Kikapott a Vegyész, rangadót nyert a Fino

Négy mérkőzést játszottak le szombaton a férfi NB I-ben, míg a bajnok Vegyész RC-Kazincbarcika a MEVZA-kupában lépett pályára. Itt a VRCK sajnos hazai pályán kapott ki az osztrák Waldviertől, míg a B-csoport rangadóján a Fino Kaposvár Kecskeméten tudott győzni.

Férfi MEVZA-kupa:

VRCK – Waldviertel (osztrák) 1:3 (23, –21, –22, –20)

Don Bosco Sportközpont, 800 néző. V: Mokry, Porvaznik (szlovákok).

VRCK: Páez 1, Németh 15, Macko 4, Szabó 11, Milev 5, Juhász 7. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Blázsovics 7, Toronyai, Árva. Vezetőedző: Marek Kardos.

Waldviertel: Bartos 5, Bornemann 14, Clayton 1, Szarek 21, Boff 17, Siwczyk 6. Csere: Tille (liberó), Schober 6, Hahn. Vezetőedző: Zdenek Smejkal.

Marek Kardos: – Egy ilyen csapat ellen, mint a Waldviertel, úgy tűnik, nehezen találjuk a ritmust. Megérdemelten nyert ellenfelünk, mi kapkodtunk, gyorsan le akartuk zárni a labdameneteket. Számítottunk rá, hogy nem lesz könnyű dolgunk. Sajnálom a vereséget, mert rengetegen voltak kint a meccsünkön.

Zdenek Smejkal: – Sokat készültünk erre a mérkőzésre, aminek meglett az eredménye. Tudtuk, hogy hová kell nyitni, hogyan kell blokkolni, helyezkedni a védekezésnél. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk egy olyan csapat ellen, amely akár még a végelszámolásnál is ott lehet.

Férfi NB I, A-csoport:

LV Sport Pénzügyőr – SZESE Győr 3:0 (14, 10, 13)

Budapest, Kőér utca, 80 néző. V: Suba, Vígh.

PÉNZÜGYŐR: Vitjuk 3, Rása 6, Magyar 4, Kiss D. 9, Flachner D. 8, Kovács Z. 5. Csere: Bán, Lassú (liberók), Kovács S., Bokor 2, Kecskeméti 1, Szalai 4, Tordai. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

SZESE: Bíró 4, Szántosi 4, Horváth B. 1, Flachner K. 3, Földes 1, Szabó G. 1. Csere: Lengyel (liberó), Leiner, Falvay 1, Csank. Vezetőedző: Fehér Tibor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:9, 21:12. II. játszma: 8:2, 16:5, 21:8. III. játszma: 8:3, 16:10, 21:13.

Jókay Zoltán: – Az elején kicsit figyelmetlenek voltunk, de aztán összeszedtük magunkat, és kihoztuk a meccsből, amit lehet. Időnként azonban belealudtunk a mérkőzésbe, a jövő heti Challenge-kupa mérkőzésen ennél biztosan többre lesz szükség.

Fehér Tibor: – Késtünk a mérkőzésről, ezért nem is tudtunk rendesen bemelegíteni, de ez nem indokolja a gyenge nyitásfogadásunkat és alapjátékunkat. A Pénzügyőr nagyon jól szervált, kihasználta a gyenge pontjainkat és megérdemelten győzött.

MAFC BME – PTE-PEAC 3:0 (14, 21, 16)

Budapest, Folyondár utca, 50 néző. V: Csizmarik, Sík.

MAFC: Bakóczy 2, Bán 7, Eke 8, Németh F. 16, Kun 6, Szabó B. 5. Csere: Bene (liberó), Tar 4, Csépke 2, Török P. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

PEAC: Dolgos 1, Pordán 2, Örkényi 5, Merkler 8, dr. Horváth B. 8, Soós 3. Csere: Kaszás (liberó), Portik, Turcsics, Várhalmi, Baji. Vezetőedző: Storcz Tamás.

Schildkraut Krisztián: – A második játszmában kicsit csökkent koncentrációnk, de ezt leszámítva elégedett vagyok a fiúkkal teljesítményével, akik maximálisan betartották a megbeszélt taktikát, és most már gőzerővel készülünk a következő, barcikai mérkőzésre.

Férfi NB I, B-csoport:

Sümeg – DEAC 2:3 (–22, –27, 20, 21, –13)

Sümeg, 50 néző. V: Szabó Zs., Kiss Z.

Sümeg: Török R. 10, Kunert 19, Sow 10, Erki 17, Németh Z. 7, Tigyi 11. Csere: Illés, Nagy P. 2 (liberó), Péter. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

DEAC: Budai 16, Kiss I. 3, Tóth A. 4, Bagics 28, Remete 6, Hubicska 15. Csere: Mészáros Z. (liberó), Nagy A., Szikszai. Vezetőedző: Fodor Antal.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 12:16, 20:21. II. játszma: 6:8, 12:16, 16:21. III. játszma: 5:8, 16:13, 21:18. IV. játszma: 6:8, 14:16, 21:19. V. játszma: 3:5, 9:10, 11:12.

Tamás Zoltán: – A meccset a mérkőzés elején veszítettük el, ami azonban a közepétől történt, az a csapat jövőbeli erejét mutatja.

Fodor Antal: – Küzdelmes mérkőzés volt, az elején mi diktáltunk, de a második játszmát már csak nagyon nagy csatában nyertük. Teljesítményünkön érezhető volt, hogy jónéhány órát utaztunk a meccs előtt, s a harmadik játszmától kezdve a sümegiek kerültek fölénybe. Az ötödik szettben aztán megint mi vezettünk végig és összességében átlagos teljesítménnyel, de nagy akarással harcoltuk ki a győzelmet.

Kecskemét – Fino Kaposvár 1:3 (–24, –24, 22, –20)

Kecskemét, 350 néző. V: Adler, Tillmann.

Kecskemét: Deliu 3, Krupánszki, Szabó M. 5, Pesti 22, Isaias 14, Gacs 11. Csere: Deák (liberó), Gönczi 13. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Fino: Bozóki 15, Kalmár 5, Keen 5, Horváth K. 6, Nagy J. 9, Nagy P. 23. Csere: Pápai (liberó), Bögöly 4. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:13, 21:19. II. játszma: 6:8, 16:13, 21:16. III. játszma: 5:8, 11:16, 19:21. IV. játszma: 5:8, 14:16, 16:21.

Dávid Zoltán: – Ilyen mérkőzésre számítottam, azzal viszont nem számoltam, hogy az egyik legjobb játékosom meg fog sérülni melegítés közben, ez óriási hátrány volt a csapatnak. A másik, amivel nem számoltam, az a bírók teljesítménye, ami borzasztó, kritikán aluli volt. Ami a játékosaimat illeti, követtek el helyezkedési hibákat, és ez meg is bosszulta magát, de a rangadón nyújtott teljesítményükkel egyébként maximálisan elégedett vagyok.

Demeter György: – Az első és a második játszmában nagyon szoros, éles küzdelem folyt a pályán, szerencsével tudtunk csak fordítani, a harmadik játszma pedig ennek éppen az ellenkezője volt, amikor a Kecskemét tudott szerencsével fordítani. Taktikailag mind a két csapat nagyon jól felkészült az ellenfeléből, és jó röplabdát láthatott a szépszámú kecskeméti közönség.