Játszmát rabolt a Jászberény Óbudán

A női Extraliga keddi mérkőzésén a listavezető Vasas Óbuda a Jászberényt fogadta. A találkozón bemutatkozott a vendégek két új szerb légiósa is, ami arra volt elegendő, hogy a jászberényiek egy szettet elcsípjenek a piros-kékektől.

NŐI EXTRALIGA

VASAS ÓBUDA – JÁSZBERÉNY 3:1 (17, 18, –21, 16)

Folyondár utca, 200 néző. V: Vári, Mezőffy.

VASAS: Török 16, Abdulazimova 9, Ana Tiemi 6, Kostelanská 25, Ambrosio 6, Villám L. 9. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), Erzen 2, Mihály. Vezetőedző: Jakub Gluszak.

JÁSZBERÉNY: Petrenkó 5, Jakovcsuk 5, Bulajics 9, Cveticsanyin 4, Szavovics 10, Pintér 13. Csere: Lékó (liberó), Petőváry 3, Maliseva. Vezetőedző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:2, 7:3, 9:4, 11:10, 16:11, 24:16. II. játszma: 4:2, 5:7, 9:8, 14:12, 20:15, 24:18. III. játszma: 2:5, 8:8, 10:13, 15:14, 17:18, 18:21, 20:21, 20:24. IV. játszma: 5:2, 8:4, 16:8, 16:11, 22:11, 24:15.

Jakub Gluszak: – Elégedettek lehetünk, mert megnyertük az év első meccsét, ez kezdésnek jó volt. Persze jobban kell játszanunk, főleg most, hiszen nagyon fontos időszak indul, következik a Magyar Kupa elődöntője és a Challenge-kupa visszavágó. Összességében tényleg elégedett vagyok, csak a harmadik játszmában követtünk el túl sok hibát.

Deme Gábor: – A vereség ellenére meg vagyok elégedve a csapattal, új együttes van kialakulóban. El kell ismerni, hogy a Vasas nagyon jól nyitott, fogadott. Akkor tudtunk szettet nyerni, amikor az ellenfelünk figyelme a harmadik játszmában kicsit alábbhagyott. Fejlődőképes a csapatom, fogunk mi még nyerni.