Szettet nyert, de végül kikapott a Nyíregyháza

Elsőként a Fatum-Nyíregyháza lépett pályára a magyar csapatok közül a CEV-kupában. A kupagyőztes gárda alaposan megizzasztotta a francia listavezető Mulhouse-t, játszmát is nyert, de végül 3:1-es vereséget szenvedett. Ez azt jelenti, hogy a januári visszavágón aranyjátszmában vívhatják ki a továbbjutást.

Női CEV-kupa nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

ASPTT Mulhouse (francia) – Fatum-Nyíregyháza 3:1 (19, 20, –21, 19)

Mulhouse, 1500 néző. V: Kovacevic (montenegrói), Ormonde (portugál).

Mulhouse: Michel 6, Papafotiou 3, Snyder 10, Trach 14, Spelman 20, Frantti 14. Csere: Soldner (liberó), Jeanpierre, Olinga-Andela 4, Santos Perez. Vezetőedző: Magali Magail.

Fatum: G. Francesco 3, O. Medics 3, Kalicsanyin 6, Varga E. 17, Brisebois 16, White 12. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L. 3, Matics 5, Ancsin. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:4, 11:6, 13:11, 17:13, 21:15, 24:18. II. játszma: 3:2, 6:3, 12:11, 18:19, 24:19. III. játszma: 3:3, 7:5, 8:11, 9:15, 14:16, 18:18, 19:24. IV. játszma: 3:2, 7:4, 8:7, 14:8, 17:9, 24:19.

Jól kezdtek a nyíregyháziak, azonban idővel megléptek a hazaiak, s volt, amikor már öt ponttal is vezettek. Sikerült ugyan visszazárkózni egyszer két pontra, de aztán megint a franciák percei következtek és végül simán nyerték az első játszmát (25:19).

A második felvonás is hasonló forgatókönyv szerint kezdődött, de ezúttal a játszma közepén nem hagyták magukat lerázni a nyíregyháziak, sőt 18:19-nél a vezetést is átvették. Ekkor azonban következett egy hullámvölgy, sorozatban hat pontot csináltak a franciák, és ezzel elúszott az esély (25:20).

A harmadik szettben aztán gyakorlatilag végig a magyar csapat irányította a játékot, vezettek már hat ponttal is, s bár a franciáknak egyszer sikerült egyenlíteniük, ezt követően azonban megint a vendégek percei következtek. Végül öt játszmalabdájukból a harmadikat sikerült kihasználniuk (21:25).

Ekkor bánhatták csak igazán a második szett végét, mert a negyedikben viszont szinte végig a franciák domináltak, a játszma közepén nyolcpontos előnyük is volt, s bár a végén a Fatumnak sikerült kozmetikáznia az eredményt, igazából ekkor esélyük sem volt a győzelemre (25:19). Ez viszont egyben azt is jelenti, hogy a visszavágón 3:0-s, vagy 3:1-es győzelemre és az aranyszett megnyerésére lesz szükség a továbbjutás kivívásához.

Hollósy László: – A francia bajnokság topcsapata volt az ellenfelünk, ám egyáltalán nem játszottunk alárendelt szerepet. Van némi hiányérzetem a meccs miatt, hiszen akár még egy játszmát elcsíphettünk volna, ám fontos, hogy az legyen a tanulság: nem verhetetlen az ellenfél. Ütőerőben volt erősebb a rivális, tőlünk pedig stabilabb játékra van szükség a visszavágón, amelyen van keresnivalónk.

A HÉT PROGRAMJA:
December 19., szerda
19:00 Vasas Óbuda – Nova Gorica (szlovén; női Challenge-kupa)
December 20., csütörtök
20:00 Aesch Pfeffingen (svájci) – Swietelsky-BRSE (női CEV-kupa)
December 21., péntek
09:00 Hóröplabda Európa Tour, Moszkva (Győri, Kovács E., Lutter E.)
December 22., szombat
18:00 Fatum-Nyíregyháza – 1. MCM Diamant Kaposvár (női Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó)