Kettős győzelemmel nyolc között a BRSE a CEV-kupában

Hiába a svájciak villámigazolásai, az idegenben kivívott 3:2-es siker után hazai pályán 3:1-re győzött a Swietelsky-BRSE a CEV-kupa nyolcaddöntőjében. A következő fordulóban francia ellenfele lesz a magyar csapatnak.

Csak az első játszma közepéig tudta tartani a lépést a svájci csapat a hazaiakkal, akik aztán fokozatosan elléptek és végül magabiztosan szereztek vezetést. Azonban amilyen sima volt az első játszma a csabaiak javára, még annál is könnyebben nyerték a svájciak a másodikat. Szerencsére tudtak újítani a hazaiak, és egy ugyanolyan fölényes szettgyőzelemmel vágtak vissza, s ekkor a továbbjutás szélére kerültek. A vendégek próbáltak belekapaszkodni az utolsó szalmaszálba, többször is visszazárkóztak három-négy pontos hátrányból, ám 18:17-es állást követően már csak a csabaiak szereztek pontot.

Női CEV-kupa nyolcaddöntő, visszavágó:

Swietelsky-BRSE – Aesch Pfeffingen (svájci) 3:1 (18, –15, 17, 17)

Békéscsaba, 1500 néző. V: Prozorov (moldáv), Ristovski (macedón).

BRSE: Ivanovic 12, Bodnár, Perovics 26, Mlinar 3, Sz. Medics 12, Tálas 2. Csere: Molcsányi, Sebestyén (liberó), Bokan 8, Szpin, Fábián, Bodovics 4, Szedmák 1. Vezetőedző: Bogdan Paul.

AESCH: Von Piekartz 3, Grozer 14, Schottroff 8, Ventura Ferreira 6, Chrtianska 3, Matter 10. Csere: Tupac (liberó), Zaugg 3, Maeder, Werfeli. Vezetőedző: Andreas Vollmer.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:12, 21:16. II. játszma: 4:8, 9:16, 12:21. III. játszma: 8:1, 16:6, 21:13. IV. játszma: 8:5, 16:13, 21:17.

Bogdan Paul: – Számomra ez egy új kezdet volt, és nagyon fontos, hogy a szurkolók egy győztes meccsen ismerhettek meg. Ott vagyunk a következő körben, ami a csapatnak és a csapat jövőjének szempontjából is fontos. Jó meccset játszottunk egy erős ellenféllel, sokszor hoztak minket nehéz helyzetbe. Örülök, hogy az elveszített második szett után erőteljesen kezdtük a harmadikat, más mentalitással. Nemcsak a technika és a taktika a fontos, hanem a mentális állapot is, erre próbáltam hatni a két játszma között. Jobban is nyitottunk és ez sokat segített, valamint fejben is visszarázódtak a lányok.

Továbbjutott a BRSE kettős győzelemmel.

A békéscsabaiak következő ellenfele a francia bajnokság hatodik helyén álló Saint Raphael lesz. Az első mérkőzést Békéscsabán játsszák február 5-7 között, a visszavágóra pedig egy héttel később kerül sor.