A Vasas és a Pénzügyőr továbbjutott, a Jászberény is helyt állt

Három csapatunk is pályára lépett szerdán a Challenge-kupa selejtezőjének visszavágóin, egy pedig a MEVZA-kupában. A Vasas óriási küzdelemben, aranyjátszmában vívta ki a továbbjutást, s újabb 3:0-s sikerével a következő körbe jutott a Pénzügyőr is. A Jászberény másodszor is 3:2-re kapott ki és a búcsúzott, a BRSE pedig 2:0-s vezetésről kapott ki a Közép-Európa Ligában.

Női Challenge-kupa-selejtező, visszavágó:

Vasas Óbuda – FF Rogoza (szlovén) 3:1 (18, –18, 13, 17) – aranyjátszma: 15:7

Budapest, Angyalföldi Sportcentrum, 400 néző. V: Steinmetz (német), Cormie (skót).

VASAS: Ana Tiemi 7, Dioti 6, Lopes Da Silva 9, Villám L. 16, Kostelanska 21, Abdulazimova 13. Csere: Bozicevic (liberó), Török 10, Szabó A., Durst A., Mihály 1. Vezetőedző: Jakub Gluszak.

ROGOZA: Ajnihar, Dzakovic 22, Bavdaz 7, Kosenina 10, Vovk 15, Tupikina 5. Csere: Sesel (liberó), Milosavljevic, Zdovc Sporer, Trlep, Stampar. Vezetőedző: Teobald Pajnik.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:1, 8:4, 9:8, 14:9, 16:12, 19:17, 24:18. II. játszma: 3:1, 6:9, 11:10, 12:14, 15:21, 17:24. III. játszma: 4:2, 4:5, 10:6, 10:9, 18:10, 24:13. IV. játszma: 4:0, 6:6, 9:6, 10:10, 16:10, 22:13, 24:17. Aranyjátszma: 4:0, 5:5, 8:6, 14:7,

Továbbjutott a Vasas aranyjátszmával

Jól kezdték a mérkőzést a piros-kékek, gyorsan elhúztak három ponttal, de nem volt ez másképpen az első találkozón sem. Az akkori meccshez képest viszont ezúttal a kezdőcsapat tagja volt már Ana Tiemi és Panagiota Dioti is. Nos, a szlovénok most is visszatudtak zárkózni, de aztán éppen a brazil feladó ászaival léptek el megint a játszma közepén a piros-kékek. Sajnos a szett vége felé kicsit döcögött a nyitásfogadás, úgyhogy megint két pontra zárkóztak a vendégek, de aztán ismét Tiemi nyitásaival befejezte a játszmát a Vasas (25:18).

Bár a második játszma is jól indult, idővel elbizonytalanodott a piros-kékek nyitásfogadása, ráadásul az addig legeredményesebb Dioti is megsérült, akinek kiugrott a válla. Szerencsére így is sikerült megfordítani az állást, de csak egy pont erejéig. Állandósult az egy-két pontos szlovén vezetés, ami a végjátékhoz közeledve ráadásul még tovább nőtt (18:25).

Ez még belefért, de többet már nem hibázhattak az óbudaiak a továbbjutáshoz. A szett elején sikerült is magabiztos előnyre szert tenniük, aztán amikor szorongattak a szlovénok, akkor megint Ana Tiemi nyitotta szét őket, így ezt a játszmát végül nagy fölénnyel nyerték a piros-kékek (25:13).

És remekül kezdték a negyediket is: 4:0-ra sikerült elhúzni a játszma elején. Sajnos a szlovénok nem hagyták magukat lerázni, és rendre egyenlítettek. Azonban 10:10 után következett Abdulazimova nyitássorozata, és ezzel újra hat pont lett a két csapat közötti különbség. Gyakorlatilag simán nyerte ezt az szettet is a Vasas, a végén azonban egy kicsit feljebb tudott zárkózni a Rogoza (25:17).

A neheze azonban már meg volt, következhetett az aranyjátszma, ami négy hazai ponttal indult, de 5:5-nél megint egyenlő volt az állás. Szerencsére a vezetést nem sikerült átvenniük, s a térfélcserénél megint kettő volt a különbség. Ezt követően pedig már nem adták ki a vezetést a kezükből, elsősorban remek blokkmunkájuknak köszönhetően pedig 15:7-re nyerték a továbbjutásról döntő szettet.

