Ciprus kipipálva – elődöntőznek a lányok

A csütörtöki fiaskós után pénteken mindkét ifjúsági válogatottunk megnyerte Eb-selejtezőjét, amelyet mindkét csapat Ciprus ellen játszotta. A lányoknak a 3:1-es siker elődöntőt ért, míg a fiúk az 5-8. helyért Horvátország ellen folytatják.

A fiúk végig magabiztosan vezetve, könnyedén győztek a szigetországiak ellen, s mivel a másik csoportban az izraeliek legyőzték Horvátországot, így velük kell megmérkőzniük a mieinknek először az 5-8. helyért, szombaton 11:30-tól. Ha a csapat ezen a meccsen győz, akkor biztosan folytathatja a szereplést az áprilisi második fordulóban.

A lányok már alaposabban megszenvedtek a ciprusiakkal. A simán megnyert első játszmát követően a másodikban érthetetlen módon leblokkoltak, s bizony ez a szett elúszott. A harmadik játszma viszont ennek éppen az ellenkezője volt: mindössze nyolc pontot engedélyeztek a mieink az ellenfélnek, és ez a lendület a negyedik szett elején is tartott, azonban 20:12 után megint egy hatalmas hullámvölgy következett, így 21:19-nél izgulni kellett a meccs megnyeréséért, de végül sikerült.

A szlovák–osztrák meccsen aztán már az is elég volt, hogy a hazaiak két játszmát nyerjenek, ezzel biztossá vált a mieink elődöntőbe kerülése, amelyet szombaton 15 órakor játszanak a szlovén válogatottal.

Leány U16-os Eb-selejtező, Púchov (Szlovákia):

Magyarország – Ciprus 3:1 (17, –22, 8, 20)

Magyarország: Märcz 2, Radnai 14, Rieder 16, Sinka 14, Olcsváry 7, Regős 13. Csere: Stankovics (liberó), Budai 2. Szövetségi edző: Bedőcs Gergely.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:9, 21:13. II. játszma: 7:8, 15:16, 20:21. III. játszma: 8:2, 16:3, 21:6. IV. játszma: 8:4, 16:10, 21:12.

Bedőcs Gergely:Gratulálok a lányoknak! Teljesítették a célkitűzést! Jól indult a mérkőzés! A játék minden elemében domináltunk! Az első könnyen megnyert játszma után az értehetetlen kapkodás és a rengeteg hiba megbosszulta magát. Az elvesztett masodik szett után a lányok felszívták magukat! A harmadikban nagyon simán a negyedik szettben pedig céltudatos játékkal hoztuk a kötelezőt. A folytatás cseppet sem ígérkezik könnyűnek!

A csoport állása: 1. Szlovákia 9 pont (9:0), 2. Magyarország 6 (6:5), 3. Ausztria 3 (4:7), 4. Ciprus 0 (2:9)

Fiú U17-es Eb-selejtező, Maribor (Szlovénia)

Magyarország – Ciprus 3:0 (11, 19, 10)

Magyarország: Kiss B. 4, Tamási 4, Nagy D. 5, Quintz 14, Kecskeméti 12, Fenyvesi 7. Csere: Sümegi, Szentesi (liberók), Szabó K. 4, Dulcz 1, Tóth K., Bogdán 1. Szövetségi edző: Kelemen István.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:2, 16:4, 21:9. II. játszma: 8:4, 16:9, 21:13. III. játszma: 8:4, 16:6, 21:8.

Kelemen István: – A ciprusi csapat jóval kisebb játékerőt képviselt, mint eddigi ellenfeleink. Könnyed, fegyelmezett játékkal vertük őket. A magyar csapatban mindenki kapott játéklehetőséget. Most bánhatjuk a szlovákok ellen elveszett mérkőzést.

A csoport végeredménye: 1. Szlovénia 9 pont (9:0), 2. Szlovákia 6 (6:4), 3. Magyarország 3 (4:6), 4. Ciprus 0 (0:9)