Ifjúsági Eb-selejtező: A lányok győzelemmel, a fiúk vereséggel kezdtek

Nem sikerült a bemutatkozás fiú U17-es válogatottunk számára a maribori Európa-bajnoki selejtezőn, miután válogatottunk 3:1-es vereséget szenvedett Szlovákiától. Az U16-os lányok viszont egy végjátéknyi megingástól eltekintve magabiztosan nyertek az osztrákok ellen a szlovákiai Púchovban.

Fiú U17-es Eb-selejtező, Maribor (Szlovénia):
Magyarország – Szlovákia 1:3 (22, –22, –24, –18)
Magyarország: Tamási 2, Nagy D. 12, Kiss B. 2, Kecskeméti 15, Fenyvesi 12, Quintz 7. Csere: Sümegi, Szentesi (liberók), Tóth K. 6, Dulcz, Szabó K. 1. Szövetségi edző: Kelemen István.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:14, 21:18. II. játszma: 8:6, 14:16, 20:21. III. játszma: 8:4, 16:15, 19:21. IV. játszma: 5:8, 10:16, 16:21.

Pedig jól kezdtek Kelemen István fiai, az első játszmát meg is nyerték 25:22-re és a következő két szett elején is ők álltak jobban, a végjátékban azonban ekkor már fordítani tudtak északi szomszédjaink, a negyedik szettet pedig már végig vezetve, magabiztosan hozták.

Kelemen István: – Nem ismertük a szlovákokat, nem tudtuk milyen játékot játszanak. Egy két méter feletti játékosuk volt, de ha összevetjük a mi csapatunkkal, akkor magassági fölényben voltunk. Játéktudásban két hasonló képességű csapat küzdött egymással. Az első játszma megnyerése után végül 3:1-es vereséget szenvedtünk. A szokásos módon saját magunkat vertük meg. Nyerhető mérkőzés volt, látva a szettek pontarányát. A továbbiakban, ha tudjuk csökkenteni a hibázási százalékunkat, akkor a csoportunkban minden csapat verhető.

Leány U16-os Eb-selejtező, Púchov (Szlovákia):
Magyarország – Ausztria 3:1 (19, 9, –21, 18)
Magyarország: Märcz 8, Budai, Rieder 11, Sinka 16, Olcsváry 10, Regős 9. Csere: Stankovics (liberó), Radnai 11, Monteiro, Tátrai, Flach, Kindrusz. Szövetségi edző: Halász Márta.

A fiúkkal ellentétben a lányok viszont csapnivalóan kezdtek: 4:4 után képtelenek voltak nyitást fogadni, s villámgyorsan 13:5 lett az állás az ellenfél javára. Ekkor viszont magukhoz tértek a lányok és ugyanilyen gyorsan fordítottak, 16:15 után pedig már nem engedték ki a vezetést a kezükből. A lendület a második játszmában is megmaradt, ezt fölényesen nyerték a mieink, akik mindössze 9 pontot engedélyeztek ellenfelüknek. Többnyire a mieink vezettek a harmadik szettben is, de 19:17 után sorozatban négy osztrák pont következett, s ezt a megingást már nem tudták helyrehozni. Csak az utolsó játszmában, amit viszont ismét magabiztosan hoztak és nyerték a meccset végül 3:1-re.

Halász Márta: – Nagyon megilletődötten kezdték a lányok a mérkőzést, de szerencsére a jó nyitásokkal és a precíz centertámadásokkal sikerült megfordítani, majd megnyerni az első szettet. A harmadik játszmában tört meg a lendület, ekkor nem működött igazán sem a fogadás, sem a támadás befejezés. Jól kezdtük a negyedik szettet, és kisebb hullámokkal ugyan, de szépen játszottunk. Örülök, hogy győzelemmel kezdtünk!