Jakub Gluszak: – Tudtuk, hogy az elejétől kezdve agresszívan kell játszanunk, és ezt sikerült is megvalósítani, nagyon jól védekeztünk, mindenben jól teljesítettek a lányok. A második játszmában megsérült Panagióta Dióti, és tudtuk, nemcsak a győzelemért, érte is játszunk. Sokkal jobban voltunk, mint a szlovéniai meccsen, de alapvetően a kulcs a szívünk volt: ezúttal teljesen más csapatot láttam, a szívünkkel győztünk.

Teobald Pajnik: – Ma jobb volt a Vasas, nagy nyomást helyezett ránk a szervákkal, mi pedig nagyon rosszul fogadtunk. Ez változott: az ellenfelünk sokkal jobban nyitott, mi meg sokkal rosszabbul fogadtunk, így nem volt esélyünk a győzelemre.

Jászberény – Slávia Bratislava (szlovák) 2:3 (21, –14, 22, –20, –8)

Jászberény, 650 néző. V: Belsby (norvég), Galic (bosnyák).

JÁSZBERÉNY: Cveticsanyin 17, Devaney 13, Petőváry 15, Jakovcsuk 11, Pintér 10, Petrenkó 4. Csere: Lékó (liberó), Riczkó 2, Maliseva, Faragó. Vezetőedző: Deme Gábor.

SLÁVIA: Sepelova 26, Kormendyova 8, Kvasnova 13, Fricova 17, O’Neill 10, Nelson 5. Csere: Magdinova (liberó), Marecková 1, Herdová 1, Rehakova 4. Vezetőedző: Michal Matusov.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 16:15, 21:19. II. játszma: 5:8, 9:16, 11:21. III. játszma: 8:5, 16:10, 21:15. IV. játszma: 5:4, 7:10, 10:15, 11:18, 14:18, 14:21, 21:22. V. játszma: 2:1, 7:2, 10:4, 8:14.

Továbbjutott a Slávia Bratislava kettős győzelemmel.

A jászberényi lányoknak sajnos nem sikerült a továbbjutás, pedig – ahogyan az első mérkőzésen, úgy most is – alaposan kitettek magukért. nyerték az első játszmát, majd vezettek 2:1-re is, s ekkor csak egy játszma választotta el őket a továbbjutástól. Azonban a szlovákok megint egyenlítettek, s az ötödik játszma, ahogyan Pozsonyban, most is az ellenfélé lett. Szégyenkezniük azonban nem kell, mert bemutatkozásképpen két 3:2-es vereség is megsüvegelendő eredmény.

Deme Gábor: – Az ellenfelünk tudott rotálni, mi viszont nem tudtunk. Egy játékos még hiányzik a keretünkből, akit be tudnék vetni, de hatan-heten végigküzdöttük ezt a mérkőzést is. Abszolút hasznosnak tartom, hogy elindultunk a Challenge-kupában. Az ellenfelünkön érződött, hogy több nemzetközi mérkőzést játszottak, mint mi. Nem vagyok elégedetlen.

Michal Matusov: – Az első mérkőzés után pozitív volt a csapaton belül a hangulat. Emellett fontos, hogy jó volt a nyitásfogadásunk és elégedett vagyok a feladónkkal is.

Férfi Challenge-kupa selejtező, visszavágó:

LV Sport Pénzügyőr – Wörter See Löwen Klagenfurt (osztrák) 3:0 (20, 20, 20)

Budapest, Angyalföldi Sportcentrum, 200 néző. V: Mesca (román), Victorini-Lisa (szlovák)

PÉNZÜGYŐR: Vityuk 5, Rása 8, Magyar 3, Kiss D. 10, Flachner D. 10, Kovács Z. 15. Csere: Bán (liberó), Szalai 4, Kovács S. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

KLAGENFURT: Baldauf 2, Trummer 1, Frühbauer 7, Petschnig 5, Schloffer 15, Friedl 4. Csere: Reiter, Knoflach (liberók), Sablatnig, Kocilianosz 4, Wultsch, Alagic, Stockhammer, Krassnig. Vezetőedző: Johann Huber.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 8:3, 13:7, 17:12, 20:17, 24:19. II. játszma: 0:2, 6:5, 8:6, 12:7, 18:12, 19:15, 24:18. III. játszma: 5:4, 8:10, 13:13, 19:17, 24:20.

