Az élre ugrott a Fatum

Két mérkőzést játszottak pénteken a női és férfi bajnokságban. Az Extraligában a Nyíregyháza Jászberényben győzött négy játszmában és így pillanatnyilag átvette a vezetést a tabellán, míg a férfiak B-csoportjában a Dunaferr győzött az eddigi nyeretlenek csatájában, a Szolnok ellen.

Női Extraliga:

JÁSZBERÉNY – FATUM-NYÍREGYHÁZA 1:3 (–12, –16, 22, –20)

Jászberény, Bercsényi úti sportcsarnok, 450 néző. V: Kiss Z., dr. Árpás

JÁSZBERÉNY: Petrenkó 2, Cveticsanyin 11, Devaney 12, Petőváry 6, Jakovcsuk 8, Pintér 13. Csere: Lékó (liberó), Riczkó, Faragó, Maliseva 2. Vezetőedző: Deme Gábor.

NYÍREGYHÁZA: Francesco 3, Medics 12, Kalicsanyin 10, Varga E. 10, Brisebois 14, White 6. Csere: Tóth F. (liberó), Ancsin, Matics. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:4, 2:7, 5:12, 9:15, 11:20. II. játszma: 1:6, 7:12, 12:19, 15:23, 12:16, 15:22. III. játszma: 4:3, 10:8, 12:14, 17:16, 20:20, 23:22. IV. játszma: 2:3, 5:5, 7:8, 9:11, 14:13, 17:16, 18:19, 18:24

Az összecsapás előtt a jászberényiek neve mellett mindössze egy győzelem állt – ugyanannyi, ahány vereség a nyíregyháziaké mellett. Ennek szellemében nem volt meglepő, hogy az első két szettben szinte végig a vendégek akarata érvényesült. Azonban a berényiek a harmadik játszmában nemcsak tartani tudták a lépést a riválisukkal szemben, hanem feljavuló támadójátékukkal meg is nyerték azt. Ezután mintha új meccs kezdődött volna, hiszen sokáig fej-fej mellett haladt egymás mellett a két gárda. A végjátékban azonban szinte állva hagyta ellenfelét a Fatum-Nyíregyháza és 9:2-es szériája mindent eldöntött.

Deme Gábor: – Nyitásban és nyitásfogadásban jobb volt az ellenfél és ez meghatározta az egész mérkőzést.

Hollósy László: – Az első két játszma demonstratívra sikerült, amit kértem is a lányoktól. Ezután egy kicsit elkezdtünk kapkodni és fel is javult a Jászberény. Így is begyűjtöttük azonban a három pontot, s egy újabb kis követ beleraktuk abba az építménybe, amit elterveztünk.

(Forrás: Nemzeti Sport)

Férfi NB I, B-csoport:

Dunaferr – Szolnok 3:1 (17, –17, 21, 17)

Dunaújváros, 200 néző. V: Halász E., Vígh.

Dunaferr: Laczi 11, Móró 9, Matyiák 14, Iván B. 6, Tomanóczy B. 8, Csizmadia 3. Csere: Sárközi (liberó), Hatvany 4, Iván G. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Szolnok: Soyvural 3, Szabó P. 10, Csendes 10, Boa 20, Tamasi 11, Varga Z. 1. Csere: Farkas R. (liberó), Tímár, Oláh. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:10, 21:11. II. játszma: 6:8, 12:16, 16:21. III. játszma: 8:7, 16:12, 21:17. IV. játszma: 8:5, 16:7, 21:13.