Extraliga: Szettet rabolt a sereghajtó az éllovastól

Egy női mérkőzést játszottak le szombaton a női Extraligában. A forduló előtt a tabella élén álló Vasas dolgát alaposan megnehezítette a sereghajtó, de a héten új feladót igazoló Haladás, amely nagy küzdelemben 29:27-re meg is nyerte az első játszmát. Ezt azonban pontszerzés már nem követte, mert bár az utolsó játszmában közel álltak ehhez a házigazdák, végül a fővárosiak megszerezték mindhárom pontot és visszavették a vezetést a tabellán.

Női Extraliga

Hungast-Haladás – Vasas Óbuda 1:3 (27, –19, –20, –23)

Szombathely, 300 néző. V: Szabó P., Halász E.

HALADÁS: Cicic 5, Takács B. 16, Kinser 5, Kalman 11, Wallner 11, Aszcserics 8. Csere: Lojen (liberó), Reljics 1, Kolada 1, Huff 3. Vezetőedző: Bedőcs Gergely.

VASAS: Ambrosio 7, Villám L. 4, Dioti 12, Abdulazimova 18, Ana Tiemi 8, Kostelanska 8. Csere: Bozicevic, Juhár (liberók), Szabó A. 6, Durst A., Mihály 1, Török 15. Vezetőedző: Jakub Gluszak.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:8, 16:14, 18:21. II. játszma: 4:8, 14:16, 17:21. III. játszma: 3:8, 9:16, 14:21. IV. játszma: 5:8, 16:13, 20:21.

Bedőcs Gergely: – Az út elején járunk, nemrég érkezett az új feladónk, de az első és az utolsó szettben így is méltó ellenfelei voltunk a Vasasnak. Remélem, mostantól mindenkivel hasonló mérkőzéseket fogunk játszani.

Jakub Gluszak: – Rengeteget hibáztunk, ezzel segédkezet nyújtottunk az ellenfélnek, annak ellenére, hogy jól kezdtünk. A lényeg azonban az, hogy megvan a három pont.