A Kecskemét nyerte a rangadót, a Fino az alapszakaszt

A férfi NB I B-csoportjának záró mérkőzését játszották le szerdán, Kaposváron, ahol a Kecskemét győzött döntő játszmában. Az alapszakaszt azonban így is a kaposváriak nyerték, mert a vendégeknek csak 3:0-s, vagy 3:1-es sikernél lett volna esélyük a helycserére. A Közép-Európai Ligában Ljubljanában szenvedett vereséget a Kazincbarcika.

Férfi NB I, B-csoport:

Fino Kaposvár SE – HÉP-Kecskeméti RC 2:3 (23, –23, 23, –21, –11)

Kaposvár, 500 néző. V: Bátkai-Katona, Mezei.

Kaposvár: Bozóki 14, Kalmár 7, Keen 4, Horváth K. 24, Nagy J. 12., Bögöly 17. Csere: Pápai (liberó), Szabó Bence, Szabó Barna 1. Vezetőedző: Demeter György.

Kecskemét: Deliu, Krupánszki 18, Szabó M. 1, Pesti 27, Lopez 19, Gacs 9. Csere: Deák, Kara (liberók). Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 13:16, 18:21. II. játszma: 8:6, 15:16, 20:21. III. játszma: 8:7, 15:16, 21:19. IV. játszma: 6:8, 15:16, 20:21. V. játszma: 5:4, 10:9, 10:12.

Demeter György: – A második megnyert szett után túlságosan megnyugodtunk.

Dávid Zoltán: – Természetesen örülünk a győzelemnek, de a java még csak ezután következik.

(Fotó: Muzslay Péter)

Férfi MEVZA-kupa:

ACH Volley Ljubljana – Vegyész RC Kazincbarcika 3-0 (19, 19, 14)

Ljubljana, 100 néző. V: Muha, Bardic (horvátok).

ACH: Vilimanovics 4, Pokersnik 10, Puric 7, Mantha 15, Poluiain 13, Videcnik 6. Csere: Kovacic (liberó). Vezetőedző: Andrej Urnaut.

VRCK: Páez, Németh 7, Macko 3, Szabó 11, Milev 3, Juhász 5. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Blázsovics 2, Árva 4, Toronyai, Gebhardt N. Vezetőedző: Marek Kardos.

Andrej Urnaut: – Egyik meccsre sem tekintünk előre lefutottként, örülök, hogy az első pillanattól az utolsóig koncentráltunk. Fontos volt ez a győzelem, és már a Bajnokok Ligájára készülünk.

Marek Kardos: – A nyitásunk nem sült, ahogy a fogadásunk sem volt tökéletes, és a széleken így ismét impotensek voltunk. Nem szabadna ennyire sietnünk, kapkodnunk, mert bár egy szinttel feljebb játszik ez a Ljubljana, de sokkal jobb eredményre is képesek lehetünk ellene.

(Szöveg és fotó: Tóth Milán/vrck.hu)