Női Extraliga: visszavágott a Jászberény a Haladásnak

Egy mérkőzést játszottak le pénteken a női Extraligában, amelyen az ötödik helyen álló Jászberény négy játszmában győzte le a sereghajtó Haladást. A találkozó legeredményesebb játékosa Petőváry Panni volt 16 ponttal.

Női Extraliga:

Jászberény – Hungast-Haladás 3:1 (20, –18, 21, 18)

Jászberény. V: Ujházi, Szabó P.

JÁSZBERÉNY: Bulajics 6, Petőváry 16, Cveticsanyin 13, Pintér 12, Maliseva 3, Szavovics 11. Csere: Lékó (liberó), Jakovcsuk 6. Vezetőedző: Deme Gábor.

HALADÁS: Cicic, Wallner 12, Huff 6, Kalman 7, Bokor 2, Aszcserics 14. Csere: Lojen (liberó), Takács B. 10, Kolada, Reljics 1, Dobó. Vezetőedző: Mucsi Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 16:13, 21:19. II. játszma: 6:8, 12:16, 16:21. III. játszma: 8:1, 16:10, 21:15. IV. játszma: 5:8, 16:14, 21:16.

Deme Gábor: – A küzdeni tudásunknak köszönhető, hogy győztünk. Nagyon izzadságszagú mérkőzés volt, de az a lényeg, hogy végre nyertünk! Szétforgácsolják a csapatot a vereségek, így remélem, a következő időszakban további sikereknek örülhetünk majd!

Mucsi Péter: – Három hete elindultunk egy úton. Már látok olyan jeleket, amelyek biztatók a jövőre nézve. Sok oka van annak, hogy nem minden úgy alakul, ahogy szeretnénk. Még egy szett megnyerése benne volt a játékban, de a döntő szituációkban nem jó döntéseket hoztunk. Természetesen szerettünk volna győzni, de nem vagyok elégedetlen.

(Fotó: jbrk.hu/Gémesi Balázs)