Férfi NB I: továbbra is hibátlan idehaza a Vegyész

Egy mérkőzést játszottak le csütörtökön a férfi NB I A-csoportjában. A címvédő Vegyész RC Kazincbarcika hazai pályán magabiztosan győzött a MAFC-BME ellen. A két csapat a következő hetekben a Magyar Kupa negyeddöntőjében is találkozik majd egymással.

Férfi NB I, A-csoport:

VRCK – MAFC-BME 3:0 (16, 15, 18)

Kazincbarcika, 400 néző. V: Vári, Pőcze.

VEGYÉSZ: Páez 4, Blázsovics 12, Macko 9, Szabó D. 15, Milev 13, Juhász 7. Csere: Gebhardt Á. (liberó). Vezetőedző: Marek Kardos.

MAFC: Bakóczy 1, Bohnicsek 7, Szabó B. 4, Eke, Németh F. 6, Kun 7, Eke 3. Csere: Bene (liberó), Posztós, Török P. 1, Bán, Csépke. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:9, 21:11. II. játszma: 8:1, 16:9, 21:12. III. játszma: 8:7, 16:12, 21:13.

Marek Kardos: – Az eredménnyel és a játékkal elégedett vagyok, de voltak nagyon buta hibáink is. Gondolok itt elsősorban a szervákra és a helyezkedésre.

Schildkraut Krisztián: – Kishitűek voltunk, olvasható volt a játékunk. A Vegyész jól blokkolt, jól támadott és kihasználta a hibáinkat. de fogunk ennél mi még jobban is játszani.