Kétszettes hátrányból visszajött, de kikapott a BRSE Nyíregyházán

Óriási csatát hozott a női Extraliga vasárnapi rangadója. A Fatum Nyíregyháza hazai pályán simán hozta az első két játszmát, azonban a BRSE ezt követően egyenlített – a negyedik szettet 20:23-ról fordították meg. – A döntő szettben (ekkora Hollósy Lászlót már elküldték a kispadról) a térfélcserénél hárommal is vezettek a vendégek, de a Fatum innen is fordított és végül 3:2-re nyerte a meccset. A női NB I-ben a Gödöllő hazai pályán magabiztosan győzött a DVTK ellen.

Női Extraliga:

Fatum Nyíregyháza – Swietelsky-BRSE 3:2 (19, 16, –22, –28, 11)

Nyíregyháza, 600 néző. V: Jámbor, Halász T.

FATUM: Francesco 5, O. Medics 7, Kalicsanyin 15, Varga E. 21, Brisebois 20, White 13. Csere: Tóth F. (liberó), Matics 2, Ancsin, Szabó L. Vezetőedző: Hollósy László.

BÉKÉSCSABA: Tálas 4, Szedmák 2, Bodnár 3, Perovics 19, Mlinar 15, Sz. Medics 11. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Fábián, Pekárik 5, Glemboczki 6. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:2, 10:6, 15:10, 19:14, 22:16, 24:18. II. játszma: 3:4, 8:5, 14:9, 18:13, 23:15. III. játszma: 2:7, 6:10, 9:13, 15:18, 21:24. IV. játszma: 3:2, 6:6, 12:13, 18:14, 22:19, 23:24. V. játszma: 3:4, 6:9, 9:9, 14:10.

Hollósy László: – Az első két játszma csodálatos volt, ahogyan azt már hetek óta látom, a lányok dominánsan játszottak, és ez annak fényében külön kiemelendő, hogy a magyar bajnok ellen tették ezt. Csakhogy a Békéscsaba bizonyította, nem véletlenül címvédő és soha nem adja fel, a harmadik játszmától sokkal agresszívabban játszott. A negyedik szettben már volt lehetőségünk befejezni a meccset, de a lányok így is megmutatták, hogy van bennük erő és tartás. Nagyon szép ajándékot kaptam tőlük a születésnapomra.

Kormos Mihály: – A mérkőzés elején nagyon gyenge volt a nyitásunk és a nyitásfogadásunk, ez megpecsételte a sorsunkat az első és a második játszmában. A harmadik szettől stabilabbá vált a játékunk, szépen felálltunk a kétjátszmás hátrányból, viszont a döntő szettben kilenc hatról meg kellett volna nyernünk a meccset, ám sok lehetőséget szalasztottunk el.

Női NB I:

Penta Gödöllői RC – DVTK FUX 3:0 (15, 22, 8)

Gödöllő, 200 néző. V: Gyulai, Barabás.

GÖDÖLLŐ: Körtvélyessy 14, Nagy K. 3, Király A. 7, Ludmán 7, Dégi 12, Hackl 7. Csere: Kovács A. (liberó), Halla G. 2, Tóth Bagi, Széles 3. Vezetőedző: Grózer György.

DVTK: Kundrák 4, Kiss V. 3, Kiss E. 1, Kovács E. 12, Sitkey 3, Egri 3. Csere: Nagy Zs., Nagy D. (liberók), Bertók, Mátyus, Szajkó, Dömsödi, Rohály. Vezetőedző: Toma Sándor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:4, 9:6, 12:11, 16:11, 21:13. II. játszma: 2:0, 7:10, 15:11, 15:19, 21:20, 24:22. III. játszma: 0:2, 7:3, 14:6, 24:8.

Grózer György: – Foghíjas csapattal, de így is jól helyt álltunk és annak is örülök, hogy tudtam mindenkinek játéklehetőséget adni. Jó úton járunk, a jövő héten pedig várjuk az MTK-t.

Toma Sándor: – A meccs elején a Gödöllő egy kicsit visszafogottan kezdett, de aztán feljavult a nyitásfogadásuk és gyorsan fordítottak is. Kár volt a második szettért, akkor fel tudtuk venni a versenyt a hazaiakkal, de végül a kritikus helyzetekben elkövetett sok egyéni hiba megpecsételte a sorsunkat. A harmadik szett eleje aztán nagyon elment, és ezután már inkább a cseréket küldtem pályára.