés. Voltak pozitív, előremutató dolgok a meccsben, volt egy-két játékelem, amiben a Balatonfüred jobb volt nálunk, és bizony volt két-három olyan hiba, amely lélektani szempontból a lehető legrosszabbkor jött. Most azon kell tovább dolgoznunk, hogy ezek a hibák ne térjenek vissza a rájátszás során, akár épp itt, Balatonfüreden.

TFSE – Gödöllő 0:3 (–18, –23, –14)

Győri út, 120 néző. V: Sík, Bibók.

TFSE: Németh J. 3, Poór 6, Villám Cs. 7, Zgyerka-Édes 6, Araujo 1, Young 6. Csere: Dobrovits, Boller (liberók), Veress 1, Szabó Á. 1, Czakó, Horváth Z., Villányi, Oláh. Vezetőedző: Molnár István.

GÖDÖLLŐ: Nagy K. 2, Bálintné Széles 5, Hackl 11, Dégi 12, Ludmán 15, Király A. 10. Csere: Kovács A. (liberó), Körtvélyessy 4, Mészöly. Vezetőedző: Grózer György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 14:16, 14:21. II. játszma: 7:8, 15:16, 20:21. III. játszma: 1:8, 11:16, 14:21.

Molnár István: – Keményen dolgoztunk a héten, a két új játékost persze ennyi idő alatt nem tudtuk még beépíteni a csapatba, de jó úton haladunk. A sok taktikai fegyelmezetlenség megbosszulta magát. Gratulálok a győzelemhez a Gödöllőnek!

Grózer György: – A kezdeti nehézségek után szépen összeállt a csapat. Régen láttam már ilyen jól játszani a csapatot.