Temesváron is gálázott a Vasas, búcsúzott a VRCK

Csütörtökön két magyar kupacsapat lépett pályára. A Vasas Óbuda 3:1-es előnyből várta a temesvári visszavágót a női Challenge-kupában, s mivel idegenben is játszmavesztés nélkül nyert, így kettős győzelemmel jutott a nyolcaddöntőbe. Ugyanez sajnos nem sikerült a férfi CEV-kupában a Vegyész RC Kazincbarcikának, miután az idegenbeli vereség után hazai pályán is elvesztette az első két szettet a cseh Kladno ellen.

Női Challenge-kupa, 1. forduló, visszavágó:

UVT Agroland Timisoara (román) – Vasas Óbuda 0:3 (–17, –13, –25)

Temesvár 300 néző. V: Jordanov (bolgár, Cevik (török)

TIMISOARA: Petra 2, Orle 9, Lupescu 6, Iancu 6, Kosekova, Jovanovic 3. Csere: Pusic, Catargiu (liberók), Orlandea, Miclaus 4, Carbuneanu 3, Vasilica 8, Radu. Vezetőedző: Bogdan Paul.

VASAS: Ana Tiemi 4, Kostelanská 14, Ambrosio 8, Villám L. 7, Török 8, Abdulazimova 11. Csere: Bozicevic (liberó), Mihály, Erzen, Durst, Manninger. Vezetőedző: Jakub Gluszak.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:3, 6:10, 9:15, 11:18, 14:21, 15:24. II. játszma: 4:6, 6:6, 7:11, 9:15, 11:20, 12:24. III. játszma: 7:7, 8:11, 11:18, 16:19, 19:21, 23:24, 25:24.

Továbbjutott a Vasas Óbuda kettős győzelemmel.

Bár a meccs legelején egy kicsit ránk ijesztettek a románok, de 6:3-ös vezetésük után Török Kata szerváival hirtelen négy ponttal elhúzott a Vasas. A piros-kékek remekül blokkoltak, és szinte áthatolhatatlan falat emeltek a román csapat előtt. Az előnyt aztán még tovább is tudták növelni, a végén pedig Ana Tiemi szerváival már kilenc szettlabdája is volt a Vasasnak, amelyből a végén a harmadikat értékesítették egy rontott szervának köszönhetően (17:25).

A második játszma elején még megpróbáltak megkapaszkodni az utolsó szalmaszálban a románok, de 6:5 után Kostelanská szerváival sikerült meglépni, és gyakorlatilag ezután teljesen összeomlottak a hazaiak. A meccsre ellátogató Vasas-szurkolók legnagyobb örömére rövidesen már 10 pont is volt a különbség, és végül 12 ponttal nyerték azt a játszmát, amely pontot tett a továbbjutásra is (13:25).

A piros-kékek ezután sem vettek vissza, s a játszma közepén megint sikerült biztos előnyt kiharcolni, sőt 18:11-nél már hét pont is volt közte. Ekkor már több cserejátékos is pályára lépett – bemutatkozott például a szlovén Erzen, de pályára lépett az idei U17-es Eb-n szereplő Manninger Luca is –, s ezt kihasználva két pontra is feljöttek a románok, 23-nál pedig ki is egyenlítettek. De így is a Vasasnak lett mérkőzéslabdája, ezt azonban hárították, sőt a Temesvárnak is volt labdája a szépítésért. Ekkor azonban három pontot szereztek az óbudaiak, s ezzel lezárták a mérkőzést (25:27).

Jakub Gluszak: – Nem számítottunk könnyű mérkőzésre, feltételeztük, hogy a Temesvár hazai pályán sokkal jobb lesz, mint egy hete Budapesten. Az első perctől kezdve agresszívan röplabdáztunk, jól nyitottunk, remekül blokkoltunk ma is ugyanúgy mint az előző találkozón, ez volt a győzelem kulcsa. Elégedettek és boldogok vagyunk, hogy továbbjutottunk, szeretnénk minél tovább jutni a Challenge-kupában.

A Vasas következő ellenfele a szlovén Gorica lesz. Az első mérkőzést december 18. és 20. között Budapesten, a visszavágót január 22. és 24. között Nova Goricában játsszák.