Továbbjutott a Pénzügyőr kettős győzelemmel.

Szerencsére a Pénzügyőr mérkőzése már nem tartogatott olyan izgalmakat, mint a Vasasé, egyrészt mert a magyar fiúk idegenben is 3:0-ra győztek, másrészt pedig mert ezen a mérkőzésfegyelmezettek voltak Jókay Zoltán fiai, mint az elsőn, s 0:2-ről 8:3-re fordítva magabiztosan vezettek végig az első játszma során. Három pontnál közelebb nem tudtak jönni az osztrákok, a végén pedig öt szettlabdája is volt a PSE-nek, amelyből a másodikat ki is használták (25:20).

A második szettet is két vendégpont vezette fel, és ezt most kicsit nehezebben is dolgozták le, de aztán a játszma közepén megint sima öt-hat pont volt az előny. Ezúttal hat szettlabdájuk volt, s ezúttal a harmadikat értékesítette Kiss Dániel, amivel gyakorlatilag pontot tettek a továbbjutás kérdésére (25:20).

A továbbjutás tudatában kissé könnyedebbre vették a fiúk a harmadik játszmát. Szenvedtek is, mert a játszma zömében rendre az osztrákok vezettek, de csak egy-két ponttal. 17:17 után vette át a vezetést a PSE, a végjáték pedig már egyértelműen az övék volt (25:20).

Jókay Zoltán: – Ez amolyan kötelező győzelem volt. Sajnos hibáztunk, és főleg azok a hibák zavarnak, amelyekről előzetesen beszéltünk. Nem szabad ennyi első nyitást rontani, és könnyű pontokkal megajándékozni az ellenfelet. Ugyanakkor csináltunk szép dolgokat, a blokkunk viszonylag jól működött, amikor jó ütemben ugrottunk, és persze csak megnyertük a meccset.

Johann Huber: – A Pénzügyőr szempontjából jól sikerült a mérkőzés, erős csapat. Kimondottan jól szervált az ellenfelünk, nekünk pedig gondunk akadt a fogadással, és nehézséget okozott a csarnok is: nagyobb belmagasságú és jobban megvilágított termünk van. Ez picit zavarta a fiatal játékosaimat, de persze nem ezen múlt a vereség, összességében jó tapasztalat volt a játékosaimnak a párharc.

Női MEVZA-kupa:
Swietelsky-BRSE – Branik Maribor (szlovén) 2:3 (22, 18, –24, –16, –17)

Békéscsaba, 900 néző. V: Muha, Bardic (horvátok)

BÉKÉSCSABA: Fábián 3, Glemboczki 14, Bodnár 8, Perovics 18, Mlinar 17, Sz. Medics 17. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Szedmák 1, Pekárik 2. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

MARIBOR: Kaucic 5, Kocar 7, Sobocan 1, Pintar 11, Mlakar 24, Lorber 10. Csere: Jerala (liberó), Bezsonova 18, Bracko 6, Blagne 1. Vezetőedző: Samo Miklavc.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:4, 8:6, 13:8, 18:10, 20:20, 24:22. II. játszma: 8:4, 14:10, 17:16, 24:17. III. játszma: 6:2, 10:3, 11:8, 14:13, 18:20, 22:21, 24:22, 24:25. IV. játszma: 3:2, 7:4, 11:14, 13:19, 15:21, 15:24. V. játszma: 1:4, 5:4, 7:8, 9:12, 12:14, 16:15.

Kormos Mihály: – Végig közepes teljesítményt nyújtottunk, csak szakaszonként játszottunk jól, ami nem volt elegendő a győzelemhez, mert a legfontosabb szituációkban hibáztunk.

Samo Miklavc: – Kemény mérkőzésre számítottam. Az első két szettben igyekeztem forgatni a csapatot. Mindkét csapatnak voltak sérültjei, de végül ezzel a csapattal is sikerült megnyerni a mérkőzést.