Férfi röplabda NB I. – öt szettes csata végén verte a Dunaferr a pécsieket

Két mérkőzést játszottak vasárnap a férfi röplabda NB I-ben, és az igazi nagy csatát Dunaújvárosban láthatták a sportbarátok. A házigazda Dunaferr legénysége 2:1-es hátrányból fordítva nyert a PTE-PEAC ellen, 126 perces, fordulatos küzdelem végén. A pécsi dr. Horváth Balázs 27 pontja sem volt elég az üdvösséghez, a túloldalon a fiatal Iván Bence 25 pontig jutott. Érdekesség, hogy összességében a baranyaiak egy ponttal (104:105) többet gyűjtöttek a találkozón, mégis meg kellett elégedniük az egy ponttal. A másik összecsapáson a székesfehérváriak magabiztos győzelmet arattak az újonc Győr ellen.

Székesfehérvári MÁV Előre SC – SZESE Győr 3:0 (22, 19, 19)

Székesfehérvár, 100 néző. V.: Sík, Mezei.

MÁV: Stefanovics 4, Guzmics 6, Kaposi 6, Kholman 10, Salazar 9, Németh Zs. 9. Csere: Takács, Nagy (liberók), Náhol 1, Neukum 3, Sziládi. Vezetőedző: Németh Ödön.

SZESE: Flachner 7, Horváth B., Földes 7, Leiner 6, Szántosi 6, Szabó G. 10. Csere: Lengyel, Bicskó (liberók), Falvay, Bíró 1, Apáti. Vezetőedző: Fehér Tibor

Az eredmény alakulása: 1. szett: 2:2, 5:4, 8:7, 14:11, 19:16, 22:17. 2. szett: 6:6, 11:10, 16:15, 21:17. 3. szett: 4:1, 9:9, 14:10, 16:15, 23:19

Németh Ödön: – Nehezen indult a mérkőzés, de végül megérdemelten nyertünk. Helyenként láttam a pályán az edzéseken gyakorolt variációkat. Gratulálok a fiúknak!

Fehér Tibor: – A rutinosabb fehérvári csapat megérdemelten nyert, de büszke vagyok a tanítványaimra, mert az első két szettben szépen játszottak.

Dunaferr SE – PTE-PEAC 3:2 (-24, 22, -15, 21, 11)

Dunaújváros, 100 néző. V.: Barabás B., Nagy L.

Dunaferr: Laczi 6, Móró 8, Matyiák 6, Iván B. 25, Tomanóczy B. 12, Iván G. 1. Csere: Sárközi, Balázs B. (liberók), Csizmadia 3, Hatvany 15. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Pécs: Dolgos 6, Jánossy 11, Örkény 9, Merkler 7, dr. Horváth B. 27, Kiss N. 10. Csere: Baji, Kaszás (liberók), Szabó G. 3. Vezetőedző: Storcz Tamás.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 16:15, 21:18. II. játszma: 8:7, 15:16, 21:19. III. játszma: 6:8, 13:16, 15:21. IV. játszma: 6:8, 14:16, 19:21. V. játszma: 5:4, 10:9, 12:9.

Storcz Tamás: – Szoros, küzdelmes mérkőzést játszottunk, és majdnem a legjobbat hoztuk ki magunkból. Még nem volt elég időnk a két új játékosunkat beépíteni a csapatba, ráadásul ellenfelünk fizikálisan is jobban bírta a végjátékot.