MEVZA: A szlovákok elleni meccsben több volt

dav

Sajnos harmadik mérkőzésén is vereséget szenvedett leány U17-es válogatottunk a Mariborban zajló korosztályos MEVZA-tornán, pedig a szlovákok ellen vastagon benne volt a győzelem lehetősége a mieinkben, de végül nem tudtak élni vele. A fiúk papírforma vereséget szenvedtek a házigazda szlovénoktól, de nekik a hátralévő két mérkőzésükön komoly esélyük van a továbbjutás kiharcolására, sőt…

IFJÚSÁGI MEVZA-TORNA, MARIBOR:

Magyország – Szlovákia (lány U17) 1:2 (–18, –24, 8)

Magyar U17 leány: Boros, Sziládi, Orosz, Kiss A., Ratkai, Szűcs G. Csere: Szerencsés, Rády (liberók), Berkó, Bakai. Szövetségi edző: Kőnig Gábor.

Álmoskásan kezdték a mieink a meccset és bár az elején még tudták tartani a lépést a szlovákokkal, a rengeteg nyitásrontás és nyitásfogadási hiba végül megpecsételte a sorsukat. A másodikban viszont rendre a mieink vezettek, s a szett végén 24:21-nél három szettlabdájuk is volt az egyenlítésért. Nem sikerült, sőt a szlovákok sorozatban öt pontot szerezve végül megfordították a szettet. Pedig csak egy apró pont kellett volna a végén. Így aztán a harmadik játszmában hiába mosták fel velük a mieink a padlót – ezúttal minden bejött: 4:0-ra és 10:1-re is vezettünk a vége pedig 25:8 lett –, újabb vereség lett a vége. Ráadásul az utolsó hely elkerüléséhez az utolsó mérkőzésen a cseheket kell legyőznie a mieinknek, ami persze nem reménytelen feladat, de a szlovákokat legyőzni sokkal egyszerűbb lett volna.

Kőnig Gábor: – Ezt a mérkőzést fejben veszítettük el, a második szett végén a koncentráció hiánya okozta a csapat végzetét.

Az állás: 1. Szlovénia 3 győzelem/6 pont (6:3 játszmaarány, 3 mérkőzés), 2. Horvátország 1/4 (4:2, 2), 3. Csehország 1/4 (4:2, 2), 4. Szlovákia 1/2 (2:4, 12), 5. MAGYARORSZÁG 0/2 (2:7, 3)

Szlovénia – Magyarország (fiú) 3:0 (13, 14, 14)

Magyar U18 fiú: Iván G., Szabó V. 5, Flachner K. 4, Matyiák 2, Iván B. 6, Tomanóczy B. Csere: Sárközi, Laczi (liberók), Boa 6, Kiss I. 3, Csendes 1, Majoros 3, Gyurkó. Szövetségi edző: Tomanóczy Tibor.

A férficsapat papírformavereséget szenvedett a házigazda szlovénoktól. Igazából csak az elején tudták tartani a lépést a mieink az eddig még szettet sem vesztő hazaiakkal, sőt a harmadik játszmában vezettek is ellenük. A szettek közepén azonban rendre meglépett az ellenfél és végül elég sima győzelmet aratott. Tomanóczy Tibor viszont kihasználta a lehetőséget és majdnem minden játékosát a pályára küldte. A fiúk a vereség ellenére továbbra is a harmadik helyen állnak, szinte biztosan éremért játszanak, sőt akár a döntőbe is kerülhetnek, ha megnyerik a 15 órakor kezdődő csehek elleni mérkőzést. Ők ezt követően a tabella utolsó helyén álló horvátokkal is összemérik az erejüket.

Tomanóczy Tibor: – Sajnos az eredmény önmagáért beszél…

Az állás: 1. Szlovénia 3 győzelem/9 pont (9:0 játszmaarány, 3 mérkőzés), 2. Csehország 2/5 (5:1, 2), 3. MAGYARORSZÁG 1/2 (2:4, 2), 4. Szlovákia 0/2 (2:7, 3), 5. Horvátország 0/0 (0:6, 2)