Challenge-kupa: Pénzügyőr-búcsú Belgorodban

Ahogyan az sajnos várható volt, a hazai vereség után az idegenbeli visszavágón is vereséget szenvedett a Pénzügyőr a végső győzelemre is esélyes Belgorodtól, s ezzel búcsúzott a Challenge-kupa további küzdelmeitől.

 

Férfi Challenge-kupa, 1. forduló, visszavágó:

Belogorie Belgorod (orosz) – LV Sport Pénzügyőr 3:0 (16, 12, 17)

Belgorod, 1100 néző. V: Hazsijev (azeri), Cvetkovics (szerb).

BELGOROD: Hanipov 7, Bagrej 3, Szemisev 10, Szafonov 7, Szigyenko 16, Tetyjuhin 10. Csere: Golubjev (liberó). Vezetőedző: Szlobodan Kovacs.

PÉNZÜGYŐR: Rása 1, Magyar 2, Kiss D. 1, Flachner D. 6, Kovács Z. 2, Vityjuk 6. Csere: Bán (liberó), Szalai 2, Takács G., Kovács S. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:3, 16:8, 21:12. II. játszma: 8:4, 16:8, 21:10. III. játszma: 8:2, 16:8, 21:13.

Továbbjutott a Belgorod kettős győzelemmel.

Jókay Zoltán: – Csalódott vagyok a mutatott játék miatt, hasonló teljesítményt vártam volna, mint az első mérkőzésen.

 

A HÉT PROGRAMJA:
December 5., szerda
18:00 Swietelsky-BRSE – Himik Juzsnyij (ukrán; női CEV-kupa)
18:00 UTE – Pölkky Kuusamo (finn; női Challenge-kupa); Közszolgálati Egyetem
19:00 Fatum-Nyíregyháza – Düdingen (svájci; női CEV-kupa)
19:00 Szolnok – HÉP-Kecskemét (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)
December 6., csütörtök
18:00 UVT Agroland Timisoara (román) – Vasas Óbuda (női Challenge-kupa)
18:00 VRCK – Kladno (cseh; férfi CEV-kupa); Tv: DIGI Sport1
December 7., péntek
18:00 Szolnok – Dunaferr (férfi NB I, B-csoport)
December 8., szombat
17:00 Budaörs – 1. MCM Diamant Kaposvár (női NB I)
17:00 MTK Budapest – Szent Benedek-Balatonfüred (női NB I)
18:00 UTE – Swietelsky-BRSE (női Extraliga)
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Jászberény (női Extraliga)
December 9., vasárnap
14:30 DEAC – Sümeg (férfi NB I, B-csoport)
15:00 PTE-PEAC – MAFC-BME (férfi NB I, A-csoport)
16:00 VRCK – MÁV Előre (férfi NB I, A-csoport)
17:00 SZESE-Győr – Pénzügyőr (férfi NB I, A-csoport)
17:00 Vasas Óbuda – Hungast-Haladás (női Extraliga)
17:00 Penta Gödöllői RC – TFSE (női NB I)
19:30 DVTK FUX – Palota (női NB I)