BL-búcsú után a CEV-kupában folytatja a BRSE

Szerdán játszották le a Swietelsky-BRSE Bajnokok Ligája selejtezőjének visszavágóját Lódzban. A Budowlani a Békéscsabán 3:1-re megnyert találkozó után hazai pályán 3:0-ra nyert. Az első szett közepétől a csabai lányok vezettek, a hajrá azonban a lengyeleknek sikerült jobban, csakúgy, mint a második játszmáé. A harmadikban már sajnos egyértelműen a lengyel csapat dominált.

Női BL-selejtező, visszavágó:

Budowlani Lódz (lengyel) – Swietelsky-BRSE 3:0 (23, 20, 17)

Lódz, 750 néző. V: Vinalijev (bolgár), Kuculasz (görög).

LÓDZ: Smieszek 6, Brakocsevics 19, Babicz 8, Pencova 17, Stoltenborg 5, Twardowska 8. Csere: Stenzel (liberó), Tobiasz 1, Urban, Lyszkiewicz 2. Vezetőedző: Blazej Krzysztalowicz.

BÉKÉSCSABA: Tálas 3, Szedmák 8, Bodnár 3, Perovics 17, Mlinar 11, Sz. Medics 3. Csere: Szpin (liberó), Molcsányi, Pekárik 3, Fábián, Bodovics. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Az eredmény alakulása. I. szett: 7:3, 8:5, 9:10, 15:16, 18:21, 22:23. II. szett: 8:6, 14:16, 21:19. III. szett: 8:6, 16:12, 21:15.

Kormos Mihály: – Az első két szettben jók voltunk, de mind a kettőnek a végjátékában sok butaságot csináltunk, az ellenfél pedig nagyon rutinosan megoldotta ezeket a labdameneteket. Amíg odáig eljutottunk, voltak olyan lehetőségek, amiket nem használtunk ki, és lehet, hogy ha nagyobb különbségekkel megyünk a hajrákra, akkor megnyerhettük volna a két játszmát.