Férfi CEV-kupa, 1. forduló, visszavágó:

VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA – KLADNO (cseh) 2:3 (–18, –26, 25, 20, –13)

Kazincbarcika, 600 néző. V: Vagni (olasz), Genitrini (angol)

VRCK: Páez 3, Németh Sz. 20, Macko 9, Szabó D. 16, Milev 8, Juhász 7. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Árva 2, Blázsovics 6, Toronyai. Vezetőedző: Marek Kardos.

KLADNO: Hysky 9, Zajicek 17, Habr 18, Vemic 21, Sobotka 4, Wallisch 4. Csere: Mokin (liberó), Vostarek 1, Blazek 1, Kolousek 3, Syrúcek 5. Vezetőedző: Milan Fortunik.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:3, 4:7, 9:15, 14:20, 18:24. II. játszma: 2:4, 6:6, 7:9, 10:9, 10:12, 13:13, 15:14, 18:20, 22:22, 24:23. III. játszma: 8:5, 16:14, 21:20. IV. játszma: 5:8, 16:13, 21:16. V. játszma: 4:5, 8:7, 10:7, 11:12, 12:14.

Hosszú, látványos labdamenetekkel kezdődött a mérkőzés, de nyolchoz érve a vendégek kétpontos előnyt építettek ki. Majd folyamatosan növelték előnyüket, Árva Milán jött Szabó Dávid helyére, de a különbség ekkor már hétpontos volt. Ez meg is maradt a végéig, így az első játszmát a Kladno nyerte (18:25).

Vlado Milev jó ütése és Carlos Páez remek blokkját követően ismét “felrobbant” a csarnok, aztán Juhász Péter okos megoldását követően már egál állt az eredményjelzőn. Tomas Hyskyék nem álltak hadilábon a szerencsével, igaz meg is dolgoztak érte, de két pont erejéig a Kazincbarcikának is jutott belőle. Németh be, Milev le, előbbi gyorsan hozott is egy blokkot. Marek Kardosnak kellett időt kérnie, csapata 22-nél érte utol a Kladnót. Juhász jó sánca után szettlabdája volt a VRCK-nak, de egalizálnia nem sikerült, a csehek pedig az újabb részsikerrel eldöntötték a továbbjutás sorsát (26:28).

A harmadik játszmát jól kezdte a Vegyész, de a Kladno folyamatosan kapaszkodott, és a szett hajrájában utol is érte vendéglátóját. Szabó és Németh gyorsan szereztek két pontot, majd egy remek cseh megoldás után egy hálós nyitás jött válaszként a túloldalról. Filip Habr ütése és jó szervája után megint egál volt, aztán a feladót és átlót is játszó sztár nyitott egy ászt, majd el is rontott egyet. Érkezett Toronyai Miklós nyitni, átlóba Árva, és 25:25-ről folytatták a felek. Gebhardt Áron két parádés mentését a végén Németh váltotta pontra, ami a szépítést jelentette a borsodiaknak (27:25).

Másfél órányi játékot követően a negyedik felvonást úgy kezdték a felek, hogy hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Az áttörést Szabó jó nyitásai hozták meg hazai szempontból a játszma derekán, a végjátékhoz érve négypontosra nőtt a Vegyész-előny. Négy pontot szereztek Kardos legényei, egyet a csehek, de csak a negyedik szettlabdáját sikerült értékesítenie a magyar bajnoknak – egy rossz cseh nyitás után (25:20).

Egy jó Milev-ütéssel indult a záró szett, majd Németh jelentkezett két bombával, ugyancsak a hátsó sorból. Az eredmény azonban szorosan alakult, a térfélcserénél a sárga mezesek voltak eggyel előrébb. A zsinórban szerzett három pont miatt időt kért a vendégek vezetőedzője, Milan Fortunik, majd többet is cserélt, ami bevált, mert egy pontra felzárkóztak a “kladnói sasok”. Kardos is kikérte félpercesét, de a csehek egalizáltak, majd Adam Zajicek ejtése után a vezetést is átvették. A végén első meccslabdát a Vegyész hárította, de a másodikat már nem tudta, így a Kladno a továbbjutás mellett a győzelmet is megszerezte (13:15).

Marek Kardos: – Nem működött a támadásunk, és megint kapkodtunk, hamar akartuk befejezni a labdameneteket. Egy ilyen csapat ellen, mint a Kladno, ez nagyon ki tud jönni.