CEV-kupa: Bravúros csabai győzelem a negyeddöntőben

Ha nehezen is, de kiharcolta a győzelmet a BRSE a St. Raphael elleni CEV-kupa negyeddöntőben. A csabai lányok 1:2-ről fordították meg a találkozót, s szereztek minimális előnyt a jövő szerdai visszavágóra, amely ugyancsak nem ígérkezik könnyűnek, de nem is reménytelen feladat.

Már az első játszma is nagyon szoros játékot hozott, a franciák ugyanis tapadtak a BRSE-re, amelynek a végén mindössze egy szettlabdája maradt a háromból, de azt sikerült kihasználniuk (25:23). A második játszmában viszont egyértelműen a franciák domináltak és simán egyenlítettek (18:25). Az igazi dráma azonban a harmadik szettben következett. Az elején a hazaiak vezettek, a játszma közepén azonban fordított a vendégcsapat. A végén azonban a csabaiak 24:22-re vezettek, de ezt követően sorozatban négy pontot szereztek a franciák, és megfordították az állást (24:26). Hasonló izgalmak borzolták a kedélyeket a negyedik játszma végén is: 22:24-ről ugyanis egyenlítettek a vendégek, de ezúttal Bodnár centertámadása és Perovics blokkja a csabaiak szettgyőzelmét hozta (26:24). A mindent eldöntő játszmában pedig már egyértelműen a csabaiak akarata érvényesült, a végén Bokan tette fel az i-re a pontot (15:10). Az más kérdés, hogy az eredménnyel a franciák sem lehetnek elégedetlenek (nagy kár a harmadik szett végéért): a jövő szerdai visszavágón a csabaiaknak vagy megint nyerniük kell, vagy az aranyszett két szettet hozniuk, s ott kiharcolni a továbbjutást.

Női CEV-kupa negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Swietelsky-BRSE – Saint Raphael (francia) 3:2 (23, –18, –24, 24, 10)

Békéscsaba, 1700 néző. V: Danilidu (görög), Popovics (szerb).

BRSE: Bokan 19, Bodnár 2, Perovics 26, Ivanovic 17, Sz. Medics 13, Tálas 3. Csere: Molcsányi (liberó), Mlinar 2, Szpin, Fábián, Szedmák, Bodovics 5. Vezetőedző: Bogdan Paul.

ST. RAPHAEL: Abrhamova 18, Goliat 15, Abbott 14, Rolfzen 15, Valentin 3, Drobnakova 8. Csere: Dekuekelaire (liberó), Viggars 2, Mollinger, Coulter 1. Vezetőedző: Giulio Cesare Bregoli.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:14, 21:19, 24:23. II. játszma: 5:8, 14:16, 16:21, 18:24. III. játszma: 8:4, 13:16, 20:21, 24:22. IV. játszma: 7:8, 16:13, 21:19, 24:22. V. játszma: 5:2, 8:5, 12:7, 14:9.

Bogdan Paul: – Ha a harmadik játszmát nézzük, vesztettünk egy pontot, de ha a folytatást, akkor nyertünk kettőt. Hullámzó volt a játékunk, ahogyan az ellenfélé is, ez benne van a női röplabdában. Hibáztunk néhány elemben, de nagyon örülök annak, ahogyan a negyedik szettben játszottunk. Bármi megtörtént Franciaországban.

Giulio Cesare Bregoli: – Jó csapat ellen jó meccset játszottunk. A negyedik szett végén megnyerhettük volna a mérkőzést, de buta hibákat követtünk el. Kár, hogy az ötödik játszmában nem úgy játszottunk, ahogyan addig, ám kevésbé vagyunk tapasztalt csapat, mint a Békéscsaba.