Női Extraliga: sima Vasas-siker Szombathelyen

Egy női Extraliga, egy NB I-es mérkőzést és egy Magyar Kupa-elődöntőt játszanak le pénteken. Kezdésként a listavezető Vasas, a szlovéniai Challenge-kupa mérkőzéséről hazafelé megállt Szombathelyen és magabiztos győzelmet aratott a Haladás ellen. Nem kímélte a Kaposvár a Gödöllőt, míg a Jászberény hazai pályán csak egy szettet nyert a Nyíregyháza ellen.

Női Extraliga:
Hungast-Haladás – Vasas Óbuda 0:3 (–21, –7, –23)

Szombathely, 100 néző. V: Kiss Z., Szabó Zs.

HALADÁS: Ascserics 3, Cicic 6, Wallner 5, Kinser 4, Kalman 15, Takács B. 1. Csere: Lojen (liberó), Bokor 1, Huff. Vezetőedző: Mucsi Péter.

VASAS: Ana Tiemi 3, Kostelanská 11, Ambrosio 9, Erzen 12, Török 17, Abdulazimova 6. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók). Vezetőedző: Jakub Gluszak.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 12:16, 16:21. II. játszma: 1:8, 3:16, 6:21. III. játszma: 6:8, 14:16, 17:21.

Mucsi Péter: – Az első és a harmadik szett vállalható részünkről, de látszik, hogy fizikailag lemaradásban vagyunk a többi csapathoz képest, amin igyekszünk javítani, de ez a játék rovására megy néha. Túlságosan tiszteltük a Vasast.

Jakub Gluszak: – Örülök, hogy a Nova Gorica elleni hétközi Challenge-kupa-kiesés után visszataláltunk a helyes útra, a három pont mellett ez a legfontosabb, illetve az, hogy megerősítettük az első helyünket a tabellán. Készülünk a Magyar Kupa elődöntő visszavágójára.

Női NB I:
1. MCM-Diamant Kaposvár – Gödöllő 3:0 (19, 9, 16)

Kaposvár, 100 néző. V: Farkas L., Mezőffy.

DIAMANT: Leidgeb 8, Cseszljar 1, Iricsanyin 12, Vacsi 12, Miklai 8, Császár 5. Csere: Héri, Kanizsai (liberók), Kalmár 2, Szivós 3, Horváth A. 2, Szűcs 2. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

GÖDÖLLŐ: Nagy K. 2, Körtvélyessy 3, Hackl 8, Dégi 3, Bálintné Széles 3, Király A. 3. Csere: Kovács A. (liberó), Ludmán 3, Halla G. 1, Tóth Bagi, Ratkai 1, Tettamanti 1. Vezetőedző: Grózer György.

Szasa Nedeljkovics: – Az elején nem koncentráltak a lányok, mind a nyitásaink, mind a fogadásaink nem voltak stabilak, nem tartottuk be a meccs előtt megbeszélteket, de türelmesek voltunk, és a második szett már nagyon sima volt, ott el is dőlt a mérkőzés.

Grózer György: – Nincs sok mindent értékelni a mai mérkőzéssel kapcsolatban, a Kaposvár nem a mi ellenfelünk.

Női Magyar Kupa-elődöntő, 1. mérkőzés
Jászberény – Fatum Nyíregyháza 1:3 (20, –12, –9, –15)

Jászberény, 300 néző. V: Tillmann, Bátkai Katona.

JÁSZBERÉNY: Bulajics 5, Petőváry 5, Cveticsanyin 10, Pintér 10, Maliseva, Jakovcsuk 4. Csere: Lékó, Víg (liberók), Szavovics 3, Riczkó, Blázsovics. Vezetőedző: Deme Gábor.

NYÍREGYHÁZA: G. Francesco 2, Mayfield, Kalicsanyin 15, Varga E. 16, Brisebois 19, White 14. Csere: Tóth F. (liberó), Matics 12, Szabó L. 1, Ancsin. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:12, 21:19. II. játszma: 5:8, 7:16, 11:21. III. játszma: 3:8, 4:16, 5:21. IV. játszma: 6:8, 11:16, 14:21.

Deme Gábor: – Az első szettben nagyon koncentráltan, kevés hibával játszottunk. A második játszmától kezdve azonban a nyitásfogadásunk elszállt, a nyitásaink elpuhultak és kijött a két csapat közti különbség. Örülnék, ha végre a teljes csapattal tudnánk kiállni és minden játékosom egészséges lenne. Akkor ennél többre lennénk képesek.

Hollósy László: – Ez még csak egy lépés volt.