Pontot rabolt az UTE-tól a Jászberény

Egy mérkőzést játszottak le csütörtökön a női Extraligában: az UTE Jászberényben győzött, azonban a hazaiak hősiesen küzdve, a negyedik játszmában 13:21-ről fordítva egy pontot otthon tudtak tartani.

Női Extraliga:

JÁSZBERÉNY – UTE 2:3 (23, –20, –20, 22, –12)

Jászberény, 400 néző. V: Bátkai-Katona, Halász E.

JÁSZBERÉNY: Petőváry 13, Faragó F. 7, Pintér 17, Petrenkó 4, Cveticsanyin 20, Devaney 12. Csere: Lékó (liberó), Maliseva. Vezetőedző: Deme Gábor.

UTE: Paradzik 15, Bleicher R. 1, Valdez 7, Kovács L. 5, Crittenden 24, Souza 6. Csere: Hangodyné Lakatos (liberó), Szűcs 13, Bagyinka 2, Kiss A. Vezetőedző: Kántor Sándor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:0, 5:6, 8:11, 12:12, 15:14, 15:18, 19:19, 20:22, 24:23. II. játszma: 2:4, 6:13, 8:16, 13:17, 16:18, 18:23, 20:24. III. játszma: 4:2, 5:11, 11:14, 12:19, 18:20, 20:24. IV. játszma: 2:4, 6:6, 7:15, 12:20, 17:21, 24:22. V. játszma: 2:4, 5:8, 7:8, 8:11, 12:11, 12:14.

Nagyon feszülten és idegesen, rengeteg hibával kezdtek a csapatok, ami bizonyos szempontból érthető is, hiszen a jászberényiek az Extraliga első körének vége felé már némileg leszakadtak a célul kitűzött első négy helytől, míg a lilák hétfőn, hazai pályán, ráadásul elég sima meccsen veszítették el addigi veretlenségüket.

A kaotikus, de egyben fordulatos és izgalmas első játszmából a végén a hazaiak kerültek ki győztesen, de ettől észhez tértek a vendégek és beindult a lila henger: úgy tűnt, hogy a második játszmától kezdve simán nyer az UTE. Azonban a negyedik szettben 20:12-es vendégvezetésnél hihetetlen hajrába kezdtek a hazaiak, akik megfordították a játszmát és kiegyenlítették a szettarányt. A döntő szettet is az újpestiek kezdték jobban, de hárompontos hátrányból is fordított a Jászberény, ezzel azonban el is lőtték puskaporukat.

Deme Gábor: – Ez egy hektikus meccs volt sok hibával tarkítva. Nyilván szerettem volna két pontot, de nem vagyok elégedetlen.

Kántor Sándor: – Így nem lehet játszani, egy bajnokságra törő csapatnak. komoly mentalitásbeli problémák vannak a csapatnál, ha ezen nem változtatunk, akkor a döntőbe sem juthatunk be.

(Fotó: Gémes Balázs)

A bajnokság állása

Női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
Budaörs – Fatum Nyíregyháza (–9, –18, –20)

Férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő:
TFSE – Fino Kaposvár 0:3 (–11, –11, –16)
Továbbjutott a Kaposvár
LV Sport Pénzügyőr – Pécsi TE PEAC 3:0 (6, 13, 17)
Továbbjutott a Pénzügyőr

A HÉT TOVÁBBI PROGRAMJA:
Október 26., péntek
18:00 SZESE Győr – VRC Kazincbarcika (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
19:00 Dunaferr – Debreceni EAC (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, visszavágó)