NB I: meglepetés Székesfehérváron és Diósgyőrben

cof

Három mérkőzést rendeztek vasárnap délután a röplabda NB I-ben, és két helyszínen is meglepetés-eredmény született. A férfiaknál Székesfehérváron tudott győzni öt szettben a Pécs, a hölgyeknél pedig a diósgyőriek tréfálták meg a balatonfüredieket. Az éllovas kaposváriak viszont ezúttal sem hibáztak, és a Palota otthonában gyűjtötték be 17. sikerüket.

Az ötödik szettben dőlt el MÁV Előre SC – PTE-PEAC bajnoki párharc a férfi NB I Liga 3. fordulójában. A 2019-ben eddig veretlen Fehérvár és nyeretlen Pécs csatájából utóbbi került ki győztesen. A vendégek már 2-0-ra vezettek, innen állt talpra a fehérvári együttes, az ötödik játékrész végén aztán megint a baranyaiak örülhettek.

A női NB I-es pontvadászat 17. fordulójában sem hibázott a listavezető: az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttese egyórás küzdelem végén győzött 3:0 arányban a fővárosi Palota RSC otthonában. Az első játszmában a Diamant többször is megnyugtatónak tűnő előnyt harcolt ki, és a hatásos nyitások mellett pontos támadás-befejezések jellemezték a játékot. A hazaiak azonban rendre felálltak, és a hajrában egészen 23:24-ig zárkóztak. Az utolsó pontot aztán a listavezető gyűjtötte be. A folytatásban már egyértelműen a kaposváriak irányították a játékot, akik 14, majd 12 pontot engedélyeztek ellenfelüknek. Az immár Neizer Zoltán vezette hazaiak lelkesen küzdöttek, de nem tudták megszorítani Leidgebéket. Vacsi Evelin 14, Szűcs Kinga pedig 11 pontig jutott.

Női röplabda NB I:

Palota RSC – 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 0:3 (-23, -14, -12)

Budapest, Sződliget ú., 100 néző V.: Mezei, Bibók.

Palota: Mészáros P. 4, Halla P. 2, Kotlárik, Imreh 8, Mester 3, Király D. 5. Csere: Durst H., Magyar (liberók), Benedek 2, Rácz, Misinszki 1. Vezetőedző: Neizer Zoltán.

Kaposvár: Leidgeb 5, Cseszljar 5, Császár 7, Vacsi 14, Horváth A. 4, Szűcs K. 11. Csere: Héri, Kanizsai (liberók), Szivós 2, Kalmár. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 12:16, 18:21. II. játszma: 6:8, 11:16, 14:21. III. játszma: 6:8, 8:16, 10:21.

DVTK-FUX – Szent Benedek Balatonfüred 3:2 (-21, 23, -15, 18, 12)

Miskolc, Generali Aréna, 250 néző. V.: Jámbor, Suba.

DVTK FUX: Kiss V. 2, Kovács E. 20, Szajkó 18, Egri 10, Kundrák 15, Kiss E. 15. Csere: Nagy Zs., Dömsödi (liberók), Bertók, Sitkey. Szakmai igazgató: Toma Sándor.

SZBBRA: Yslany Kelly 2, Sours 24, Vasvári E. 15, M. Szkorics 15, N. Szkorics 22, Jezerniczki 3. Csere: Fáth, Sebestyén L. (liberók). Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 16:15, 21:20. II. játszma: 8:6, 16:13, 21:18. III. játszma: 5:8, 6:16, 13:21. IV. játszma: 8:6, 16:10, 21:13. V. játszma: 4:5, 10:8, 12:9.

Toma Sándor: – Régen vártunk arra, hogy egy a tabellán előttünk lévő csapat ellen is megtörjön a jég. Nagy taktikai csatát hozott a meccs, az elején idegeskedtünk, de utána megnyugodtunk és nyomás alatt tartottuk az ellenfelet. Egyre tisztább lett a játékunk, a döntő pillanatokban be tudtuk fejezni a szetteket. Örülök, hogy összejött a győzelem, bebizonyította a csapat, ha egy szívvel harcol, tudjuk hozni a meccseket. Köszönjük szurkolóink biztatását.

Férfi röplabda NB I.

MÁV Előre SC – PTE-PEAC 2:3 (-23, -22, 20, 17, -10)

Székesfehérvár, 80 néző. Vezette: Varjasi, Dr. Árpás

MÁV: Damsits 8, Náhol, Kaposi 22, Stefanovics 10, Salazar 6, Neukum 19. Csere: Takács, Szőke (liberók), Németh Zs. 8, Guzmics 3. Vezetőedző: Németh Ödön.

PTE-PEAC: Portik, Jánossy 19, Örkényi 1, Merkler 10, Dr. Horváth 16, Soós 10. Csere: Kaszás (liberó), Szabó G., Pordán 2. Vezetőedző: Storcz Tamás.

Az eredmény alakulása: I. szett: 9:11, 11:14, 14:15, 16:16, 18:19, 19:19, 20:19, 22:23. II. szett: 2:1, 4:6, 8:8, 13:16, 15:18, 18:22. III. szett: 3:7, 8:8, 10:8, 12:12, 20:19, 23:20. IV. szett: 3:3, 6:5, 12:9, 16:10, 20:13, 23:17. V. szett: 2:0, 4:3, 4:5, 10:14

Németh Ödön: – A szezon leggyengébb teljesítménye volt a mai, nem érdemeltünk győzelmet. Gratulálok a Pécsnek!

Storcz Tamás: – Örülök a győzelemnek és annak is, hogy a mérkőzés végén oda tudtunk figyelni. Fejben a pályán maradtunk, ez volt a kulcs. Az első két szettben koncentráltan, jól játszottunk, a harmadikat és a negyediket az összpontosítás törése miatt vesztettük el. A döntő játszmában aztán az izgalmak és a közjátékok ellenére is oda tudtunk figyelni, és nagyon kevés hibát vétettünk.