Minimális Fino-előny a kupában, Gödöllői siker az NB I-ben

A férfi Magyar Kupa egyik elődöntőjét és egy elhalasztott női NB I-es bajnokit játszottak le szerdán. A kupadöntőbe kerülésért a Kaposvár szerzett előnyt hazai pályán, de a 3:2-es eredménynek köszönhetően a kecskemétiek is bizakodva várhatják a visszavágót. A már kétszer elhalasztott bajnokin a Gödöllő hazai pálya helyett a Győri utón is magabiztosan nyert 3:0-ra.

Férfi Magyar Kupa-elődöntő, 1. mérkőzés:

Fino Kaposvár SE – Kecskeméti RC 3:2 (–22, 16, 22, –23, 12)

Kaposvár, 300 néző. V: Mezőffy, Ujházi.

FINO: Kalmár 10, Keen 5, Horváth K. 19, Nagy J. 7., nagy P. 25, Bozóki 16. Csere: Pápai (liberó), Bögöly 1, Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György.

KRC: Deliu 3, Krupánszki 13, Szabó M. 5, Pesti 26, Lopez 17, Gacs 4. Csere: Deák (liberó), Gönczi 6, Dobos 2. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 10:16, 18:21. II. játszma: 8:3, 16:7, 21:11. III. játszma: 8:6, 16:10, 21:17. IV. játszma: 6:8, 12:16, 18:21. V. játszma: 5:4, 10:7, 12:9.

Nem úgy indult a mérkőzés, ahogy azt a kaposváriak szerették volna, hiszen meggyűlt a bajuk a nyitásfogadásokkal, a túl oldalon viszont Pesti Marcell és Sanches is rendre eredményes volt. A hazaiak nagyot küzdöttek és ifjabb Nagy Péter vezérletével felzárkóztak egy pontra, a hajrá viszont a vendégeké volt. A folytatásban aztán nagyot változott a játék képe: a Fino támadásban és védekezésben is nagyot javult, így a somogyiak simán hozták a második szettet. A harmadik játszmában ott folytatták Bozókiék, ahol a másodikban abbahagyták. Jöttek a szebbnél szebb blokkok és támadásbefejezések. Sokáig úgy tűnt, simán begyűjti újabb részsikerét a rekordbajnok, de egyre több hiba csúszott a játékukba, melyet riválisuk könyörtelenül kihasznált. Krupánszki több takarót is kiosztott, s máris 21–21 volt az állás. A hajrában aztán Pesti elrontott egy ütést, Bozóki viszont nem hibázott, így megnyerte a harmadik etapot a Kaposvár. A negyedik szett nagy csatát hozott, az elején összeszedett minimális előnyét sikerrel őrizte a Kecskemét, a Fino pedig nem tudta utolérni riválisát. Az utolsó, rövidített játékrészben a hazaiak maradtak higgadtabbak, kevesebbet hibáztak, és egy rövid Sanches-nyitás véget vetett az öt szettes találkozónak. A visszavágót január 31-én csütörtökön 20 órakor rendezik Kecskeméten.

Demeter György: – Ki-ki mérkőzést játszottunk, és végül sikerült előnyt szereznünk. A visszavágón hasonlóan nagy csatára számtok.

Dávid Zoltán: – Amiért jöttünk, az megvan, két szettet nyertünk, ami fél siker. Hazai pályán szeretnénk kiharcolni a döntőbe jutást.

Női NB I:

Gödöllő – TFSE 3:0 (20, 17, 15)

Budapest, Győri út, 100 néző. V: Halász E., Varjasi.

GÖDÖLLŐ: Bálintné Széles 10, Hackl 8, Dégi 9, Körtvélyessy 6, Király A. 8, Nagy K. 3. Csere: Kovács A. (liberó), Ludmán 4, Halla G. 1, Tettamanti, Tóth Bagi. Vezetőedző: Grózer György.

TFSE: Szabó Á., Poór 6, Villám Cs. 9, Zgyerka-Édes 3, Veress 4, Czakó 1. Csere: Dobrovits, Boller (liberók), Oláh 9, Németh J. 2, Villányi 2. Vezetőedző: Molnár István.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:12, 21:13. II. játszma: 8:3, 16:10, 21:12. III. játszma: 7:8, 16:10, 21:13.

Grózer György: – Remek felkészülési mérkőzés volt a Budaörs ellen.

Molnár István: – Annak ellenére, hogy harmadszor gyürkőztünk neki a találkozónak, a hétköznapi időpont nem igazán feküdt nekünk, mert nem pörgött fel a csapat. Sok volt a taktikai fegyelmezetlenség, s hiába voltak szép megmozdulásaink is, összességében a hozzáálláson javítani kell ahhoz, hogy a DVTK ellen legyen keresnivalónk.