Női NB I: 44 pontig jutott a balatonfüredi játékos

Két mérkőzést játszottak le szombaton a női NB I-ben. A vereten listavezető 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttese 3:0 arányban nyert a sereghajtó TFSE otthonában, míg a Szent Benedek-Balatonfüred Budaörsön győzött a döntő játszmában.

NŐI NB I:

TFSE – 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 0:3 (–21, –15, –18)

Győri út, 50 néző. V: Varjasi, Suba.

TFSE: Szabó Á. 1, Poór 7, Villám 6, Oláh 4, Veress 9, Czakó 5. Csere: Dobrovits, Boller (liberók), Németh J., Horváth Z. 2, Villányi 2. Vezetőedző: Molnár István.

Kaposvár: Leidgeb 7, Cseszljar 3, Miklai 13, Vacsi 6, Horváth A. 7, Iricsanyin 9. Csere: Kanizsai (liberó), Kalmár, Császár 6. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:10, 20:21. II. játszma: 8:5, 12:16, 14:21. III. játszma: 5:8, 8:16, 11:21.

Három hét szünet után folytatódott a női röplabda NB I. küzdelemsorozata. A TFSE még nem nyert meccset ebben az évadban, és a papírforma alapján a Diamant ellen sem lehettek vérmes reményei. Ehhez képest a nyitó játszmában sokáig a házigazda diktálta a tempót, és már 16:10-re is vezetett az új összeállításban pályára lépő somogyiak ellen. A vendégek fokozatosan lendültek játékba, a hajrában befogták ellenfelüket, és végül ők jutottak el a 25. pontig. A térfélcsere után is a TFSE kezdett szorgosabb pontgyűjtésbe, de a kaposváriak ekkor már hamarabb eszméltek, és a szett közepén már négy ponttal vezettek. A fővárosiak végül mindössze 15 pontot szereztek. A harmadik játékrész is izgalommentesen alakult, Miklaiék már tíz pontra növelték előnyüket, amikor a budaiak elkezdtek hozzájuk közelíteni. A szűk egyórás találkozó végkimenetele azonban már nem volt kérdéses, Szasa Nedeljkovics lányai a várakozásnak megfelelően 3:0 arányban jobbnak bizonyultak, és elkönyvelhették 13. sikerüket is a bajnokságban.

Budaörs – Szent Benedek-Balatonfüred 2:3 (–21, 22, 23, –21, –14)

Budaörs, 100 néző. V: Farkas L., Éri.

BUDAÖRS: Radomszki 18, Kilyénfalvi 13, Juraszik 5, Tóth E. 20, Molnár A. 8, Balabás 11. Csere: Maurer, Hernády (liberók), Ostorházi 1, Deli, Szabó K. 1. Vezetőedző: Fekete Krisztina.

SZBBRA: Jezerniczki 7, Yslany Kelly 3, Dordzsceren 6, Vasvári E. 9, M. Szkorics 44, N. Szkorics 12. Csere: Fáth (liberó). Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 10:16, 17:21. II. játszma: 5:8, 15:16, 20:21. III. játszma: 6:8, 16:15, 21:20. IV. játszma: 8:5, 15:16, 21:20. V. játszma: 4:5, 5:10, 6:12.

Óriási izgalmakat és fordulatokat hozott a felsőházba jutásért küzdő Budaörs és Balatonfüred rangadója, amelyet végül a vendégek nyertek meg a döntő játszmában. A meccs hőse a 44 pontig jutó balatonfüredi Marija Szkorics lett.

Ezzel az eredménnyel viszont az a „vicces” helyzet állt elő, hogy a budaörsiek, a fürediek és az ugyancsak a felsőházra aspiráló Gödöllő immár másodszor is körbe verte egymást. A tabellán jelenleg veresége ellenére a Budaörs a harmadik 22 ponttal, a füredieknek egy ponttal kevesebbjük van. A Gödöllő ugyan csak 16 ponttal áll, ám ők két mérkőzéssel kevesebbet játszottak, ők vasárnap a Palotát fogadják és a TFSE-vel van egy elhalasztott mérkőzésük.