Csatát vesztett a BRSE, de háborút még nem

Elvesztette CEV-kupa párharcának első mérkőzését a Swietelsky-BRSE, de a látottak alapján a hazai visszavágón lesz esély a továbbjutás kiharcolására.

NŐI CEV-KUPA, 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS:

Himik Juzsnyij (ukrán) – Swietelsky -BRSE 3:1 (26, –20, 15, 23)

Juzsnij, 400 néző. V: Balandzsics (szerb), Marev (bolgár)

HIMIK: Drozd 15, Napalkova 3, Dudnyik 13, Karpec 20, Mikityuk 8, Bojko 13. Csere: Nyemceva (liberó), Sztepanovszka 1, Velikokon. Vezetőedző: Andrij Romanovics.

BRSE: Tálas 3, Glemboczki 8, Pekárik 14, Perovics 20, Mlinar 17, Sz. Medics 9. Csere: Molcsányi (liberó), Bodnár, Szpin 1, Szedmák 1, Fábián. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:3, 6:7, 12:9, 13:13, 17:13, 18:18, 21:20, 24:22, 24:25. II. játszma: 1:3, 5:8, 7:13, 15:19, 15:22, 19:23. III. játszma: 4:3, 9:5, 18:6, 19:11, 24:14. IV. játszma: 2:3, 5:4, 6:7, 11:9, 11:12, 18:14, 22:17, 24:20.

A visszavágót december 5-én játsszák Békéscsabán.

Fej fej mellett haladtak a csapatok a mérkőzés elején, 9:9 után léptek meg először az ukránok, igaz, ekkor hárommal is. Jött is az időkérés, ahol sikerült is rendezni a sorokat, mert 13:13-nál a hazai edző is pihenőt rendelt el. Ezután viszont sorozatban három ászt szerváltak a hazaiak, s ezzel sajnos eldőlni látszott az első játszma sorsa. A csabai lányokat azonban nem ilyen fából faragták, 18:18-nál megint egyenlő volt az állás, s hiába mentek el kettővel, hiába volt két szettlabdájuk is az ukránoknak, Perovicsék mindig egyenlítettek, majd 25:24-re már ők vezettek. A hihetetlenül izgalmas és fordulatos végjátékban sajnos a csabaiaknak sem sikerült kihasználniuk a szettlabdát, s végül az ukránok 28:26-ra megnyerték a szettet.

Ezzel azonban gyakorlatilag az oroszlán bajuszát cibálták meg, a BRSE alaposan bekezdett a második játszmában, amelynek közepén már hat ponttal is vezettek, és ez a különbség később sem változott jelentősen, így magabiztos sikerrel egyenlítettek a csabai lányok (19:25).

Sajnos a harmadik felvonás inkább az elsőre hajazott: 5:5 után sorozatban négy pontot szereztek az ukránok, s ezután csak az eredmény után loholhatott volna a BRSE, de ekkor komoly nyitásfogadási problémája akadt a csapatnak. 18:6-nál már 12 pont volt a különbség a két csapat között. A játszma vége felé sikerült ugyan kicsit kozmetikázni az eredményen, de sajnos ez nem befolyásolta komolyabban azt, hogy az ukránok egy szettnyire kerültek a győzelemtől (25:15).

Persze tudták ezt a csabai lányok is, akik alaposan felszívták magukat a következő játszmára, s még ha egyszer-egyszer el is tudtak lépni az ukránok, villámgyorsan kiegyenlítettek, sőt rendre fordítottak is. Sajnos a szett közepén megint jött egy hullámvölgy, és ez már végzetesnek bizonyult. Bár Bodnár szerváival a végén sikerült három meccslabdát is hárítani, az egyenlítés már nem jött össze (25:23), s a 3:1-es vereséggel nehéz helyzetbe került a BRSE. Nehézbe, de nem reménytelenbe, mert a látottak alapján egy jól játszó Békéscsaba hazai pályán le tudja győzni ezt az ukrán csapatot és az aranyjátszmában kiharcolhatja a továbbjutást.

Kormos Mihály: – Reális esélyünk volt megnyerni az első szettet, sokszor gyönyörűen védekeztünk, de a kontratámadásokat nem tudtuk megoldani. Szép dolgokat csináltunk és biztosan más lett volna a vége, ha hozni tudjuk a játszmát. Nem szoktam foglalkozni a vonalbírókkal, de itt háromszor is a hazaiakat segítették, később a vezetőbíró már nem is figyelt arra, hogy mit integetnek oldalt. Persze nem ezen múlt, 25-24-nél bátrabbnak kellett volna lenni, és akkor meglett volna. A másodikban szépen, összeszedetten röplabdáztunk, betartottuk azt, amit megbeszéltünk és gyakoroltunk. Sajnos a harmadikra a nyitásunk már nem volt olyan agresszív, a nyitásfogadásunk pedig teljesen szétesett, könnyed szettet adtunk az ellenfélnek. A negyedikben szintén szépen dolgoztuk ki a helyzeteket, de sorra elrontottuk ezeket, 4-5 pontos előnnyel kellett volna nekimenni a hajrának. A végén visszajöttünk, kevésen múlt, hogy utolérjük őket. Tudjuk, mit kell kijavítani, de nincs sok időnk korrigálni, hiszen hétvégén a Vasas ellen játszunk idegenben. Vannak dolgok, amik a meccs nagy szakaszában jól működtek, ezeket tovább kell vinni, a hibákból pedig sokat kell tanulni. Biztos vagyok abban, hogy otthon nyerni fogunk, el kell jutnunk az aranyszettig, az pedig már lutri.

Baran Ádám klubelnök: – Sokkal több volt ebben az összecsapásban érzésem szerint. Győzni érkeztünk Ukrajnába, de legalább két szettet szerettünk volna nyerni. Céljaink azonban nem változtak, szeretnénk továbbjutni ebből a párharcból. Hazai közönség előtt, aranyszettben erre minden esélyünk meg is lesz. Voltak nagyon jó periódusaink, de amikor nehéz helyzetbe kerültünk, azt a rutinos ellenfél könyörtelenül kihasználta, és végül behúzta a mérkőzést.

A HÉT PROGRAMJA:
November 28., szerda
17:30 Vasas Óbuda – UVT Agroland Timisoara (román; női Challenge-kupa); Tv: DIGI Sport1
18:00 MTK Budapest – Jászberény (női Magyar Kupa-negyeddöntő, 1. mérkőzés)
18:30 Pölkky Kuusamo (finn) – UTE (női Challenge-kupa); Tv: laola1.tv
20:00 Pénzügyőr – Belogorie Belgorod (orosz; férfi Challenge-kupa), Folyondár utca; Tv: DIGI Sport1
20:00 Dudingen (svájci) – Fatum Nyíregyháza (női CEV-kupa)
November 29., csütörtök
09:00 Strandröplabda World Tour, Ljubljana (Benkő/Hajós, Oláh/Stréli, Czene/Tátrai, Győri/Kovács, Lutter L./Szombathelyi K.)
18:00 Fino Kaposvár – MÁV Előre (férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó)
19:00 Kladno (cseh) – VRC Kazincbarcika (férfi CEV-kupa)