Pedig 2:0-ra is vezettünk, de végül csak pontszerzés lett

Bár már 2:0-ra is vezetett a magyar válogatott, a végén mégis a svájciak örülhettek, miután 3:2-re nyertek a Kazincbarcikán megrendezett Európa-bajnoki selejtezőn. Csapatunknak matematikailag még így is van esélye a csoport második helyének megszerzésére.

MAGYARORSZÁG – SVÁJC 2:3 (22, 22, –20, –21, –8)

Kazincbarcika, 900 néző. V: Pop (román), Muha (horvát).

MAGYARORSZÁG: Keen 1, Németh Sz. 16, Szabó A. 4, Baróti 20, Gergye 13, Juhász 5. Csere: Gebhardt Á., Dudás (liberók), Szabó D. 3, Magyar, Bozóki. Szövetségi kapitány: Bogdan Tanase.

SVÁJC: Ehrat 11, Ulrich 18, Roth, Brändli 4, Djokic 16, Giger. Csere: Hagenbuch (liberó), Müller 2, Roos 8, Harksen 1, Zeller. Szövetségi kapitány: Mario Motta.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:2, 4:7, 6:11, 11:12, 14:14, 19:17, 22:18, 24:21. II. játszma: 3:1, 8:9, 13:10, 14:14, 17:15, 18:18, 21:19, 24:21. III. játszma: 4:7, 9:9, 13:15, 14:17, 16:21, 20:24. IV. játszma: 5:7, 8:11, 10:13, 15:20, 19:22, 20:24. V. játszma: 0:5, 4:8, 7:13, 8:14.

Nem kezdték jól a mieink a mérkőzést, eleinte sok nyitást rontottak, a svájci blokk pedig remekül működött, s mire a mieink bemelegedtek, már öttel vezettek a vendégek. Azonban Németh Szabolcs ászaival előbb feljöttek a mieink egy pontra, majd a vezetést is átvették. Ekkor már lendületben voltak a mieink, s már ők vezettek néggyel, majd 25:22-re meg is nyerték a játszmát.

A második szett elején ugyan felváltva vezettek a csapatok, de ezúttal nem engedtél el a mieink a svájciakat. A szett közepén aztán többször is sikerült meglépni két-három ponttal, de a vendégek rendre egyenlíteni tudtak. Fordítani azonban nem, s a végjátékban ismét sikerült három szettlabdához jutni, amelyből a másodikat ki is használták a mieink (25:22).

A harmadik felvonásban viszont erőre kaptak a vendégek, akik többször is két-három pontos előnyhöz jutottak. Szerencsére rendre sikerült visszazárkózni, azonban a szett vége fel a nyitásfogadás is elkezdett akadozni és ez végzetes lett: a végén néggyel is vezettek a svájciak, akik szépíteni tudtak (20:25).

A negyedik játszmában a másik liberónk, is lehetőséghez jutott, így Gebhardt Áron és Dudás Tamás személyében két újoncot is avatott a válogatott. Sajnos továbbra is a vendégek maradtak lendületben, s egy-két ponttal rendre ők vezettek. A végén sajnos néggyel is meg tudtak lépni, és így aztán kiegyenlítették a szettarányt (21:25).

Az ötödik szett elején sajnos teljesen összeomlottak a mieink, gyakorlatilag nem tudták eltalálni a pályát, így pillanatok alatt öt ponttal léptek meg a vendégek és a térfélcserénél is négy pont volt a különbség. Sajnos ezt nem is sikerült megfordítani, s végül simán 15:8-ra nyerték a svájciak, akik ezzel a meccset is nyerték 3:2-re.

Válogatottunk matematikailag továbbra is versenyben van még a csoport második helyéért, ehhez azonban 3:0-ra, vagy 3:1-re kellene nyerniük szerdák Skopjében, az ukránoknak pedig mindkét találkozójukon be kell gyűjteniük a három pontot. De hogy ez az Eb-kijutáshoz is elég lenne-e, az már erősen véleményes.

Bogdan Tanase: – Sok hibát követtünk el könnyű játékelemekben. Több azért történt, mert – és ez figyelmeztető – néhány játékos visszautasítja a válogatottságot. Szomorú, hogy ezt kell mondanom, de nem jó, ha állandóan változtatni kell, és könyörögni némelyeknek, hogy szerepeljen a csapatban. Korai lenne mélyebb szakmai elemzést végezni, a svájciak mindenesetre jobban kezelték a nehéz helyzeteket. Senkit sem akarok hibáztatni, együtt nyertük meg az első két játszmát, és veszítettük el a többit. Sajnálom a vereséget, és büszke vagyok a srácokra.

Mario Motta: – Nagyon nehéz meccs volt, hiszen tudtuk, mennyire jó az ellenfél. Sok hibával kezdtünk, de aztán jobban összeálltunk, a magyarok pedig kevésbé játszottak jól, így sikerült nyerni öt játszmában.

Németh Szabolcs csapatkapitány értékelése itt tekinthető meg:

Németh Szabolcs csapatkapitány értékelte a svájciak elleni mérkőzést…

Közzétette: Magyar Röplabda Szövetség – 2019. január 5., szombat

A csoport másik mérkőzésén:
Ukrajna – Macedónia 3:1

A CSOPORT ÁLLÁSA 5 FORDULÓ UTÁN: 1. Ukrajna 5 győzelem/14 pont, 2. Macedónia 2/6 (11:13 szettarány), 3. Svájc 2/6 (10:13), 4. MAGYARORSZÁG 1/4